Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik geliri alıyorum. İşyeri açmak istiyorum..?

umutsuz13

Üye
Konular
34
Reaksiyonlar
0
Îyi Aksamlar Arkadaslar uzun zamandir ticaret yapmak istiyordum sonunda karar verdim ve hayirlisiyla basliyacam. Fakat gel gelelim ki kafamda deli sorular bunlardan

1) Surekli is goremezlik maasi aliyorum isyeri acarsam maasimdan kesinti felan Olur mu ?
2 ) Bagkur yatirmasam beni yasal olarak neler bekliyor
3 ) % 95 engelli raporum var vergi indiriminden faydalanabilir miyim ?
4) Bagkur odersem malulen emeklilik icin 1800 gunumun dolmasina 4 yil var yani odersem Bu Bagkur u 4 yil sonra malulen emekli olabilirmiyim

bilgi sahibi Arkadaslar lutfen beni bu konu hakkinda aydinlatin

umutsuz13

Sürekli iş görmezlik maaşın işkazası veya meslek hastalığı sonucu oluşmuş ise malulen emekli olsanda sgklı çalışsanda vergi mükellefi olsanda maaşın kesilmez.Devlet yıkılıncaya kadar almaya devam edersin.Ayrıca işkurun engelliler için 36 bin tlye kadar iş yeri açma hibe projesi var.Bunun için hemen işkura başvur yardımck olacaklardır sana.

Surekli is goremezlik maasi aldigim icin iskur Ya da kosgeb destek vermiyor.

2 ) Bagkur yatirmasam beni yasal olarak neler bekliyor
3 ) % 95 engelli raporum var vergi indiriminden faydalanabilir miyim ?
4) Bagkur odersem malulen emeklilik icin 1800 gunumun dolmasina 4 yil var yani odersem Bu Bagkur u 4 yil sonra malulen emekli olabilirmiyim

@umutsuz13[FONT=sans-serif]
bağkurda vergi indirimi yoktur ssk ve memurlar için vardır normal verginizi öderseniz iş yeri açtığınızda mutlaka vergi ödemekle yükümlüsünüz bağkura tabi ödemeniz devam ettirerirseniz engelli emekliliğinden faydanalıp emekli olabilirsiniz fakat kanunda şöyle der düşük olan aylık yarıya iner hangi aylığınız düşük olur ise o aylık yarıya inerek ödenir evli iseniz eşinizin adınıa da açabilirsiniz onunda emeklilik işlemi devam eder karar sizin ikinci emeklilik avantaşını kaybedersiniz bağkur ödemeseniz hemde ceza gelir 1800 gün ssk var diye biliyorum bağkurda varmı bilmiyorum bağkurda kısmı emeklilik diye geçiyor bulunduğunuz ildeki bir sgk müdürlüğüne telefon ederek bağkur kısmından biri ile telefonda görüşebilirsiniz[/FONT]

Üst Alt