Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli iş göremezlik süreci ne kadar sürüyor?

Cansaran01

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben baş parmagım koptu dikildi işyeriyle şikayetcide olmadım ama sürekli işgöremezlik aylıgı için başvuru yaptım beni hastaneye sevk ettiler önümde negibi sürecler var acaba yardımcı olurmusunuz

Heyete girdigin hastane 15 gun icinde sskya raporunu yollar ssk da saglik kuruluna yolluyucak saglik kurulunda neren magdur olmussa onun uzerinden sana bi oran belirliyecek ama kesinliklik le hastanenin verdigi orani dikkate alma cunku orasi hastenenin verdigi oran saglik kurulunda da yaklasik 3 ay falan buluyo

Bende hastanede %32 goz %20pisikiyatri toplam %52 ya ama saglik kurulunda %36 olarak geldi

Eger oranin %10 uzerinde gelirse maas baglanilacak sonra mufettisler is kazasi olup olmadigi icin is yerine gelip denetlicekler

Prosudur boyle isliyor cansaran bendede ayni sorun var bende gozden kaza gecirdim 26.10 2018 de heyete girdim 1 mart 2019 ta anca sonuclandi suan mufettisleri bekliyorum bakalim hakkimizda hayirlisi gecmis olsun ..

10,10,2018 de sgk ya dilekçe verdim mart 25 te ilk aylığımı alacağım nasip olursa 2 iş kazası için tedavi gördüğüm iki hastaneye sevk etti biraz ondan uzadı sanırım bir de emg mr sırası için rica ettim erkene aldılaar sadece emg ye 2 ay sonrasına randevu vermişlerdi

İscev raporun kac geldi ve ne kadar aylik baglandi benim saglikkurundan %36 geldi gecen hafta belli oldu ve ne zamn baglanir

Birde bu maas hesaplama nasil oluyor neyegore hesaplaniyor ne kadar alacagin

İscev, bende 2018 eylülde sgk ya başvuruda bulundum, 2019 ocakta hastaneye sevk için arandım, şubatta heyete girdim. 7. aya girdim mart ile beraber başvuru tarihinden itibaren yalnız hala bir ses yok. Sizin süreçte bana yakın gibi, heyete ne zaman girmiştiniz ve oranı nerden öğrenebiliriz??

Basvurdugun ssk yi ara is kazasi bolumune baglan sonra deki benim is kazasi dosyam ne durumda tc kimlik no soylersin ne asamada oldugunu sana soyler memur.

Aradım sordum ve evrak takibede düşmüş bugün baktım dosya bölge saglık a gönderildi yazıyor.Gelen evrak beklemede ve açıklama kısmında havale diyor. Oran buradan belirlenecek sanırım. Bi bitse artık karara bağlansa ne kadar yordular ya. Birde olayı 2016 haziranda yaşadım 2017 şubatta iş görmezlik raporum bitti. Sitedeki üyeler son raporun bittiği tarihi baz alıp geçmişe dönük ödeme yapılacak diyorlar ama sgk başvuru tarihi baz alınır diyor. Anlamıyorum sürekli olmayacak büyük ihtimal benim rapor o yüzden başvuru tarihi baz alınabilir gibime geliyor benimde. Hayırlısı bakalım, beklemedeyiz.

31,36 geldi 244+355 tl yakın zamanda bağlanır snırsam 14,01 2019 da dys sorgulamada sistemde oranım görüldü şubatta tahsis no göründü martta ise aylık bilgilerim

kasımın 28 son hasteane işm bitti emg rapor oranını dys evrak takip te yazdı kopyalıyorum
İŞKAZASI MALÜLİYET TESPİTİ SONUCU SİD ORANI 31,36 OLARAK TESPİTLENDİ ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 2.KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ (İŞ KAZASI- TK-ADLİ VAKA RÜCU İŞLEMLERİ) Giden Evrak Kayıtlı

geçmişe dönük ödeme alırsın bende rapor bitiş tarihini takip eden ay 01,05,2016 maaş başlangıç tarihi diyor 4,ayda raporum bitmişti

14310 04/01/2019 ORHAN TUNÇ-K İZMİR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 04/01/2019 2:59 PM İLKGÜN CAN
214310 04/01/2019 ORHAN TUNÇ-K ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ ANTALYA MURATPAŞA SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ Gelen Evrak Kayıtlı 04/01/2019 3:32 PM OSMAN DEMİRCAN
214310 04/01/2019 ORHAN TUNÇ-K ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 2.KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ (İŞ KAZASI- TK-ADLİ VAKA RÜCU İŞLEMLERİ) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 07/01/2019 9:34 AM FİRDEVS KÜÇÜK
732876 14/01/2019 İŞK ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 2.KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ (İŞ KAZASI- TK-ADLİ VAKA RÜCU İŞLEMLERİ) Giden Evrak Kayıtlı 14/01/2019 3:36 PM FİRDEVS KÜÇÜK
745620 14/01/2019 İŞKAZASI MALÜLİYET TESPİTİ SONUCU SİD ORANI 31,36 OLARAK TESPİTLENDİ ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 2.KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ (İŞ KAZASI- TK-ADLİ VAKA RÜCU İŞLEMLERİ) Giden Evrak Kayıtlı 14/01/2019 4:33 PM FİRDEVS KÜÇÜK
2647747 15/02/2019 ORAHAN TÜRKAN ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 4.EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ (EMEKLİLİK KARAR SERVİSİ(4/A)) Giden Evrak Kayıtlı 15/02/2019 2:06 PM FATMA ÖZBARDAKÇI
3726780 07/03/2019 ORHAN TUNÇ ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 4.EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ (EMEKLİLİK KARAR SERVİSİ(4/A)) Giden Evrak Kayıtlı 07/03/2019 11:02 AM FATMA ÖZBARDAKÇI
süreç bu bende ki

Legar45
31,36 geldi 244+355 tl yakın zamanda bağlanır snırsam 14,01 2019 da dys sorgulamada sistemde oranım görüldü şubatta tahsis no göründü martta ise aylık bilgilerim
Zane55
kasımın 28 son hasteane işm bitti emg rapor oranını dys evrak takip te yazdı kopyalıyorum
İŞKAZASI MALÜLİYET TESPİTİ SONUCU SİD ORANI 31,36 OLARAK TESPİTLENDİ ANTALYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA SGM 2.KISA VADELİ SİGORTALAR SERVİSİ (İŞ KAZASI- TK-ADLİ VAKA RÜCU İŞLEMLERİ) Giden Evrak Kayıtlı

geçmişe dönük ödeme alırsın bende rapor bitiş tarihini takip eden ay 01,05,2016 maaş başlangıç tarihi diyor 4,ayda raporum bitmişti

Peki hesaplama nasil oluyor benim %36 geldi kszadan onceki uc aylik ocak 4.750 subat 4.310 mart 4.700 primlerim ne kadar alirim

Iscev senin bilgin varmi hesaplama konusunda

Legar45
O KONU BİRAZ KARIŞIK TAM ANLAMADIM BEN YAŞ,MESLEK yapılan işn mahiyeti,mesela benim kazanın biri kol kesisi idi mesleğim kazma kürek işi biraz fazla olduğunu söylediler buna göre yani bir ressamım gözleri gibi yada bir cerrahın ellerinden sakatlanması gibi
Legar45
maaş bağlandığında bilgilendirirsen merak eden arkadaşlara faydası olur belki

İscev senle bi lac konu yazıştik ve bugun maas baglandigini ögrendim aylik01.11.2018 baslangıc nisan 23.ünde nisan dahil6 aylikalicam ziraat bankasindan baglanan maaş 1383tl ek odeme olarak 1383tlnin%4ünu her ay

Benim saglik kurul raporu%36geldi surekli is gorememzlik kontrol tarihi yok bakin arkadaslar is kazasigecordiginiz tarihde bankadan kredi kullanmisssniz iseniz kredi kullanimlarinda sizlere sigorta yapiliyo eger kullanmissaniz yapilan sigortayi inceleyin eger kaza magluliyet yapmissa sigortanin icinde piceden yararlanabiliyorsunuz bilginiz olsun

Benim saglik kurul raporu%36geldi surekli is gorememzlik kontrol tarihi yok bakin arkadaslar is kazasigecordiginiz tarihde bankadan kredi kullanmisssniz iseniz kredi kullanimlarinda sizlere sigorta yapiliyo eger kullanmissaniz yapilan sigortayi inceleyin eger kaza magluliyet yapmissa sigortanin icinde policeden yararlanabiliyorsunuz bilginiz olsun..

Bir policeden 2 defa yararlaniyorsunuz ben mesala nisan 2018 de gecirdim kazayi 15 milyar bankadan kredi cekmistim police agustos 2018 de bitiyodu ve ben hemen sigorta sirketini ariyip soyledim anlattim ilkinde rapor gelmeden hastane masrafi olarak medical masraf verildi 850 tl 2 den yararlanabilmem icin magluliyet raporunu bekledim %36 geldi aradim ama raporum surekli dedim kontrol tarihi yok dedim bakalim magluliyet 8.500 tl veriyodu policede 8.500 tlnin %36 sini yatircak sigorta sirketi

Sgk nın gönderidigi hastaneden bugün cıktım sonucu söylemediler adrese gönderecegiz dediler evmi geliyor sgkya mı gidiyor %kac oldugunu bile ögrenemedim takip ettiminiz bir yer varmı sonuçları

Bazılarının heyetten sonra kısa sürüyor bazısının uzun. Örneğin ben eylülde başvuru yaptım sgk ya , ocakta heyete girdim, şubat sonu ankaraya gitti oran için ve şuan hala oranı öğrenemiyorum. Mayıs haziran gibi deniyor.

İscev benim 4a emekli ödeme bilgilerinde tahsis no var şuan açılıyor sayfa ama ek ödeme vs hiçbiri dolu deil . Bu 4a emekli bilgileri sayfası açıldığına göre maaşın bağlanması yakınmıdır?

Tamamdir zane simdi emeklilik servisine gidicek islemlerin 10 veya 15 gune kadar toplu para ve alacagin ucret belli olur benim soyle olmustu benim 4 a da tahsis no gozuktu ssk anasayfada aktif yerine pasif yaziyodu aradim niye pasif yaziyo diye beyefendi tahsis numarasi verildigi icin pasif yazar dedi ama bi sikinti cikmaz siz normal calismaniza dvm edebilirsiniz dedi peki dedim maas ne zamn baglanir siraya koyucaz dedi ben 5 gun sonra gittim ssk da emeklilik servisine dedim maasim baglandi ne kadar maasim hepsini soylediler ek odeme aylik tutarimi ne zamn cekecegimi soylediler

Zane acilan sayfada hangi tarihten itibaren maas baglandigi yazar

Simdiden hayirli olsun arkadasim sevindim

Çok teşekkürler, hadi bakalım hayırlısı inşallah biraz daha bekleyelim.:)

@Zane55

Zane55
takip eden ayda aldım ben maaşı ve birikmişi sanırım sizde temmuzda alırsın kardeş

Zane55

senin is kazasimiydi peki benimde is kazasi ben yine iş yerinde calismaya basladim fakat daha mufettise ifade vermedim nede mufettis geldi is yerine mufettisin gelmesi daha uzun surermi senin nasil oldu sen verdinmi mufettise ifade yada nufettis geldimi ifadeni almaya bilgin varmi bu konuda

Legar , benim iş kazası canlı bomba eylemi sonucunda engelli kaldık. Yalnız geçen yazdım ama tahsis no babayı kaybettiğimde bana bağlanan o zamanki babadan aldığım emekli aylığının tahsis no ve görüntüsüymüş. Yani ben yine beklemedeyim. Bu yüzden herhangi bir müfettiş ile görüşme veya aranma durumum şuan için olmadı.

22/08/2019 AYDIN CANSARAN-K İZMİR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 1. KISA VADELİ SİGORTALI SERVİSİ Gelen Evrak Beklemede [GEREĞİ] [Varide No: 12078022] KONAK SGM[Kayıt İçin]
Daha cok beklermiyim sonuç için enson cıkan bu benim de bilen varmı

Üst Alt