Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli işgöremezlik dosya işlemde ne demek?

ogulicer

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba öncelikle herkese hayırlı huzurlu ramazan geçirmesini dilerim.
Biz sürekli işgöremezlik başvurusu yaptık yaklaşık 1.5 yıl önce pandemik sürecinden dolayı sürekli uzatmalara gidiyor.En son rapor için yenileme istediler işlemleri tekrar yaptırıp Sgk'ya teslim ettik.Şu an "Dosya İşlemde" yazıyor.Bu süreç nasıl işleyecek dosyanın işlemde olması kabul olduğu anlamına mı gelir bunu sormak istedim.Teşekkür ediyorum...

ogulicer
Sürekli işgöremezlik için oran 8.2 çıktı itiraz süreci olursa oran yükseltilmesi oluyor mu zira normal engel raporunda oran yüzde 23 olarak belirtilmiştir ve doktor tarafından hasar gören kolun hiçbir zaman duzelmeyeceği söylenmişti
İki sorum olacak cevap verebilirseniz çok sevinirim
Birincisi itiraz süreci ortalama olarak kaç ay sürüyor karara bağlanması vs
İkincisi itiraz etmek mi etmemek mi daha yararlı bu verilen oran ile dava acmak mumkun mu çünkü konu ile ilgili işverene dava açmak için avukatimiz bizden haber bekliyor

Oscar
Avukat bu şekilde de dava açabiliriz ancak oran ne kadar yüksek olursa tazminat da ona göre hesaplanacak diyor 10 üzerinde oran alabilirsek daha çok işimize yarar diyor ancak sitede okuduğum kadarıyla itiraz süreci genel olarak çalışan lehine olmuş ve birçok arkadaş 10 üzerine çıkartabilirmiş oranı sadece çok uzun sürüyor mu süreç nasıl onlar hakkında hiçbir bilgim yok çünkü bu ilk oranı almak için 1 seneden fazla bekledik itiraz sonrası süreç daha mı uzun daha mı kısa bunları da bilemiyorum

ogulicer

İş kaybı oranın yüksek olursa tazminat artar. İtiraz etmen süreci uzatır. İstanbul'da dava tarihi zaten 6 ayda bir gelir. İtiraz sonucu oranı yükselen veya düşürülen kişiler var.

Oscar
Gerçekten görüyorum ki hergün yaşananlar üzerine hak verilmiyor alınıyor
SGK ya gelen 8.2 oran raporu ile itiraz dilekçesini bu hafta İlgili makamlara ulastiracağım bu konudaki süreci sizlerle tek tek paylaşacağım zira benim gibi binlerce insan var süreç konusunda bilgi sahibi olmayan ben içerisinde olan biri olarak sizlere de belki bir faydası dokunur babında geçen süreleri istenen evrakları buradan yazacağım
Bilgi paylaştıkça çoğalır ve güzelleşir saygilarimla

İtiraz dilekçesini SGK ya teslim ettik.Süreç 30 gün ila 45 gün imiş mevcut raporları hatam tedavi bilgileri tüm epikriz dokümanları normalde doçent unvanı ile inceleniyormus şimdi orana itiraz ettiğimiz için Prof tarafından kontrol edilecek ve normal süreçte max 45 gün süreceği bilgisi verildi.
İtiraz için mevcut süre de 30 gün yani 30 gün içerisinde verilen orana itiraz etme hakkınız bulunuyor.Bir de şunu belirtmek isterim yüzde 10 altında verilen durumlarda dava açma hakkı elbette var ancak bu süreçteki tüm masraflari kendiniz karşılamak durumundasınız bilirkişi ücreti dava ücreti vekaletler ve bilimum bütün masraflari yüzde 10 üzerinde olan durumlarda avukat inisiyatif kullanıp sizinle muhtemel alınacak tazminat üzerinden pazarlık yapıyor yuzdelik olarak genelde de kazanacağınız tazminatın yüzde 20 ila 30 u arasında kendisine talep eder ve bu anlaşma tamamen şahsi yapılır ancak bir diğer secenek de mevcut eğer herhangi bir geliriniz olmadığını ispat ederseniz adlı yardım başvurusunda bulunabilirsiniz şunu da belirtmem gerek bu süreç sancılı ve cok ugrastirici takribi olarak 8 yerden muhtaç durumunuz ile ilgili belge toplamak zorundasınız bilgi vermek istedim

Evrak halen emeklilik servisinde beklemede görünüyor henüz Ankara'ya gidemedi

Yuksek sağlık kuruluna itiraz sonucunda aynı oranı verdiler yani yüzde 10 altında kalan oranı verdiler.Buna itiraz etmek için mahkeme kanalı ile mi ilerleniyor bu konuda işlem yapan birisi var ise bilgi verebilirseniz çok sevinirim bundan sonraki süreç nasıl olmalı? Teşekkür ederim

İsleme alinmis demek beklemede

Sağlık krurulu Mkgko tespiti istemiş. Bu ne anlama geliyor?
Herkesin Hakkinda hayirlisi.
Ben silikosiz hastasiyim surekli is goremezlik maasi aliyorum %22 raporluyum 10 yil ustune hastaligima ilerleme sebebiyle tekrar meslek hastanesinde yattim .raporlarim topkapi saglik kuruluna girdi ve ordan unkapanina gelmis mkgko tespiti yaziyordu simdi unkapanina intikal edince mkgko tespiti hakkinda* yaziyor bu ne anlama geliyor hakkinda yazmasini cozemedim.sgk nin saglik kurulu en son mkgko tespiti hakkinda yazmis bilgisi olan varmi.

@ogulicer

İtiraz et dosyamin yuksek saglik kurulunda incelenmesini istiyorum diye bagli oldugun sgk merkezine soyle itirazini yap yuksek saglik kurulundan muhtemelen 10 uzeri oran yukselir

Yüksek Sağlık Kurulu'na Dava Açmak

Herkese hayırlı günler dilerim.Yüksek sağlık kuruluna yapılan itiraz herhangi bir yeni tetkik istemeden reddedildi. Oran 8.2 olarak belirlendi. Araştırdığım kadarıyla bu konu için dava açılabiliyormuş. Böyle bir dava durumu olan kimse var mı acaba? Süreç nasıl ilerliyor kazanma ihtimali var mı? Yoksa tamamen nafile bir çaba mı?
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Çok teşekkür ederim.

Yüksek Sağlık Kurulu veya Sgk'ya dava açıp kazanan var mı acaba? Kazanma olasılığımız var mı? Ne kadar zaman sürüyor? Bilen birisinden yardım rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Üst Alt