Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tazminat davası tahsilat süreci nasıl ilerler?

volkankose07

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
selamlar...
konu açmadan önce sitede arama yaptım fakat, tam bir sonuç alamadığım için yeni konu açtım
ben 2012 yılında iş kazası geçirdim ve sigorta şirketine maddi, iş yerime ve araç sürücüne manevi tazminat davası açtım
kaza bir otobüs firmasında host olarak çalışırken, kaptanın direksiyonda uyuması sonucu kamyona arkadan çarpmamızla meydana geldi.
kaza tutanağında kaptan asli kusurlu.
davada sona geldik. sürekli mahkeme 3 ay atıyodu. artık hakim en sonki duruşmada taraflar duruşmaya gelmese dahi karar vericeğini karar tutanağına not düşmüş.
avukatımla sağlıklı bir iletişimimiz yok.
bana sigorta hasar uzmanı tanıdığım: hakim karar verirse 1 ay kararın yazılması sürer, karar yazıldıktan sonra avukat haciz işlemlerine başlar,
8 gün içinde de avukatın hesabına tahsil gerçekleşir. avukat seni çağırır, davadan ne kadar aldığını sana belgeleriyle gösterir payını alır, helalleşirsiniz dedi.
itiraz olursa ne olucağını sordum.
sigorta şirketi itiraz etmez, bugüne kadar çok çok az itiraz etmiştir sigorta şirketleri dedi, zaten senin alacağın asıl para sigorta şirketinden dedi, paranı alırsın,
diğerleri itiraz ederse etsin, onlar devam eder dedi.
süreç böylemi işliyor. yani şimdi 27 nisanda son duruşma olucak ve karar çıkıcak. benim öğrenmek istediğim karar duruşmasından 40-45 gün sonra tazminatımı alırmıyım?
teşekkürler saygılar...

eğer yargıtaya gitmezlerse tabiiki alırsın avukatın sana söylemiş zaten

Karar taraflara tebliğ edildikten sonra süresi içerisinde temyiz edilmez ise karar kesinleşir ve icra kanalıyla tahsilat yapılır
Temyize gidilirse temyiz sürecinin onuna kadar beklenir ve karar onanırsa gene aynı şekilde icra kanalıyla tahsilat yapılır
Saygılarımla
Av.Mehmet Yaşar ŞAHİN

Üst Alt