Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Talasemi hastası olan biri 2022 maaşı ve bakım parası alabilir mi?

bedrana

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
çocuk 12 yaşında ve babası bağkurlu tarım işleriyle uğraşıyor .çocuğun raporu var her ay hastaneye yatıyor ve kan veriliyor. bu çocuk bakım parası ve 2022 maaşı alabilir mi

Çocuğa düşen gelir 81 YTL'den azsa ve %40 üzerinde raporu varsa, 2022 maaşı alabilir.

Evde Bakım Aylığı alamaz. Çünkü talasemi hastalarında banyo-tuvalet vb. günlük ihtiyaçlar için başkasının bakımına muhtaçlık söz konusu değil.

selam öncelikle insanları bilgilendirdiğiniz için size nekadar teşekkür etsek azdır. benim oğlum beş yaşında talasemi majör hastası bilindiği gibi her ay kan veriliyor ben serbest işle meşgulüm düzenli ve sigortalı işim yok hanımım sigortalı yani anlıyacağınız durumumuz iyi değil oğluma mağaş bağlanırmı veya toplu ulaşım kartı verile bilirmi.? teşekkürlerimi sunarım

Talasemi hastalarına evde bakım aylığı bağlanır mı, bilmiyorum. Ama sanmıyorum ki bağlansın. Bakıma Muhtaçlık Kriterleri'ni inceleyin lütfen. O kriterlere sahip olanlar, hanede kişi başına düşen gelir de 318 tl'den azsa, evet, evde bakım maaşı alabilirler.

2022 maaşı için ise, hanede kişi başına düşen gelir 87 tl'den az olmalı.

Üst Alt