Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli sıkıntı unutkanlık halim var. Ne yapabilirim?

ilaç

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Herşey normaldi askere gidince ordaki ortam hersey beni çok etkiledi mantıklı düşünemiyordum aklıma insanın en son isteceği şeytani düşünceler geliyordu canım hiçbirşey istemiyordu şimdi eve geldim askerlik yapamaz raporu aldım çok başarılı olduğum sevdiğim işim artık bana hiçbirşey hissetttirmiyor zevk almıyorum hiçbirşeyden aklıma kötü düşünceler eskisi kadar gelmesede gelicek korkusu onları bastırayım derken akşam oluyor gün bana zehir oluyor gezmek tozmak sinema kız arkadaşım herşey boş geliyor bana intiharı bile düşündüm ama yapamadım ailem işimiz bana emanet onlara yapamazdım bunu eskisi gibi olurmuyum neden böyle oldu hiçbirşey yokken bunlar geçici deprasyonlarmıdır lütfen yardımcı olun....

İnsanlar zaman zaman yorgun düşüyor hayatın zorlukları karşısında. Ben defalarca intihar kıyısına geldim ama dediğin gibi yapamadım. Ne iş yapıyorsun? Sana önerim yeni ilgi alanları geliştir, yeteneğin yoksa bile resim çizmeye çalış bi enstrüman öğrenmeye çalış bi de bol bol kitap oku. Geçecek emin ol. Yüklerden kurtulmaya çalış.

aile şirketimiz var mobilya inşaat sektörü üzerine sabah 7 akşam 10 kadar çalışıyorum benim malesef önümde bir seçenek yok başka bir iş hobi olarak sabah kalk akşam yat hayatı olan biriyim aslına bakarsan ben çok mutlu neşeli bir insandım ama bu sıkıntı stres nerden geldi bana bende herkes gibi olmak tekrar gülmek şakalşmak aşık olmak istiyorum benim gözümün içine bakıyorlar iş yerinin geleceği için ben bu insanların nasıl inancını boşa çıkarırım ama kafam almıyor unutkanlık var bu dert sıkıntı nereye kadar...

Kardeşim benim işim Bilgi işlem ve bende de sürekli unutkanlık oluyor. Amirimin söylediği cümleyi 4-5 defa tekrar ne demiştiniz diye sorduğum oluyor. askerde vurulduktan sonra başladı bu durumlar. bende bir müddet üstesinden gelemedim. şu anda koşan insanları görmedikçe ruh halim iyi. ama sana hobi olarak tavsiyem Kuran dinlemek. telefon gibi kulaklık takabileceğin teknolojik aletlere yükleyip dinleyebilirsin. Son olarak eklemek istediğim bir şey var ben askerden sonra namaza başladım bilseydim daha erken başlardım. Ben huzuru Secde'de buldum kardeşim. İnşallah sende bulursun. Allah yâr ve yardımcın olsun.

Allah razı olsun kardeşim inşallah bunlar geçicidir eskiden olmayan haller rabbim dermansız dert vermez dediği gibi bol bol dua edip secdeye başımızı yaslıycaz sen doktora vs gittinmi ilaç kullandınmı bu unutkanlık vs geçtimi devam ediyormu...

Psikiyatri 'ye iki defa gittim kardeşim. ilaç yazdılar ama kullanmadım. Unutkanlık devam ediyor ama ben aldırmıyorum. bir şeyi çok iyi anladım unutmak meğer en büyük erdemlerden birisiymiş. Günahsız kul gibisin. mesela sinirleniyorsun bir süre sonra unutuyorsun bir hafta sonra durduk yere hafızadan çıkıp aklına geliyor ama üzerinden zaman geçtiği için aldırış etmiyorsun. senin açından bilemiyorum ama benim açımdan bakarsan "çok mutluyum".

ben birkere gittim geçici deprasyondur dedi çünkü daha önce hiç bu tür birvaka yaşamadığım için askerlikte hiç alısık olmadığım ortamdı o yuzden geçer zamanla dedi eskisi kadar ağır olmasada yinede var insllah temelli gecerde eskisi gibi olurum diye umuyorum ALLah kimseye dert vermesin çok zor ...

Psikiyatri'nin uyku verici ilaçları dışında hiç bir ilacı kullanmadım halimden de memnunum kısa zamanda yine gideceğim doktora oda ilaç yazacak biliyorum ama kullanmayacağım. hastane döneminde çok gittim sende gittikçe anlayacaksın. Şöyle bir sözleri var "herşey sende bitiyor." ben o cümleyi çok kez duyduğum için herşey bende bitiyorsa ilaca ihtiyacım yok dedim doktora. kullanmamda ısrarcı oldu tabi sen bana bakma doktor diyorsa kullan.

Hangi doktora gidiyorsun kardeşim benimde psikoloklara dökecek okadar param yok ilaçlarla uyutmadan rahatlatan ilaçlar vardır mutlaka hangi bölüme gidip anlatabilirim devlet hastanesinde... ruh ve sinirmi

Evet. Bayan varsa öncelikli tercihin olsun. Kafan alamazsa başka doktora gidersin.

Üst Alt