Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik maaşı almam kamu kurumunda çalışmama bir mani çıkartır mı?

bayusuf06

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhabalar bana %13 ile sürekli iş göremezlik maaşı bağlandı,kamu kurumunda çalışıyorum(emekli sandığı).iş göremezlik maaşının bağlanması memuriyet için herhangi bir sorun oluşturur mu?peki avantajları var mıdır,vergi yönünden veya başka yönlerden?teşekürler....

2009 yılında yurt dışında iş kazası geçirdim,omurgada 8-9 kırık oluştu.tazminat davası açtım ve sgk ya başvurdum,ve bugun sonuçlandı.sonuç olarak sürekli işgöremezlik %13 çıktı ve 100tl gibi maaş baglandı.ama ben kpss ile 2010 da teknik kadroda memur oldum.herhangi bir problem çıkarmı acaba?

Hiç bir sorun olmaz. İş kazası sonucu bağlanan sürekli iş göremezlik geliri çalışılsa da emekli olunsa da ödenir.

Sayın Yönetmene ve cevap veren herkese teşekkür ederim :)

ben sgk, da çalışıyorum ve birimimde iş kazaları ve meslek hastalıkları servisi.sürekli işgöremezlik yani işkazası ve meslek hastalıklarının neden olduğu maluliyet ile hastalık sonucu oluşan maluliyet karıştırılıyor.
Sürekli işgöremezlik geliri alan bir kimsenin çalışmasında bir sakınca yoktur.Çalışıpta süre, yaş, ve prim ödeme gün sayısını yerine getirdikten sonra hem normal emekli maaşı bağlanır, hemde sürekli işgöremezlik maaşını alır.Ancak yüksek olan maaş tam bağlanır, düşük olanın yarısı. Yani sürekli işgöremezlik geliri alan bir kimsenin çalışmasında bir sorun yoktur.

Slm dogan kardeş.senin bilgn daha çoktr ozaman.bende işkazası geçırdim.sol gözüm,görmüyor.yasım 28..mays 10da hayete girdım,bna yüzd kaç özür verilir,maaşı çok düşük bi miktarmı olr..birde kaza snucu,koku alma duyum kayboldu,ama bunu heyette söylemek aklıma gelmdi.hep göze yoğunlastğm için,

gözde görmeme varsa %40'ın üzerinde olur..800-900 arasında maaş bağlanır..bu maaş kesinlikle kesilemez

bende is kazasi gecirdim ve %100 bakima muhtac raporum var kendi ihtiyaclarimi giderebiliyorum bende ise girmek istesem maasimin kesilmesi gibi bir sorun olur mu?

İşkazası sonucu sürekli işgöremezlik geliri dışında, maluliyet maaşı da bağlandı mı?

Sürekli iş göremezlik geliri hiç bir şart altında kesilmez.

Ne zaman ki bu gelirin yanı sıra bir de Emeklilik hak edersiniz, o zaman bu iki aylıktan çok olanın tamamını, az olanın yarısını aynı anda alırsınız. Bu kadarç

Üst Alt