Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası konusunda bilgisi olan var mı?

hdoa

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
Selamlar, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum bu konuda hiç bir bilgim yok konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi?

Merek ettiğim soru şunlar ;

1) Geçmişteki rahatsızlıkları kapsamıyor diye biliyorum ama geçmişte geçirilmiş bir rahatsızlığın iyileşmesi sonrasında bu sigortayı yaptırsak olur mu, kapsar mı? Örneğin ben 5 yıl önce trafik kazası sonucu sol bacağımdaki kemikler kırılarak yaralandım. fakat şuan iyileştim şimdi sigorta yaptırırsam bu sol bacağımı da kapsayacak mı? yani ileride tekrar kırılırsa veya başka bir problem yaşarsam tamamlayıcı sağlık sigortası bunu karşılayacak mı?

2)Bir önceki sorumun bir benzeri aslında; bu sigortayı yaptırırken sağlık, tedavi, ameliyat, hastane geçmişimize bakıyorlar mı? bakıyorlar ise geçmişteki müracat ettiğim ve tedavi olduğum hastalıkları kapsam dışı mı tutuyorlar sigortayı alırken.

Yaşım 26. Bu sigortayı isteme sebebim 5 yıl önce geçirdiğim trafik kazası sonucu devlet hastanelerin yetersizliği yüzünden çok mağdur oldum. Bir çok kez doktor hataları yüzünden tedavim başa sardı, çok kez ameliyat oldum. Ve maalesef özel hastanelerde bu ameliyatlar çok pahlı olduğu için oralarda tedavi olamadım.

Bilenler yada yenide yaptıranlar (+) ve (-) lerini yazarsa çok sevinirim.

En iyisi bu sigortayı yaptıracağıniz yerden net bilgi alabilirsiniz ama bildigim kadarıyla bu sigorta geçmişte var olan hastalıklarınız ve bunların tekrarlanmasını kapsamıyor.

Sigorta yaptırmanın amacı öngöremediğimiz hastalıklara karşı kendimizi güvence altına almaktır. Zaten tamamlayıcı sağlık yatarak tedavinin %100 ünü karşılıyor, ayakta tedavide ise belirli bir sayıya kadarını karşılıyor, ödediğiniz ücrette cüzi bir meblağ...çevrenize bakın normal sadece yaşlılıktan ölen var mı hiç? Ölenler Kalp, kanserden hep, yaptırın en azından bir önlem.

selda*
Teşekkür ederim Selda hanım, evet çok haklısınız kimin başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmuyor kaza yapmadan önce olmuş olsaydı şuan çok farklı olabilirdi her şey. Devlet hastanelerindeki kalabalık ve doktorların yoğunluğu artık işini düzgün yapamamaya itmiş. Bende çok mağdur oldum doktorlar yüzünden kesinlikle yaptıracağım ama ilk mesajımda da dediğim gibi bazı noktalar can sıkıcı örneğin geçmişteki rahatsızlıkları kapsamaması gibi. sizin var mı TSS ?

Özgürumut
Çok teşekkürler Özgür bey

selda*
Hangi sigorta şirketi ve bana önereceğiniz bir şey var mı?

Benimki doğa sigorta, hemen hemen her firmanın var, hepsinden fiyat teklifi alın hangisi size uygunsa o firmadan yaptırın

bildigim sigortacilar yas yere yatmaz:eek:saglik sisteminde her ferdin saglik durumu gozukur. riskli bireylerin sigartasi daha pahali olur ozel sigortada.

Özel değil tamamlayıcı.. kaldı ki ben şuan iyiyim geçmişteki kırılan bacağım iyileşti bunda risk nerede ?
@GRAHAM BELL

Üst Alt