Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli is gormezlik ödeneği nasıl hesaplanıyor?

ebus.347

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Slm arkadaşlar is gormezlik ödeneği ile ilgili bilgisi olan var mı % kaç raporla ne kadar maaş veriliyor

@akks47
benim forum meşajlarımda iş göremezlik aylığının hesaplanması ile ilgili ayrıntılı bilgiler var ordan bak oran 10 ve üstü gelirse aylık alabilirsin

Niye kimse bana yazmıyor :(

Arkadaslar yazıyorum ama cevap yok benim sağ elimin 5 parmağı yok tahmini yüzde kaç rapor alırım ve is gormezlik maaşını nasıl hesaplarim

%30-35 arasında alırsın maaş hesaplama gelincede iş kazasının olduğu tarihi yazacaksın ve kazadan önceki üç ayın e devletten hizmet dökümünden prim günlerini ve karşısında yazan prim kazançalrını yazacaksın sonra iş göremezlik raporunuz ne zaman bitti bunlar gerekli

e devlet sayfandan sgk gün sayfana gir PEK başlığı altındaki pirime esas kazanç oranlarının son 3 ayını topla , 90 a böl günlük kazancını bul 21 le çarp bu senin tam işgörmezlik durumunda alacağın maaştır. Bu maaşı bulduğunda verilen iş gücü kaybı oranı ile sürekli iş görmezlik maaşını da bulabilirsin .

Buradaki tüm hesap örnektir kendi PEK(prime esas kazancınız) ile hesaplamalısınız son 3 aylık prime esas kazanç 1000 TL.* 3 ay = 3000 TL.
3000 / 90 gün =33,33 TL. günlük kazanç
33,33*21 gün = 699 TL. tam iş görmezlik maaşı
bir arkadaşın tahmin ettiği %35 oran sürekli iş görmezlik tespit edilirse 669 TL. nin %35 i 234 TL.

Biride çıkıpta şurda bu nasıl kanun %10 alana maaş bağlanmış bende iş kazası geçirdim puanım %9 bana bağlanmadı ama 10 alanla 9 alan arasında ne fark var diye sormamis.Ş ekil A ben...Bana Gore 0 puan alan hak etmez ama gelde anlat.

Arkadaşlar bana SGK nin gonderdigi sağlık raporunda %54 verildi prim esas kazançla yüzdesiz hesap yaptığımda 1003.42 tl çıkıyor %54 rapora göre maaşım ne kadar olur ?

Arkadaşlar bana is görmezlik konusunda yardimci olur musunuz ?

@akks47
sana yardımcı olabilmek için gereken bilgiler
1-iş kazası geçirdiğin tarih
2-kaza geçirdiğin tarihten sonraki iş göremezlik raporun bittiği tarih örneğin 6 ay raporlu olmuş olabilirsin
3- kaza tarihindeki aylık bunuda e devletten hizmet dökümüne girip kaza tarihi ve ondan 3 ay önceki prim günleri ve prim günlerin karşısında yazan kazançlarını tek tek yazman gerekir
4-sağlıklı alabileceğin bilgi için bunlar gereklidir.
5-size bu kazadan dolayı sgk suç kusur oranı verdimi bunu bilmiyoruz
bunlar olması gereklir

@akks47
sorduğum sorulara bilgi yazmasanız iş göremezlik aylığınızı hesaplıyamam ama siz hesaplamak istiyorsanız size net tam olarak hesaplamayı söyliyeyim.
hizmet bordronuzdan e devletten bakacaksınız örnekli veriyorum.
18.08.2011 de geçirdiğiniz kaza örneğin
e devletten hizmet dökümünden 6-7-8 ayların 2011 yılının prim günlerini yazacaksınız ve onların karşısında yazan prim kazançlarını
diyelimki bu günler hep 30 aylık kazanç 966 tl yazıyor diyelim hepsinde 2898/90 gün=32,20 bir günlik kazanç
32,20 x 21 =676,20-tl %54 maluliyet 365,10 t5l aylık başlangıç tutarıdır bu
şimdi diyelim bu kişi nin kazadan sonra 3 ay raporu var 01.02.2012 de işe başlamış artık birikmiş aylkı 01,02,2012 den itibaren hesapnır fakat 365,10 tl net aylık değildir şimdi emekli aylıkalrına gelen zamlara bakacağız 2012 yılı başında ne gelmiş oran ne kadar 2012 temmuzda ne zam gelmiş 2013 ne zam gelmiş böyle böyle 2016 kadar geleceksin ama 2015 ve 2016 birde seyyanen zam verildi 100 tl gelen zamlara ek olarak bu yıların başındaki aylığına 54 tl daha ilave ederek diğer zamları hesaplıceksin

Benim maaş im çıktı bu pazartesi alacağım ins yanlız ek ödeme diye birşey var benim maaşım her ay artık ek ödeme ile mi verilecek

akks47 Benim maaşımda Tahminen 55-60 tl arası bir ek ödeme oluyor. ((e-devletten kontrol etmedim o yüzden tahminen yazıyorum)) Bu ek ödeme yıllardır devam ediyor. Küçük küçük artışlarda oluyor.

Yanı ek ödeme ile birlikte alıyorum anladım tşk edrim

Mrb ben ilk maaşı mi aldım toplu aldığım için anlayamadim e devlette net maaş yazıyor altında ek ödeme yazıyor o ek ödeme her ay mi yatıyor bi kereliğine mi ek ödeme aynı mi ilk maaştan sonra azalıyor mu

Merhaba
Ek ödeme vergi iadesi dir aldığınız maaşın %5 ine tekabül eder ortalama

merhaba benim is kazası maaşım henüz başlamadı tutarda belli değil ama ek ödeme 149 tl diyor maaş bölümü boş nedir

tortugacek
bu maaş emekli maaşı gibidir.o yüzden maaşda ek ödeme olur.
emekli maaşları 15-25 tarihleri arasında ödeniyor.bu sebeple boş olan maaşında 10'undan sonra görünür.

slm sormak istediğim ssk dökümünde pirime esas kazanç olan bölümde yazan rakam is veren maliyeti ile yazan rakamlı yoksa aldığım ücretin bürütümu yazıyor sgk dökümünde 1380 tl yazıyor net maaş ne kadar oluyor

benim tutar hergun değişiyor ek ödeme 21.89. diyor ertesi gün 149 diyor 149 maaşın ek %4 ödemesi ise 4 bine yakin maaş yapıyor benim aylık baslangic tarihi 2014 mayıs rapor yeni belli oldu geriye dönük birikmiş yatacak denildi 149 birikmiş ek ödeme ise maaş 50 tl % 4 u yapıyor 28.2 rapora 21.89 ise 500 civarı maaşın bir aylık ek ödemesi oluyor sormak istediğim 149 birikmiş ek ödeme ise 4.5 yılda az maaş 50 hesapladım eğer aylıksa 149 ek ödeme maaş 4 bine yakın diyor benim maaş 2014 marta 1000 tl idi asgari 846 ikennet aylık 149 ek ödeme 149 diyor maaş 149 mudur anlayamadim. 2008/10 aylık bağlama oranı 70 aylık başlangıç 1.5.2014 hisse 1/1. ek ödeme 149.55. ödeme gunu 17. net aylık 149. aylık tutar 0.0. ek ödeme 149. digerleri 0 diye gidiyor. 21.89 düşüyor çıkıyor. 2014 mart’ta is kazası geçirdim heyet 0 idi sonradan hastalık nüksetti 2018 kasım’da 28.2 raporun dedi sgk %20 bana %80 is verene hata buldu müfettiş asgari 846 ilken ben 1000 tl idi maaş 4.5 yıl birikmiş ne olur net maaş zamlarla ne olur ek odeme ne olur

is kazası tarihim 2014 mart 2018 de hastalığım nüksetti 28.2 maaş 440 ek ödeme 21 tl 2500 tl birikmiş aylık baslangis 2014 mayıs diyor raporu şimdi aldım 2018 aldım 4.5 yıl geriye dönük yatıcak diye biliyorum 28 bin yapıyor

Üst Alt