Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik maaşını almak için iş müfettişinin onayı gerekir mi?

Akayr

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle hepimize kolay gelsin şu anda bana iş kazası sonucu bağlanan maaş miktarı 496 TL olarak görünüyor e devlette ama evraklarımı halen rehberlik ve teftiş daire başkanlığı görevlendirme servisinde görünüyor burada iş müfettişi ne ifade veriliyor ben müfettişe ifade vermedim daha sormak istediğim henüz maaş almadım daha maaş alabilmek için müfettiş onayımı gerekiyor bide bana verilen kusur oranı ne onu bilmiyorum bu oran benim alacağım 496 TL maaşdan mı düşecek yoksa net alacağım miktarmı bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum

Geçmiş olsun. Müfettiş ya evraklar üzerinden ya da ifade alarak kusur oranı belirler. Genelde müfettişler raporlarını geç veriyorlar. Bana 2 ay dedi 6 ayda rapor yazdı. Eğer size kusur oranı verir ise daha önce almış olduğunuz geçici iş göremezlik (istirahat parası-rapor parası) parasından kusur oranında kesinti yaparlar. Örneğin 1000 TL rapor parası aldıysanız ve müfettiş size % 25 kusur verdiyse aldığınız 1000 TL nin 250 TL sini alacağınız toplu paradan, toplu para yoksa maaşınızdan belli oranda keserler.

Ben bir sene raporlu kaldımm ortalama olarak da 1800 TL maaş aldım 1800*12=21600 bu paradan bende ki kusur oranını düşecek yani doğru anlamışım 2016 haziran ayında geçirdim iş kazasını 2018 / 4 .ayda baş vurdum sürekli iş göremezlik maaşına halen sonuçlanmadı daha dane kadar sürer bilmiyorum evraklarımı rehberlik ve teftiş daire başkanlığı görevlendirme servisinde görünüyor

Üst Alt