Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli İş Göremezlik toplu maaş hangi tarihten itibaren başlar?

SerkSi

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar

Ben 01.03.2014 yılında iş kazası gecirdim . Sürekli iş göremezlik Maaşı icinde 25.09.2014 tarihinde başvurdum . Bana %15 oran verildi ve maaşa bağlanicagım ve gecmişe dönük toplu maaşlarida alacagim soylendi. Benim ogrenmek istedigim toplu olarak alacagim maaş hangi tarihten itibaren başlangiç sayilacak ?
İş kazasi gecirdigim tarihten itibaren mi ?

Yoksa

Sürekli iş goremezlik icin basvuru yaptigim tarihten itibaren mi ?

Kaza oldugu tarihten itibaten rahatsızlıgı nrdir peki

İnşaatta beton coktu , betonun altinda kaldim . cesitli yaralanmalar gecirdim fakat en ciddi yaralanmam sol ayagimdaydi , sol ayagimin ustune , kaval kemigi ve ayak bilegimin ustune agirligi 50 kilodan fazla blok beton parcalari dikey sekilde dustu , ayak kemiklerim deri dışına cıktı . 2 ameliyat ve 1 sene tedavi gordum m . Sol ayagim dizden ayak bilegine kadar boydan boya platin cubuk ve 12 adet civi ile kemik sabitlendi . Dizimde ve ayak bilegimde hareket kisitliligi , ve yururken aksama var . Dizlerim ve ayak bilegimde halen agrilar mevcut maalesef . Aradan 3 yıl gecti halen agrilar var. 3 farkli doktora gitmeme ragmen agrima care bulamadilar. Bende kalıcı eklem agrilar varmiş , ilac ile agrilarim azalir dediler . omur boyuda ilac kullanmak zoruma gidyor

Çok geçmiş olsun işte olan hep emekçiye oluyor malesef türkiyede tazminat oranşsrıda komik tazminat davanız bittimi nasıl maddi manevi

Kaza tarihinden tazminat geçerli olur, istirahat raporunuzun bitip işbaşi yaptiktan sonra başvurdugunuz surekli işgorememezlik tarihinden sonra başlar...

6 ay once mahkemeye verdim . 10 gün önce 2. Duruşmam oldu . Hakim Gercek maaşimin tespiti icin dosyami bilirkisiye yolladi . Cünkü ben 2000 dolar maaş aliyordum . İş yeri ise mahkemeye 1000 dolar maaş veriyorduk diye yalan soyledi

Ben kazayi 01.03.2014 tarihinde gecirdim . Sürekli iş goremezlik toplu maaş süresi bu kaza tarihinde mi başlar ?

Sürekli iş goremezlik maaşi icin ise SGK ya 25.09.2014 te başvurdum

serkan bu iş göremezlik aylıının başlama tarihi okadar bir muamma iki bende işin içinden çıkamadım hiç kendini sterese sokmadan bekle bakalım sgk iş kazası aylığını hanfgi tarihten itibaren başlatacak ben 2011 de geçirdim kazayı 2013 mart ayının başında başvurmuşum emekli aylığım ise 01.05.2013 tarihinden başlıyor nedenini sorduğumda ise nisan 2013 de hastalık nedeni ile alınan 1 hatfatalık rapordan dolayı o rapor iş göremezlik raporu değil normal hastalık raporu yani ne müracat tarihim geçerli oldu bu durumda e devletten maaş bağlantısına arada sırada bak bağlanınca tarihi görürsün

merhaba serkan çok geçmiş olsun , kaza tarihi değil, sonuçta sen kazadan sonra geçici iş görmezlik maaşı aldın ... raporun ne zaman bitti ise ve ne zaman iş başı aldı isen sürekli iş görmezlik maaşında o günden sonra hesaplanır...

Haklısınız hilal hanim . Ben zaten yaklasıl 1.5 senedir bekliyorum . Ama isin dogrusunuda ogrenmek istiyorum . Olurda bir hata yapilirsa , sizler sayesinde ogrendiklerimle itiraz edebilme ve hatayi duzeltebilmek icin . Cunku sizde biliyorsunuzki Turkiye sartlarinda hakkinizi aramazsaniz ve israrci olmazsaniz kimse size hakkinizi vermiyor

Bilgi paylasminin icin tesekkur ederim

Ben 2006da iş kazası gecirdim.2014te emekli oldum.mufettise ifade verdikten sonra bana geriye dönük kaza tarihinden 5sene alabileceğini söyledi... Kaza tarihini baz alıyorlar...

Sinan37

Bilgi icin tesekkur ederim Sinan Kardes . Ama anladigim ve diger arkadaslardan ogrendigim kadariyla , maaşın baslayacagi tarihle ilgili belli bir standart yok . Kisiden kisiye ve iş kazasi olaylarinda farklılık gosterebiliyor

Arkadaslar en sicak bilgileleri sizler ile paylasayim,Cuma günü sgk bana maas baglanma kagidi geldi,ilk maasimi 25,03,2016 tarihinde alacagim,kaza tarihim 26.04.2014 raporlu olduğum süre gecici iş goremenezligim yani raporumun bittigi tarihden sonraki ilk ay sonrasinda maas baglandi,rapor bitis tarihi 11.11.2014 maas ilk maas baglanma tarihi 01.12,2014 bu bilgiler dogry bilgiler çünkü bu sureci yasadim,sicagi sıcağına,benim rapor %28.2 bağlanan maas 295 tl,toplam birikmis 3.835 tl,yardimci olmussam ne mutlu,

Cumali kardeş peki hastalıgın nedir sıkıntılı bölgeler nereleri kaza neden oldu geçmiş olsun

iş göremezlik bağlanma tarihi olaya kişiye göre değişiyor iş göremezlik raporun bittiği tarihten başladığını biliyorum ama bendeki durum farklı onun için kimseye şu tarihte başlar diyemedim ben nedenine gelince benim iş kazam yani trafik kazam 18.08.2011 tarihinde oldu ben ise maluliyete 2013 mart ayında başvurmuşum ve iş kazasını kendim bildirdim iş yeri bildirmedi ayrıca benim tedavilerim 2012 aralık ayında başladı 2013 ocak ayında fizik doktorum bir haftalık hastalık diye rapor verdi ama hastalık diye 15 nisan 2013 tarihinde ben iş yerinde kavga ettim ve sinir kirizi geçirektim nerde ise o gün plıl pırtımı toplayıp işten ayrıldım istifas dilekçesi falanda yazmadım hst gittim doktor bana hastalıktan 10 gün rapor verdi şiddetli karın kasılmalarım ve ağrılarım vardı buda sinir stereden daha sonra mauliyet oranlarım ha bire %3 geldi itiraz ettim ikinci itirazda haklı nedenlerimi ve nerde hata yapıldığının itirazını yaptım bu seferde %25 geldi ama bir yıllık kontrol şartı koymuşlar psikiyatri oranım bu oranın içinde yok bunu hiç kaideye almamışlar aylık başlama tarihimde 01.05.2013 yazıyordu nedenini sordum iş göremezlik bittiği tarih dediler bende o raporlar iş görememzlik değil hastalık raporu dedim sgk iş verene hiç ceza kesmedi iş kazasını bildirmediği için nedenini sorduğumda oran 10 ve altında olduğunda ve iş göremezlik olmadığından dedindi bende sgk memura cezaya gelince o raporlar hastalık oluyor maaşa gelince iş göremezlik oluyor diye itiraz ettim bu yüzden ki aylık ne zaman başlar bilmiyorum kaza ta,ih,nen ,t,baren kişinin 1,5 yıl sonrasında hiç iş göremezlik raporu yok aslında bu durumda kaza tarihnden başlaması gerekir bence

Hilal hanım

Cok guzel ozetlediniz . Anladigim kadariyla devlet bize engel cikarmak icin heryolu deniyor . Yılmamak ve pes etmemek lazim . Kolay degil uzin ve meşaketli bir sürec. Ama hilal hanim gibi mucadele eder ve bu gibi sitelerden birbirimizi bilgilendirir ve destek cikarsak şansimiz buyuk oranda artar

Geçici iş göremezlik ödeneğini alıp iş başı yaptığın tarihten itibaren maaşın bağlanır arkadasim

Mevzuat Bilgi Sistemi

Gelirin kesildiği aydan sonraki ay başı yürürlüğe girmesi lazım size bir link attım umarım faydası olur Bülent bey geçmişte paylaşmış

Teşşekkür ederim Gül hanım

bilgi icin tskrler

Üst Alt