Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli kullanılan ilacın bitiş tarihi bayram tatiline denk geliyor..?

Poziyer

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Merhaba herkese annem kronik şizofreni ilaçları 3 aydan 3aya alıyoruz sorun şu ağustos 24 ilaç bitiyor bayram sebebiyle devlet hastaneleri kapalı bu durumda napabilirim? Devlette 24 agostusta annemin ilaclarini temin edebileceğim hastane var mi?

Poziyer

Öncesinde reçete yazdırıp halledilemez mi acaba. Bu konuda bence eczacınıza danışın

Öncesinden ilaç yazdırmayı sordum imkansız gibi dediler doktorun insafına kalıyormus biraz önümüzdeki hafta psikayatristiyle görüşeceğim

metehan2626
Başınız sağolsun çok üzüldüm. Acil lerde doktorlar ilaç yazamaz dendi bayramda şizofreni annem 4-5 gün yani bayram bitenle kadar mağdur olacağız gibi gözüküyor allah yardımcımız olsun ne diyim

İlaç Raporunuz varsa Hiç bir sorun yok..10 gün önceden yazdırabilirsin..Yada herhangi bir hastanenin Acil servisinde yazdırabilirsiniz endişelenmeyin..yeşil reçete yada kırmızı Reçete varsa belki sorun Olabilir Siz 10 gün önceden yazdırın Bu sizin için daha iyi

Poziyer

Kesinlikle yazarlar. Doktor ne bilir ilaç zamanı gelmiş mi gelmemiş mi diye! Siz "zamanı geldi" deyin reçeteyi yazdırın. Sonra onu eczaneye verin. Sürekli gittiğiniz eczana erken de olsa ilacı verecektir. Vermezlerse, günü geldiğinde nöbetçi eczaneden alırsınız

15 ağustosta ilaçları yazmam lazım cunku sonra bayram tatili .24 ağustos ilaç bitiyor 24agistosta nöbetçi eczaneden bulup alırım ama 9gün bayram tatili bizim için kötü oldu

Artık ilaç kullanım ve doz bitim tarihleri sistemde gözüküyor Dikkatli doktorlar kontrol ediyorlar..eğer yeşil yada kırmızı reçete var ise gününden önce kesinlikle yazmaz Doktorlar uyarı alıyorlar..

Poziyer

dediğimi yapın siz, günü gelmiş gibi doktora gidin ve reçete yazdırın.

İlacı alın siz bayram sonrası gider reçeteye yazdırırsınız tanıdık eczanen verir bülent abinin dediği gibi annemde öle yapıyor

@Poziyer
Raporlu ilaclarin yazdırma başlangıcı ilac bitim tarihinden 15 gün oncesinden başlıyor.
Yani sizin 24 ağustosta bitecek ilacinizi 10 agutos itibariyle yazdirabilir ve hemen eczaneden alabilirsiniz.

OğuzHan55
3 aylık süre 07.09.2018 bitiyor 24 ağustos resmi tatil olmazsa ilacı rutin alabiliyorum zaten (akineton yeşil reçete ama o bitmedi daha öbür iğne ve ağızda dagilan ilaçları bitiyor.) 15 ağustosta yazdırmayı deniycegim bakalim 3 hafta öncesi oluyor umarım doktor anlar

OturanBoğa
Bende sizin gibi düşünüyorum 15 ağustosta ilacı yazdırıp 25 ağustosta nöbetçi eczaneden almak bakalım

sahranil
Öyle yapacağım insaallah

Mehmet005
Sorun orda resmi tatil olduğu için doktor yok 15 ağustosta yazdırmak lazım oda 3 hafta oluyor.doktorla konuşacağım vebali size diye böyle saçmalık olmaz bakirkoyde bile doktor yok sadece acil acikmis oda ilac yazmaz dedi kriz vs olursa bakarlarmis hastaneyi aradım onlar soyledi . ( bu arada annem kronik şizofreni sürekli ağır özürlü rapor ve ilaç kulanım rapor mevcut cimere de yazıcagim )

arkadaşlar bugun ve cuma gunude kemik taraması bonviva iğnesi 3 ayda 1 vuruluyur kireçleme var ilacı ve fizik ve annemın calcımax ilaçlarını yazdıracam raporlarını yeniledim ve havasını symbcort forte 3 adet gögusden ve gastrodan gaz ilacını ve rolastym combi bu ayın 28 bitiyor gögusden yazdıracam 3 adet 23 de sormodren bitıyor bu ayda bayramın 3 de eczacı tanıdık diye bayramda nöbetcı diye 6 adet vericek 10.15 gun evvel yazdıracam doktorla görüşdüm nörolojıden ve reçeteyı yazdır getir ben vericem bayramda açık eczacım diye böyle hastanede norolojı doktoru sekreteri rasalas vericek 6.8 adet eczacıla görüşdü annemin ilacı rasalas bitiyor bayram 2 gunu raporlu zaten ilaçlarını raporlarını hepsini yeniledim ilaçlarını reçeteyede yazdıracam başka yok yine önlem alıcam gözümden kaçan varmı diye ilaç listesini aldım rapor ilaç listesinide aldım bir kontrol edicem kendimede uyku hapı alıcam raporlu 4 adet desyrel de doktor derdi 2.3.4 ilaçda yazıcam 1 kere al kullan uyku ilacı bak uykun gelimi diye eczaneden alıp vericek harıç konuşdu bayramdan sonra muayanem olucam derdi söylesin desyrel kullan derdi uyku ilacı sana verilecek 1 kutu uyku haplarını gunde 1 kullan bana söylesin derdi ok sargolsun raporlu zaten haca nasip olsun amin numarasını verdi derdi 1 oluysa arasın beni bayramda neyse heçde aramadım zaten

kimler alıyor annelerinin ilaçlarını rapor alıyorlar ilgileniyorlar 3.4 adet yazdırılar nobetci eczane bulmak zor doktor bayram bulmak zor acilde ve10.15 gun evvel önceden rapor yenile 2 yıl ve ilaçlarını yazdır 3.4 adet bayramda bitecek ilaçları var çok kişi mağdur duyumda allah yar ve yardımcıları ola ilaçlarını alalar nöbetci doktorlar bulalar yazalar ve nöbetçi eczane bulalar amin 10.15 evvel vereler eczaneler inş yorumlarını beklerim gunaydınlar keşke eczaneler elden verseler annelerimiz ilaçlarını ya doktorlar görüşseler bayramda bitecek ilaçlarını 3.4 adet böyle imkan olsa bu mağdular için geçerlidir herşey anneler için bayramda annelerimiz hastanelik olmasın hasta olmasın bayram neşe dolu geçsin hüzünlü geçmesin inş tüm annelerimize allah şifahlar versin amin hastalık üzüntü göstemesin amin

oğuzhan kankama slm erzurumdan dadaşlar diyarından nasılsın eymısen gunaydınlar dostum hayırlı gunler iyiki varsın varolasın samsunlum ve samsun sizinle guzel havası inş yolum düşerse gelir çayın içerim nasip ileyde

oguzhan evlen düğünen gelem da bir kutlarımı dökem da samsunlum darısı başıma bende evlensem bir düğünümde gel karşılıklı oynıyak

Üst Alt