Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik gelirine müracaat edersem iş yerime ceza gelir mi?

harme7

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
2011 yılında iş kazası sonu sol ayak topuğum parçalandı tedaviler sonucunda ayağım ampute olmaktan kurtuldu ama yürümem de aksamalar ve uzun ve orta mesafe yürüyemiyorum

hiç bu maaşı almayı düşünmemiştim ama ayağım beni Çalışmakta çok kısıtladığından bu maaşa başvurdum sağlık kuruluna girdim %55 iş gücü olduğu anlaşıldı bundan sonra süreç nasıl illerler bi de hala aynı yerde çalışıyorum benim bu başvurum iş yerime bi cezaya sebebiyet verim mi şimdiden teşekkürler

geçmiş olsun iş kazasından dolayı iş gücü kaybı kadar maaş bağlanır iş yerine her hangi bir etkisi olmaz kusur oranı kadar maaş alırsın aynı zamanda işine devam edersin ilerde günün dolduğunda ikinci bir maaş alma hakın doğar çok olan maaşı alır ikinci maaş cüzi bir rakama düşer

Kusur oranın nasıl tesbit ediliyor

Kazadan 7 ay sonra geçici iş göremezlik raporum bitti 7 ay sonra işe başladım geri dönük maaş ala bilirmiyim ilginizi ayrıca teşekkürler

geriye dönük maaş olmaz rapor aldığınız süreçte zaten rapor ücretini sgk almışsınızdır tek yapman gereken sgk ya başvuracaksın iş göremez iş gücü kaybının belirtilmesi ve maaş için talepte bulunacaksın seni hastaneye sağlık kuruluna sevk ederler kurulun verdiği rapor oranında maaş bağlanır detay görüşmek istersen tlf:05327495986
bende geçmişte iş kazası geçirdim az çok geçtiğim aşamaları paylaşırım

harme7
işverenin bunu sgk iş kazası olarak bildirmediyse eğer ceza alır ve bu yüzden seni işten çıkartabilir .

iş kazası tarihinden itibaren geriye dönük 5 yıla kadar sgk dan toplu maaş alma hakkın var.

Sgk, iş kazası sonucu işçiye yaptığı tüm ödemeleri kusuru oranında işverene rücu ederek tahsil eder. Geçirilen iş kazasının mahiyeti bilinmese de genelde birçok iş kazasına işverene belli bir oranda kusur verilir ve Sgk sonradan bunu tahsil eder.

%55 işgöremezlik oranı olduğuna göre Sgk müfettişlerinin bir incelemesi olması gerekir. Bu inceleme sonrası işverene muhtemelen bir ceza bedeli düzenlenmiştir.

Ewt bana da tam uzlasacakken işveren neden bu maaş a başvurdun senin yüzünden bize ceza gelecek dedi ve vazgeçti uzlaşmak tan

PREVEZEPAŞA

not : işverenin avukatı sana iş kazasından dolayı sgk tarafından bir gelir bağlandıysa eğer bunun psd kısmını dava bilirkişi hesaplanmasına gitmeden veya gittikten sonra hiç fark etmez senin tazminatından düşmesini isteyecek.

Üst Alt