Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik geliri başvurum 1.5 yıldır sonuçlanmadı!?

m.yıldırım

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
herkeze slm tüm kazazede arkadaslara geçmiş olsun.

Bundan 3 yıl önce iş kazası geçirdim iş yerini mahkemeye verdim hala devam ediyor

sigortaya süreklik iş görmezlik için başvuru yaptım üzerinden 1.5 sene geçmesine rağmen hala bir cevap gelmedi
tabi bu arada beni araştırma hastanesine gönderdiler orada detaylıca muayene edilmeden yazıp çizip yolladılar çalışabilecek durumda olmadığım için hastaneden hala istirahat rapor alıyorum
dün sgk ya gittim ve bu kadar çok rapor alamazsın devlet ödediği paraları senden geri alır işbaşı al işine git dercesine beni azarladı çalışan memur
sizce ne yapmalıyım hastaneye gidip kendim başvuru yapıp sürekli iş görmezlik raporu alabilir miyim

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bu konuda çok bilgili arkadaşlar var bu sitede...
Benim bildiğim sürekli iş göremezlik raporunu sen alamazsın bu raporu heyet veriyor ve uzun süre alıyor malesef...dosyanın durumunu sgk evrak takibinden kontrol edebilirsin hangi aşamada olduğunu görmek için. ..bende heyetin oran vermesini bekliyorum bakalım ne zaman çıkacak. ...Geçmiş olsun. .

Çok zaman aldı . Benimde başımdan geçti bu olay . 3 kere hastaneye gittım rapor aldım sonunda oldu .. Acele etme ne kadar geç olursa o kadar birikmiş paran oluyor içerde . birde öyle düşün =)

M yildirim bende is kazasinda dolayi surekli is goremezlik aliyurum bende iki yila kadar hep rapor aldim uc aylik seklinde rapor aldim eger is kazasi tespin varsa ankarada mufetisler gelip bende bilgi aldilar ve hemen dort ay sonrada suerekli is goremezlik baglandi ben isyerimle anlasma yoluna gitim senin mahmkeme sonuclanmiyana kadar surekli is goremez baglamaz eger suclu gorunursen aldigin gecici is goremezlik parasinida sende talep edebilir sgk

1,5 veya 2 sene sürer
bu işlem evraklarınla ilgili olabilir.benim evraklarımda ufak bir yanlışlık olmuştu.sonuçlanması 1,5 ay gecikti.
bence mahkeme süreci ile sürekli işgöremezlik süreçleri ayrıdır.
çünkü benim mahkeme süreci devam ediyor ve sürekli işgöremezlik maaşını almaktayım.
sgk nın mahkeme sonucuna göre verdiği paraları geri alma durumu varmıdır bilmiyorum başına gelen arkadaşlar varsa ve bize yardımcı olurlarsa
Allah onlardan razı olsun

arkadaşlar uzun ugraslar sonucunda maasım ocak ayında baglandı sigortadan %100 raporum oldugunu soyledıler bırıkmıs aylıgımıda aldım aradan 1 ay gecmeden beni tekrar kontrole yolladılar yine hastaneye gittim bu arada maasımıda kesmişlerdi 3 aydır maas alamıyordum bu ay sonuc geldi ve %100 olan raporumu %22 ye dusurmusler 1437 tl olan maasım suan 350 tl ye dustu boyle bırsey olabılırmı raporumu nasıl dusururler

@m.yıldırım
eğerki %100 olan rapor ile %22 rapor arasında sizde iyileşmeler oldu ise son sevkinizin yapıldığı hastane bunun doğrultusunda bilgi vermiştir yada siz eksik bölümlerden heyete grmişsinizdir sizde %100 durum şimdilerde iyileşme varmı yokmu ilk önce bunu söyleminiz gerekir eğer durumunuzda iyileşme var ise rapor oranı düşer aylıkta düşer ama yok iyileşmem diyorsanız raporunuza itiraz ediniz ve bir üst hastanede yeniden maluliyetiniz belirlenmesini isteyebilirsiniz

Oncelikle geçmiş olsun bende is kazasi geçirdim inş bende maaş almak istiyorum heyete randevu yok bide mahkeme okadar uzun mu sürüyor bende avukata vekalet verdim bakalım ne olacak biz is kazasi mağdurları olarak hepimizin işi çok zor

@akks47
okadar uzun sürüyorki anlatamam birde o kadar hatalar yapıyorki memurlar bunuda başıma gelince anladım her kademede mücadele etmek gerekiyor sgk memuru ayrı hata yapar hastanenin memuru ayrı hata yapar benimki tam 3 sene sürdü

Ellerinde olsa %100 isvereni haklı bulurlar bizim magdurlugumuz umurlarinda değil ..

Anlamadim bende bu durumu yarin sigortaya gidip itiraz edecez durumumda sadece kolostomim kapatildi diger rahatsizliklarimda zaten kalici ama bukadar dusmemesi lazim sadece kolostomi ile kalcamda kirik var sag bacagim 2cm kısa bagirsagimdan 20cm kesildi meshanemde yirtilmalar vardı onarildi karnimda 30 cm e 20cm buyuklugunde aciklik vardi buda kendiliginden kapandi cok ince deri gibi sarkıyor gobegim bunlar sorunlarimin bir kısmı

mrb geçmiş olsun herkese çok zahmetli iş bende işyerinde çalışırken el bilek burkulmasından dolayı 4 kez ameliyat oldum burkulma diye önemsemedim o gece diger gece ustadan izn aldım tıp merkezine gittim işyerinde oldugunu söledim doktor inceledi eli alçıya aldı agır işte çalıştgndan dolayı ödem oluşmuş dedi eli alçıya aldı öle başladı 2 seneye yakın rapor aldım aam normal rapor verdi 2. ameliyatımdan sonra işyeri beni çıkardı raporum biti ertesi gün çıkışımı verdi bende şikayet ettim ssk ya müfettiş 8 ay oyaladı beni her gün gittim abi ne oldu bugun gidemedim tatildi yogundum vs en son 8. ay ne oldu abi dedim gitinmi işyerine dedim gittim dedi tutanagı ayzdım yoladım ssk ya dedi bende ssk ya geçti aldım kagıta işle alakalı bişe bulunamamıştır mahkemede kanıtlarsa kabul ederiz diye hemen şahitleri aradıum abi müfettiş geldimi yok dedidiger şahidi aradım yok dedi sinirlendim aam bana dedi işyerine gitim dedi yazdıgı tutanagıda aldım odasına çıktım 2 kişi karşılıklı masalarda oturuyorlar aldım kagıdı önüne attım abi bu ne dedim ne dedi hani sen iş yerine gittindi dedim gittim dedi aradım şahitlerle kimseyle konuşmamışsın dedim şahit beni ilgilendirmez dedi o an sinirlendim allah var karşı masadaki memurda bizi dinliyor şimdi ben çeksem seni burda vursam desem misal bak karşıdaki dayıya o olayı görüyor onamı sorsrlar olayı yoksa dışardaki başka birinemi dedim sonra dedi ben işyerine gitmedim dedi onlar geldi dedi beni o gece izinli göstermişler şahitleride ayrı göstermişler mahklemede orda oldugumu kanıtladım 2012 den beri ugraşıyom 2 adli tıpa gittim adana ve ist adli tıpa adanadaki doktor nasıl oldu diye sordu ne iş yaptıgımı vs istdaki girmemle bir oldu 3 dk urmadım eli ölçtü biçti git dedi aradan 10 gün geçti 600 tl para yatırmamı istedi adli tıp bu arada 2 ameliyat daha oldum el bilek donduruldu sabitlendi 14 . mahkemede hakim ünv. hastanesine sevk etti fizk tedaviye sevk etti el bilek hareketliligin ölçülmesi için doktor dedi senin el bilek zaten sabit dedi el bilek hareketi 0 yazdı baş parmak %20 kısıtlı agrılı diger parmaklarda kıstlı ve agrılı ayzdı güç kaybı mevcut dedi gözle görülür kısalık dedi yoladı beni diger mahkemeye geldim avukat dedi raporun yüksek saglık surasına gitti dedi kısmetse 9. ayın sonunda 15. mahkemem olacak haklıyken haksız yere düşürüyorlar oraya git buraya git şahitlerlede kanıtlıyoma ama olmuyor avukat meslek hastalıgı dedi ama oran belli degil yüksek saglık surası ne verirse o diyor beklemedeyim bu arada kendime göre iş buldum iyi kötü çalışıyom beni zorluyormu zorluyor az çok ama nidim ekmek parası zor anlıycanız mahkeme işi dile kolay 6 . senem olacak nerdeyse allahım herkesin gönlüne göre versin acil şifalar versin

Üst Alt