Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli İş Görmezlik Geliri ve Psikotik Bozukluk hakkında deneyimlerim, sorularım..?

YILMAZ351

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Öncelikle herkese kolay gelsin. İş kazası geçirdiğim Mayıs 2011'den buyana;hem fiziken hemde ruhen kayıba uğradım ve haklarımı öğrenmek için arayışa girdiğim o andan itibaren sizlerle tanıştım,forumdaki arkadaşlardan çok şeyler öğrendim ve hep sizlerin yönlendirmelerinizle hareket ederek doğru yolda ilerlediğime inanıyorum,
adminlerimden ricam bir başka konum daha var fakat o konu çok acemice olduğum için bu başlığı açmaya karar verdim lütfen o başığa taşımayınız anlayışınız için teşekkürler (http://www.engelliler.biz/forum/sag...bozukluk-icin-hangi-oranda-rapor-verilir.html).

Bu başlığı açmaktaki amacım gerek iş kazasından doğan bir hak olan % 10 barajını geçenlerin ömür boyu almaya hak kazandıkları,maaşın bağlanması durumunda ömür boyu sigortalı sayılmaları ve yeni çıkan kanun ile öldüklerinde evlatlarına bile kalan birnevi emeklilik statüsü kazandığımız sürekli iş görmezlik maaşı hakkında diyalog ve verimli tartışma ortamı yaratmak ve de benim gibi psikotik rahatsızlıkları olupta kendisinin bile farkında olmayan bir vesile ile bu durumunu öğrenen kişilerin ya da farkına varıpta farketmez; birbirimizle fikir alışverişi yaparak hem yazılı hem görsel sunacağımız belgelerle (kimlik bilgilerimizi açığa çıkmaması için belgelerinize sansür koymak şartıyla ki sansürsüz belgelerinize zaten eminim sayın yöneticiler izin vermez) birbirimize faydalı olmamızdır.
Çünkü görsel sunacağımız raporlarla hem bu işlere yolu düşen insanlarımıza daha çok faydamız olacağına hem de, insanların bu işlerin nasıl yürüdüğüne dair bilinçlendirileceğine inanan biriyim ki taktir edersiniz ki insan gördüğünü anlar.
Burda ricam varsa bu konu ile ilgili raporlarınız işinizi görmüş olsanız dahi vatandaşlarıız için sansürleyip paylaşın, bilmiyorsaız sansürlemesini kimlk bilgilerinizi böyle birşeyede kalkışmayın değerli yorumlarınızda bizim için alın değerinde olacaktır.

İş kazası geirdiğimden buyana forumu hep takip ettim sürekli iş görmezlik ve psikotik bozukluk ile ilgili siz değerli forum üyelerinn yorumlarının hepsin okudum diyebilirim bana çok şey öğrettiniz fakat hala daha aklıma takılan sorular var, gönlüm istedi ki hem bugüne kadar hangi işlemlere koşturdum hangi aşamadayım görsel belgelerle açıklayarak hem sizlere faydam olsun hem de sizlerden hala aklıma takılan konuları öğreneyim. Konuyu herzaman takip edeceğim ve daha fazla uzatmadan konuma geçmek istiyorum şimdi işlemlerimin işleyişi ve sorularım şunlar değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılarımı arz ederim...

1-Bu iş kazası geçirdikten sonra aldığım epikriz raporum
http://i.hizliresim.com/BXldzM.jpg

2-Bu iş kazası geçirdikten sonra Sgk'ya sürekli işgörmezlik geliri için başvurum sonucu Sgk'nın beni hastaneye sevki
http://i.hizliresim.com/8npr61.jpg

3-Bu hastaneye sevkimden sonra heyet günü 7 ayrı bölümden topladığım imzalar.(Sgk sevkiyle giderseniz sizden ücret alınmaz)
http://i.hizliresim.com/Vp47Bj.jpg

Bu rapordada gördüğünüz üzere doğal olarak elimdeki hasar ile ilgili nöroloji ve fizik tedavi bölümünü ilgilendiren konulardaki bilgiler ve şans eseri benimde farkımda olmadığım psikotik sorunlarım yazılı. Fakat bu psikotik bozukluk belirtisini yeni keşf ettikleri için raporda da göreceğiniz üzere benden 6 ay izlem ve gözlem yazdılar psikoloji ile ilgili bölüme. Hal böyle olunca ben o gün öğleden sonra toplanacak olan büyük heyete giremedim, 6 ay doktoruma düzenli muayenelerimi sürdürdüm, ta ki beni izleyen pskoloji doktorum 6 bitipte tamam artık heyete gireblirsin diyene kadar.
Ve artık 6 ay geçipte heyete giremeye kalktığımda bu seferde bana 6 ay geçmiş bu topladığın imzalar geçersiz,git ve Sgk'dan yeni sevk kağıdı alıp baştan tekrar imzaları toplayacaksın dediler, ben tabi sinir hastası olacağımı bilerek sizlerden öğrendiğim kadarıyla (ki zaten öylemişim :) yola çıkmıştım,işlemleri tekrar tamamlayıp baştan yeniden imzaları toplayıp aynı gün büyük heyete girebildim nihayetinde.

4-Bu büyük heyete girdikten sonra aldığım rapor.
http://i.hizliresim.com/ydbDr0.jpg

Buradan da öğrendiğim özel olarak, parasıyla devlet hastanesinden eğer rapor çıkartırsanız hem raporunuzdaki hastalıklara puan veriyorlar hem de raporun bir gerçek nüshasını elinize veriyorlar, siz bu raporla istediğiniz işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat bnm gibi mecburiyetten yada bnm gibi maddi durumunuz olamayıpta bir şekilde Sgk'nın sevkiyle heyet raporu alacaksanız güzel olan tarafı para ödemiyorsunuz. Fakat kötü ola tarafları heyet raporunuza Ankara-Kocatepe yüksek sağlık kurulunun beliryeceği için puan vermemeler sadece tanı-bulgular ve karar bölümünü doldurmaları ve de raporun bir gerçek nüshasını alamamanız. Çünkü hastane raporunuzu size değil de direkt Sgk'ya postalıyor. Bu hem sürecin uzamasına hem de acaba ne oldu ne yazdılar diyerekten sıkıntıya girmenize sebep olacaktır.
Bana sen nasıl raporunun fotokopisini ele geçirdin derseniz,ilk verdikleri raporun karar kısmına sevkte belirtilmesine rağmen maluliyetinin kurumuca tespiti uygundur yazısını yazmamış olmaları. Sırf bu yazı yazmıyor diye Sgk beni çağırdı ve dedi ki.... Bu rapor Ankaraya gider geri döner o yazıyı yazmamışlar bu olmadı biz seni başka hastaneye sevk edelim dediler, bu sefer alacağın raporun souna o yazının yazılmasına dikkat et dediler. Ben sanki o an sinrden H-Man'a dönüşmek üzereyken bir de başka hastaneye sevk dilekçesi uzatmasınlar mı elime:)
Toparladım kendimi dedim ki;niçin geçersiz oluyor ben bu rapor için 6 ay bekledim ve uğraşım bir başka hastaneye sırf o yazı yazmıyor diye sevk olarak bir 6 ay daha (o hastaneinde psikoloji bölümü 6 ay gözlem verecekti) bekleyemem dedim. Siz bana raporumun aslını verin ben gider konuşur düzeltiririm o yazıyı ekletiririm dedim. Böyle deyince bilirsiniz işte hakkını bilenerinn hak araması bu ülkede sevilmez, hepsi bozuldu ve ilk baş veremeyiz rapor çıkışı burdan yasak dediler. Güler yüzlü oldum, ablam dedim yalvardım eredeyse secdeye varacaktım önünde, Öyle olunca bi yumuşadı ama dedi vercem ama dedi boş kağıda imza attırdı ben bu raporu burdan aldım diye el altından. Sonra o raporu alıp düzelttirdim hastanedekilerede yalvara yalvara.Velhasıl kelam bu fookopiyide orada hastanede çekmiştim.

5-Bunlar iş kazasından bu yana hem fiziken hem de ruhen çalışamadığım için psikoloji dokorumun maddi yeterlizliğimden ve devamlı kullanmam gerektiğinden bana verdiği ilaç katılım muafyet raporları. Tarihlere bakarsanız kullanıma devam etmekteyim.Bu raporda bulgular yazıyor ve de hangi ilaçları alacağım. Güde 400 mg sabah 400 mg akşam Solian ve cipralex kullanıyorum, raporda kullamam gerekeler doktor diliyle yazılı çünkü.
http://i.hizliresim.com/27Gd2L.jpg
ve http://i.hizliresim.com/1Pzbvb.jpg

6-Bu da Sgk benim aldığım bu rapaoru Ankara-Kocatepe sağlık yüksek kuruluna göndermişti.
http://i.hizliresim.com/O2Q6jA.jpg
Ama kurul elimdeki özür ile ilgili bölümler olan Nöroloji ve Fizik tedavi bölümünden hastanenin verdiği bu raporu eksik görüp baska bir ünversite hastanesinden sadece bu 2 bölüm ile ilgili ayrınılı rapor istedi. Buna da eyvallah dedim, Ege Üniversitesi Hastensine gittim. Dedim ki rapor bölümüne ben SGK'nın sevkiye geldim bu 2 bölüme giricem dedim. Ne için istiyon bu iki bölümden heyet raporunu dediler. Sürekli iş görmezlik geliri için dedim. Bana o ne dediler hiç duymadık,yeniliyomu felen mecazında konustular. Ben de biraz kızgınn bakınca ona buna sorup hee varmış mı öyle bişiy iyi tamam başlığına öyle yazıcaz o zaman dediler. 2 dakika sonra bana demez mi kadın; ama sen 4/c kapsamından (çalışamayanların durumu iyi olmayanların ailesindeki geliri çok düşük seviyedeyse şekil A ben, primiz hazine tarafından karşılananlar. Ben dedim ki ben 4/c den sigortalıyım hem ben buraya sgk'nın sevkiyle geldim dedim. Benim sevk ile gelmem ne anlama geliyor sizce dedim, tabiki masraflarını Sgk karşılayacak demek oluyor dedim, pastaneden torpil yiyipte mi girdin buraya derdim de işte malum o zaman işlerimiz olmaz, onlar da farkındalar ellerine düştüğümüzün gayet rahat tavırlar sergileyerekte zaten bunu açıkça ortaya koymaktalar.
Neyse bu 2 bölümden girdi heyete bana dediler biz posaıyacağız Sgk'ya. Ben de eyvallah var mı başka yapacağım birşey.Yok dediler sen git gerisi bize kalmış dediler.
SOnra 1,5 ay geçti sgk evrak takipten hergün bakıyorum evrak girişi oldu mu diye,e gelen var ne giden,en son dayanamadım gittim Sgk'ya bnm 2 raporum gelemedi mi daha 20 dakika ötedeki hastaneden size dedim. Memur gelmedi gelse zaen postalarız ANkara'ya dedi. Bunun üZerine tekrar gittim Ege üniversitesine soruyorum nerede raporlarım bulamadılar 1 saat bekledim, orayı aradı burayı arad, en sonunda bana git arşivden al dedi ben tekrar ıkartayım dedi (Sanki hizmetçisi var!) ben yeterki işim hallolsun diye gittim. Orada da baya beledim en sonunda verdiler asıllarını tam yukarıya götürüyordum ki isteyen kişiye, bi bakayım ne yazmışlar dedm. Bir de baktım ne göreyim 6 aylık hamile, yüksek ateş yazıyo noluyo deidm ben ne zaman hamile kaldım. Geri döndüm abla dedim valla billa hamile değilim dedim bana yanlıs rapor vermisin bu baskasının.. Kadın güldü bende güldüm ama fark vrdı bnmki sinirden:) Herneyse aldım bu sefer doğrusunu verdim ve posaladılar 1 hafta sonra Sgk! ya,onlarda Ankara'ya posaladılar yeni eklerle birlikte,

şu an hala beklemedeyim cevabımı.

Diyeceğim bu ülkede işinizin arkasında koşmassanız,hakkınızı açıkça yüzerine ifade etmesseniz sizi cahil yerine koyarlar başlarından savmaya çalışırlar siz siz olun devlet işlerinde haklarınızı bilin, kendinİzle oynanmasına izin vermeyin.

Şimdi bu konularda kafama takılanlara gelmek istiyorum madde madde soracağım yanıtlaması rahat olsun diye sizin açınızdan vereceğiniz yanıtlar için şimdiden tesekür ederim.

1-Yukarıdaki raporumda görüldüğü üzere bir maluyetim var ve ellerimdeki hasarın % 10 u geçeceği ortada. Merak ettiğim yaşımı ve evladımı da göz önünde bulunduruyorlarmış ve de o mesleği birdaha yapıp yapamayacağına. Benim anlamadığım bnm 7 yaşında bir kızım var ve de iş kazası geçirdiğimde mesleğim cam'cılık idi. Haliyle birdaha cam işini birdaha yapabilirmi bu çalışmayan 3 parmakla,bakmakla yükümlü olduğu kızı var 7 yaşında ona nasıl bakacak gibi husularıda göz önüne alıp ona göre puan verecekler ama sağlık kurulundaki doktor benim mesleğimin ne olduğunu ve çocuğumun olduğunu nereden bilecek?

2-iş kazasından sonra bende elim özürlü kaldı ve çalışamadığım için doğal olarak bende zaten doktorumunda taısıyla psikotik bozukluk oluşmuş,ben bu işin tam içindeymişim fakat farknda değilmişim doğrusu, Gerçektende olay olduktan sonra eski eşim bu aynı yere koluna 2. cam düşüşü bu ne biçim bir meslek devamlı sakat kalıyorsun,bir kaza geçirmen 1 sene evde kalacaksın yine ki ilk kazamdan tecrübeli(haliyle dikiş kurusa bile entonların kendini bulması 1 seneyi buluyor bu süre zarfında çalışamıyorsun, çünkü kasla endini çok zor yeniliyor vede parmaklara olan yıkıcı etkisi oluyor). Ben babamın ölüm maaşını alıcam dedi senden boşanıp çocuğunuda al sen bak dedi ve gitti,Yani bunlar özel konular ama pskolojimin boulmasındaki en önemli etkenler ve beni bu duruma hep o kaza getirdi.Sonuç olarak 3 senedir evden çıkmıyorum,saçlarım uzadı berbere dahi gitmiyorum sadece hastaneden hastaneye çıkıyorum o da mecburen,kalabalık ortamlardan kaçıyorum otobüse bile binmek isemiyorum binersem en sona gidiyorum ve sırtıma dönüp insnaları gözetliyorum, herkeste şüpheleniyorum, internet manyağı oldum sabahlara kadar esrarengiz olayları inceliyorum, dünya nasıl havada duruyo, piramiti uzayılarmı yapmış, 51. bölge,HAARP silahı,rockefeller,illimünati, Blue beam vesare, komplo teorileri,t uran kurulsun AB. hristiyan birliği falan ne oluyor bana neyse...
Soracağım soru bu raporumda tanı ve bulgular bölümünde psikotik bozukluk alışma olanağı vermeyen yazmışlar. Ankara bana psikoloji böümünden de puan verecek mi?

3-eğer psikolojidende puan verirlerse kaç puan verirler ve bu verecekler puan iş görmezlik maaşımı arttırır mı. İlla elim değil iş kazası psikolojimide mahfetti çünkü.

4-Sgk'daki müfettiş doyamda % 80 işveren % 20 ben hatalıymışım bunun işgörmezlik maaşına etkisi ne olur.

5-İşverene tazminat davası açtım 2 yıl oldu,son safhaya gelindi mahkeme benden sadece ankaradan bu gelecek sonuçtaki puanı bekliyor,gelince bilirkişi atayıp nekadar tazminat bağlanacağını belirleyeceklermiş. Sizce ne kadar tazminat kazanırım.

6-Tazminatı kazandıktan sonra karşı taraf itiraz edip kararı bozdurabilirler mi,bozulursa kaç yıl daha uzar.

7-Elime kaç puan,psikolojime ka puan verirler.İkisinede verirlerse sizce baltazar forulüne göre sonuç kaç olur.

8-Raporu aldığım hastanenin rapor bölümündeki bu işin uzmanı memura sordum,raporuma baktı gördü bana hemen 1800 günün varmı dedi. Neden sordunuz evet 1850 gün ve sigortaya ilk giriten bu yana 11 yıl geçti dedim, o zama sen bu raporla emekli olursu dedi,burada psikoloji çalışamaz yazmış dedi,sürekli işgörmezlik gelirin bağlandıktan sonra tahminmce psikolojiden sana % 80 verecekler 60'ı geçtiğin için o rapora 2. kez bu sefer malulen emeklilik için başvur dedi, çünkü iş kazası geçirenlerden ayrıca 2. kez rapor talep edilmez aynı rapor üzerinden eeklilik içinde başvur peşini bırakma hemen olmaz ama koştur dedi. Size sracağım bunlar doğrumu ne kadarı doğru?

Çok uzun oldu ama herşeyimi sizi kendimden gördüğüm için belkide benden bilgili olduğunuz için anlatım,birbirimize yardımcı olalım yazacağınız her fikir benim ve konu için altın değerinde olacaktır hepinize teşekkür ediyorum
saygılarımı arz ediyorum hoşçakalın.

Not:Resimleri açtığınızda büyütmek için tıkladığınızda çok büyüyorsa, Ctrl basık tutarak farenizin orta tekerleğini ileri geri yaparak istediğiniz kadar büyütüp küçültebilirisniz.

Okadar baslik actik yazi yazdik kimseden yorum yok bu harika :(

Böyle şeyler paylaşıldığında bundan yüzlerce belki binlerce kişi yararlanır, hiç tereddütün olmasın. Birilerinin mesaj yazmasını felan umursama o açıdan. Sen yaz, geç :)

1- Doktor/heyet parmaklardaki hareket kısıtlılığına dair teşhis koyacak. SGK onun raporuna karşılık işgücü kaybı oranını belirleyecek

2- "psikotik bozukluk çalışma olanağı vermeyen" ifadesi varsa, bunu iş kazası sonucu olluşan mağduriyete bağlayabilirler. Bilemiyorum. Ama ihtimaldir.

3- Hangi oranda rapor verilir bilemiyorum. Ama çalışamayacağına işaret ettiğine göre, eğer oran verilecekse, bece yüksek verilir

4- İş kazasındaki kusur iş göremezlik gelirinin hesabında önemli sayılmaz

5- Tazminat hesabını bilmiyorum. Oran, o dönemde lınan maaş vs. belirleyici olur. Burada kusur oranı da etkiler.

6- İtiraz hakkı her zaman var tabii. İtiraz olursa en az 1 yıl uzar dava. Ama bildiğim kadarıyla itiraz için tazminat miktarını mahkemeye yatırması lazım. Bu da en azından tahsilatta sıkıntı olmaz demek

7- Bilemiyorum :)

8- Malulen emeklilik süreci ayrıdır. Orada iş kazası dışında da olsa maluliyet cetveli'Ne göre malul olan kişilerin malulen emeklilik hakkı olur. Eğer iş göremezlik gelirinde maluliyet düzeyinde işgücü kaybı olduğu tespiti olursa ve bu SGK kayıtlarına girerse, evet, malulen emeklilikte yeniden rapor istenmez.

Sayın Bülent Bey;öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Evet haklısınız yazdıklarımdan ve sunduğum raporlardan birççok kişi yararlanacaktır ve bende buna vesile olduğum iin sizlerin sayesinde gerçekten çok mutluyum,sadece latife yapıyorum konu güncel kaması için:)

Bu arada verdiğiniz cevaplardan iş gücü kayıp oranımı Ankara'nın değilde Sgk!nın belirlediğini öğrendim.Buda hep kafama takılırdı Ankarada'ki doktorlar nereden bilecek mesleğimi,yaşımı,bakmakla yükümlü olduğum evladımın olup olmadığını diye.Verdiğiniz cevapla Ankara'daki doktorların sadece teşhis koyduğunu fakat esas belirleyici işgücü kayıp oranını Sgk'nın belirlediğini öğrendim,böylelikle Sgk benim mesleğimin ne olduğunu ve hakkımdaki kişisel bilgileri bildiği için puan nasıl veriliyor yönünde kafamda soru işareti kalmadı.

İkinci işime yarayan bilginiz ise gerçi tahmine söylemişsiniz ama siz söylediyseniz mutlaka bir sebbebi vardır:) Tazminatı kazandığımda itiraz ederlerse tazminat miktarını mahkemeye yatırak zorundalarmış, bu bence iyi birşey benim açımdan çünkü karşı tarafa itirazda zoruk çıkıyor bunuda öğrendim,

son olarakta evet haklısınız raporda psikotik bozukluk çalışma olanağı vermeyen yazıyor,her ne kadar sürekli işgörmezlik geliri için başvurmuş olsam da sonuçta bu psikolojik sorun bende bulunan tanı ve bulgular ve bunu görmezdek gelip sadece elime puan vererek Sgk'ya geri postalayacaklarını sanmıyorum,
1 aya kadar Ankara'dan sonuç gelir ben yine sizlerle durumumu burada paylaşacağım hhem ben hemde bu durumda olan insanlarımız faydalansın bu işlerin nasıl yürüdüğüyle illgili,

youmlarınızı esirgemeyin ne kadar tartışma ve fikir demek o kadar çok akıl alıp vermek demek arkadaşlar
biir gözüm hep forumda ve bu başlıkta yorumlarınızı esirgemeyin düşüncelerinizi sizlerde paylaşın vrsa kendi durumunuzuda izah edin sağlıcakla kalın dostlar.

cevap geldimi kardeş

yışmaz 35 sonuç ne oldu yazarnısınız bende aynı durumdatım

[FONT=sans-serif]Yılmaz sonuç nedir hocam[/FONT]

Ankara psikotik bozukluk çalışma olanağı olmayan yazan ve
sağ el ağır işlerde ve ince beceri gerektiren işlerde çalışma olanağı vermeyen raporuma sanırım sırf aylık bağlanmasın diye (%10 olsaydı bağlanacaktı),psikolojik durumumu hiç görmezden gelip üstüne üstelik,elimede %9 verip toplamda 9 puanla sonuc verdiler ve ssk açtığı emeklilik kaydını durduruldu yazdı.Bende yüksek sağlık kuruluna itiraz ettim gittim sgkya dilekçe verdim,dedim böyle böyle raporuda çalışmayan sağ elime 9 vermissiniz ,psikotik bozukluk çalışma olanağı vermeyen rapordaki yazıyıda es eçmişsiniz tekrar incelensin şeklinde.YSK yine 9 la geri gönderdi.Bende avukatıma dava açtırdım bu nasıl iş iş kazası gçirince elimiz sakatlanıyorda psikolojimiz bozulmuyormu şeklinde adli tıp kurumnda tekrar son karar için puan almak için(dava açabilmek için YSK gönderip tekrar aynı sonuçla geri gelmesi gerekiyor unutmayın),davam sürüyor son kararı yüce mahkeme belirleyecek,çünkü büyük haksızlığa uğradığıma inanıyorum iş kazası rapor puanım yönünden.

kardeş bende iş kazası gecirdim psikolojim bozuldu halada devam ediyor konulan tanı atipik psikoz tedavi ile çalışamayan ssk kabul etmedi yani adli tıpa gittik oda atipik psikoz dedi ama iş kazasıyla illiyet bagı yok dendi ssk kanununa göre maluluyete gerek görulmedigi kararına varılmış yani hastalık ustümüze yıkıldı açtıgımız davada red olundu benim ögrendigim psikotik bozuklukluklar iş kazası sayılmadıgı yönunde adli tıpta ssk kanununa göre çalışıyor ssk ne derse oda onu diyor ben kendimden biliyorum yani bagımsız degil ben tum dosyaları mahkeme gönderdigi halde iş kazasıyla bagı yok dendi iş kazasıyla alakalı birsürüde raporum oldugu hallde kardeş işallah seninkini kabul ederler yani iş kazasıyla bag kurulursa hak edersin

anladım kardeşim bakalım hayırlısı sagolasın geçmiş olsun

Sgk karsı yürüttüğümüz davada e-devletten baktım ,İstanbul Adli Tıp Kurumu -Adli Olgu diye birşey açılmış.Bu nedemek dosyalarım Adli Tıp Kurumua son karar içinmi gitti.Be İzmir de yaşıyomda,yazan yer İstanbul Adli Tıp Kurumu.Beni İstanbuldanmı çağırcaklar heyete gireceğim gün,İzmir de yokmuydu Adli Tıp kurumu yani kardeş. blov Sen girmişsin nasıl oluyor bu işler dostum.

YILMAZ35

İstanbul adli tıp yazıyorsa, izmir oraya sevk etmiş demektir. İstanbul'a çağıracaklardır.

Şimdi bu konu iş kazası ile ilgili oldugu için,devlet hastanesinden aldiğim 45 puan(80 puan psikoz toplam 90 ama psikoloji dahil edilmiyor iş kazasında) koluma verdikleri raporu iş mahkemesi istanbul adli tıp kurumuna yolladı.Oradan davacı nın üniversite hastanesinden ayrıntılı eliyle ilgili rapor alması istenmiş.Mahkemem beni çağırdı yazı işleri beni üniversite hastanesine sevk etti.Radyolojiden film cektiler,emg cekecekler.
Sonra üniversite hastanesi bu raporu mahkememe yollayacak,oradan tekrar İstanbul adli tıp kurumuna gidecek.Eğer İstanbul adli tıp kurumu %10 puanın üstünde onay verirse sürekli iş görmezlik maaşı bağlanacak ve bağlayacakları maaş kadar 5 yıllık paramıda toplu alacağım.
Şu an iş kazası işlemlerim bu şekilde yürüyor.

Bildiğiniz gibi Ankara elime 9 puan vermis ve maas bağlanamamıştı,ben de bunun üzerine Ankaranın verdiği kararı Yüksek sağlık kuruluna tekrar incelenmesi için yollamıştım fakat aynı netice gelince İş mahkemesinde dava açmıştım ve şu an o evredeyim son kararı İstanbul Adli tıp kurumu verecek iyi günler.

Not:iş kazasında kazayı geçirdiğiniz yer ile ilgili puan veriyorlar,psikoloji yada baska unsurlar dahil edilmiyor.

arkadaşım ben girdim bende de psikotik sorunlar vardı olayı anlattımroporaları ordaydı zaten hastalıgıma karar verildi ama iş kazasına baglı degildir dendi bende anlamadım nasıl bu iş şimdi dosyam yargıtayda raporumdada yazıyor iş kazasından sonra başlamışdır diye ama sonuçda iş kazasından degildir dendi kardeş sen ne dersen de doktorun kararı önemli

Adli tıp kurumu İst. 9 olan puanı 9,5 yapmış (10 yapmamışla maaş bağlanır ne mi lazım!) Mahkememin günü geldi bu seferde raporlardan biri 9 diğeri 9,5 olduğu için 2 rapor arasındaki çelişki giderilsin diye tekrar İst. Adli tıp kurumu Başkanlığına gonderildi.Gideli 3 ay oldu 1 aya kadar gelir.Bu son karar olacakmış ona gore bilir kişi tazminat felen hesapliyacak 5 yıl oldu dava acali işverene yıllık yasal faiz gelende varmis falan falan.Peki şeyi sorayim 9,5 olan puanı 10 yaparlarmi ne işim var ne param sağ elim sakat ince beceri ve ağır işlerde calisamiyom parmaklar his ve hareket kısıtlılık var yaparlarmi sizce 10 bari 150 milyon alırım ona bile raziyim aylık psikiyatri ilaçlarında kullaniyomda ben verirlermi 10 sizce?Birde tahmini nekadar tazminat alırım? Grsz...

Yani 10 puan olsada aylık bağlasalar 150 tl felen verseler aylık surundurur ama öldürmez hastanede de bakilirdim aylık başlarlarsa sosyal güvence bile yok.Bide nezman bitcek artık bu mahkeme ya 6. Seneye gidiyor birde yargıtay itiraz oluyormuş 1,5 yılda o suruyomus nezman bitcek bu artık ya.

psikoloji iş kazalarında geçmiyor ama bilmiyorum

Üst Alt