Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik maaşınız ne kadar sürede bağlandı?

mesut123.

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Kasım2013'te iş kazası geçirdim 2014 mayısta istirahat raporlarım bitti sürekli iş göremezlik maaşına başvurdum,2 kez heyete girdim nisan 2015'te %60 kontrollü raporum geldi.Daha ne kadar sürer acaba deneyimlerinizi yazarmısınız?

12 aydan önce bağlananı görmedim müfettişle görüştükten sonra en az 8 ay sürüyor ama sorun degil tanı tarihinden yada kaza tarihinden itibaren birikmiş alıyorsun

Yani benim raporum yeni geldi ankaradan 8 ay daha beklemem mi gerekecek?

önce sizi müfettiş çağıracak sizinle görüşecek ve 8 ay gibi zamanda rapor düzelenleyecek sgm hastaneden bilgileri isteyecek hepsi 12 ayda anca olur sizde 14 ayda maaş alırsınız

Benim meslek hastahanesinden 2 arkadaşımın rapor çıktıktan sonra 1.arkadaşın 13 ay da bitmiş 2. arkadaşında 14 ayda sonuçlanmış çalıştığı dönemde askari ücretle çalışan arkadaşıma %16 orana 105 tl (şu an emekli diye az baglandı) 1800 tl çalışan arkadaşıma %16 la 610 tl bağladılar
Yalnız senin %60 olduğundan maluluyet alabilirsin belki bir araştır

bende iş kazası sonucu %34 sürekli raporum çıktı ben başvuralı 9 ay oldu psikoljik tedavim daha sürüyor ne kadar maaş bağlanır bilen varmı

aldığın maaş a göre alırsın yüksekse çok askari ise düşük emekli oldunsa dahada düşük

Maliyeye gittim vergi indirimi için iş kazasından %60 aldım raporu vermiyorlar sadece mahkeme alabilir diye benden tekrar heyete girmemi istiyor.Acaba girsem bana bir mahsuru olurmu.

Aldığım maaş 930 TL idi ama 6 günlük eksik vardı ne kadar yansır ayrıca bu emeklilik isine başlayalı 10 ay oldu bi somut bilgi verilmedi bu normal mi

[FONT=sans-serif]Sgk da günlük kazançlarımı inceledim maaşlarım, 1.ay 5988 2.ay 6144 3. ay 745 görünüyor.buna göre kaza olduğundaki ilk raporumdaki geçici iş göremezlik günlük kazanç 200 tl yazıyor.sonraki raporlardaki geçici iş göremezlik günlük kazanç 166 yazıyor.Ve ankaradan %60 raporum 1 ay önce geldi müfettişe gitti buna göre ne kadar sürekli iş göremezlik parası alırım.kusur etkilermi?[/FONT]

kusur oranı diyelim ki %40 sen kusurlusun.. .
diyelim ki bağlanacak maaşın 300 tl.
kusur oranı ancak bağlanacak maaşın 1/3 ünü etkiler oda şu şekilde olur...
senin oranın %40 maaşın 300 tl 1/3 ü 100 tl...
100 tl'nin %40 'ı kesilir.oda 40 tl olur. eğer kusurun %100 sende olsaydı maaşın 1/3 tamamen kesilirdi.
yani 260 tl 'lik kaybın olurdu.

Peki yukarıda yazdığım kazançlara göre tahminen maaşım ne olur?

mesut kardeşim ben 2012de iş kazası geçirdim 4 ay önce hastaneye sevk edıldım daha süreklı iş görememezlık raporum gelmedı ve ne hıkmetse mufettış daha benım yuzumu görmuş ınsan değil mufettış daha benım ıfademı almadı nedenkı

Aynı durumdayız benide kimse görmedi rapor ankaradan geleli 1 aydan fazla oldu.

[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]13.05.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
[/FONT]

Evrak takipte böyle yazıyor acaba durum nedir?

dosyan ankaraya gitmiş görünüyor.muhtemelen müfettişe sevk edecekler

Evet
ankara'daki teftiş kurulu müfettişi atıyor.

Gurub başkanlığından dosyana müfettiş tain edilecek ve sizi müfettiş arayıp bilgi alacak sonrasında iş yerinize gidip rapor hazırlayıp dosyanızı sgm ye yollayacak ve sgm maaş bağlayacak iş yoğunluguna göre süre değişir 9 ay sürer bence

benim dosyam teftiş kuruluna (ocak 2014) gittikten sonra maaşım (Kasım 2014) bağlandı.

Peki ben hala aynı yerde çalışıyorum beni işverenle karşı karşıya getirirmi nasıl olur?

tuna bey;
bu konunun (sürekli iş göremezlik maaşının) işverenle bir alakası yok.
için rahat olsun.

Kusur oranı için çağırmazmı yani? müfettiş kusuru tespit etmiyormu?

değerli arkadaşlarım allah herkese kolaylıklar versin ben ;
nisan 2014 te kaza geçirdim eylül de başvurdum
2015 haziran müfettiş ifademi aldı 1 haftaya raporunu çıkarırım dedi benim emekli olmam daha va daha ne kadar sürecek bilen varsa cevap yazabilirmi lütfen

Hocam ben kasım 2013 te kaza geçirdim,nisan 2014 te sürekli iş göremezliğe başvurdum,nisan 2015 te raporum yüzde 60 geldi 2,5 ay oldu hala bi arayan soran olmadı.Bu zamana kadar müfettişle hiç görüşmedim acaba bi sıkıntı mı var?

mesut123.

Bir sıkıntı olmayacaktır. Müfettişin ne zaman rapor tutacağına dair sgk'ya gidip bilgi edinmeyi denedin mi?

Tesekkur ederim Bülent bey

birde benim gözüme oran verildi psikiatri kısmen düzelen depresif major dedi benim oran gözden %34 çıktı psikiatri ne oran verir maaşıma etkisi olurmu aydınlatabilen varmı acaba ve daha maaşım bağlanmadı 1 ayı geçti daha beklermiyim maaşım ne kadar olur

[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]13.05.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]13.05.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GELEN EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana]3[/FONT][FONT=Verdana]19.08.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GÖREV SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]4[/FONT][FONT=Verdana]19.08.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI GÖREV SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana][/FONT]
[FONT=Verdana]5[/FONT][FONT=Verdana]25.08.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - YUSUF ŞAHAN[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]6[/FONT][FONT=Verdana]25.08.2015[/FONT][FONT=Verdana]REHBERLİK VE TEFTİŞ MÜFETTİŞLİĞİ - YUSUF ŞAHAN[/FONT]

13/05/2015'te ankaraya gönderildi daha 3 ay sonra yani 1 hafta önce müfettiişe gitmiş sanırım hala arayan soran olmadı sizce durum nedir?

Üst Alt