Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli İş Göremezlik geliri ne zamanki aylık temel alınarak hesaplanıyor?

GeneralCevdet

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar benim sorum is kazasi gecirdiniz ve is yeriniz ile anlasamadiniz isten ayrildiniz ornek: 2500 lira aliyordunuz surekli is goremezlik oraniniz %10 veya uzeri cikti henuz maas baglanmadan baska bir is yerinde calismaya basladiniz bu isyeride asgari ucret veriyor diyelim. Is goremezlik maasiniz hangi kritere gore baglanir?

Kazadan önce aldığınız maaş tan bağlanıyor bir an önce sgk ya başvurun geçmiş olsun

Murat bey tesekkurler cevabiniz icin sgk ya basvuru yaptim merak ettigim konu buydu bir bilgi de bulamadim verdiginiz bilgi icin sagolun...

bende işkazası geçirdiğim için biliyorum prosüdürü inşallah olursunuz emekli

Arkadaşlar Ben de iş yerinde kaza geçirdim kazadan önceki aldığım son maaş 4000 TL ve üzeri idi brüt yatan ise 6.500 7000 TL civarındaydı şu an Sürekli iş görmezlik Engel oranı yüzde seksen dört maaş için dilekçeyi içeri verdik maaşım ne kadar olur

kazadan önceki son 3 ayın bürüt ortalaması 7000 dersek (bürüt içerisinde ikramiye harcırah gibi ödemeler varsa ayrı hesaplanıyor)
7000 / %70 = 4900 tl
4900 /%84 = 4116 tl olur hesap böyle

Üst Alt