Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik geliri iş kazası olduğu günden bugünü kapsayacak şekilde..?

ADİL63

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar

27.08.1999'da iş kazası geçirdim. sigortasız çalışıyordum. ..
/11/2000'de SSK'ya iş kazası geçirdiğimi ve haklarımı istediğimi dilekçe ile bildirdim.
Bunun üzerine 2001 yılında ssk müfettişince ifadem alındı ve 2003 yılında mahkeme yolu ile hak aramam gerektiği tarafıma bildirildi. Açtığım dava sonucu iş kazası tespiti kabul edildi ve sgk'ya .../06/2009 yılında gelir bağlanması için başvurdum.
birçok kez hastanelere gönderildim (eksik raporlar,ek bilgiler vs. nedenlerle) neticede 01.03.2011'de Ankara SGM'nin kararı yüzde 7.2 olarak gönderildi.
Ben ''O'' metoduna göre muayene yapan ve sakatlık oranımı bildirir raporu yazan erkek doktorun asistan olması ve kaşesini vurduğu kişinin başka biri olması (bayan prof. DR.'un kaşesi) SEBEBİ ile bu doktorun gönderdiği bilgiler ışığında verilen raporu kabullenmediğimi bildirerek itirazettim. itiraz sonucu tekrar hastanelere gönderildim. iki yıl sonra alabildiğim raporda doktor yüzde 60 belirtmiş ama eksik bilgelerden dolayı ANKARA SGM'NİN belirttiği hastaneye gönderildim.
şubat 2013'de raporum yazıldı. buradan gönderilen bilgiler ışığında bana ANKARA KOCATEPE SGM SİD oranını yüzde 41.2 olarak belirledi. maaş olarak 942.33 lira bağlandı.
ANCAK BAĞLANAN GELİR GERİYE DÖNÜK OLARAK SADECE 25.02.2013'TEN İTİBAREN VERİLECEKMİŞ.

Benim ilk kaza tarihinden itibaren sürekli İş göremezlik aylığıalmam gerekmiyor mu? eğer alacaksam nereye itiraz etmeli ne yapmalıyım.

bilenarkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar. ilk maaşımı 25.05.2013'de alacakmışım

Kardeş sen başta hata yapmışssın. Madem iş kazası yaptın neden baştan maaş bağlanması için başvuruda bulunmadın. 1999 da iş kazası yapmışssın. 06/2009 yılında gelir bağlanması için başvurmuşsun. 10 yıl boyunca neredeydin. Sen raporu 2013 şubat ayında almışsın. Bu durumda yapacak birşeyin yok. Eğer raporu 1999 ya da 2000 yılında almış olsaydın o zamandan bu yana maaş alırdın. Ben 25 Aralık 1997 yılında iş kazası yaptım ve Nisan 1998 yılında maaş bağlandı. Artık yapacak birşeyin yok. Sen çok geç davranmışsın.

2000 yılında SSK'ya iş kazası bildirimi yaptığımı daha önceki mesajımda belirtmiştim. 2003 yılında SSK'dan aldığım dönüt sonucu 2004 yılında mahkemede maddi tazminat davası açtık. hakim 2005 yılında, önce iş kazası tespit davası açılması gerektiğini avukatıma söylemiş. 2005 yılında tespit davası açtık 2 yıl sürdü, SGK temyiz edince tam 2 yıl da temyiz sonucunu bekledik. Mayıs 2009'da iş kazası tespiti kararı verildi ve haziran 2009'da sgk'ya gelir bağlanması için başvurduk. önceki mesajım uzun olduğu için ayrıntılamak istememiştim EZEL kardeşim.

Üst Alt