Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tazminat davasında yasal faiz hesaplaması nasıl yapılıyor?

semaver28_

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar herkese iyi günler.
Benim sorum sizlere şu ben 07/09/2005 te iş kazası geçirdim.2010 yılında tazminat davası açtım ve dava 2013 mayıs ayında 100.000 tl maddi 15.000 tl manevi olarak sonuçlandı ve yargıtaya gitti, bugün itibarı ile yargıtaydan onama cevabı geldi acaba ben bu 115.000 tl ye yıılık %9 dan ne kadar yasal faiz alırım bilen var mı? bana bir yardımcı olur musunuz.

Semever28 yargıtayda dosyanız nekadar bekledi? Nekadar sürede karar çıkıyor... Benim dosyamda yargıtayda bekliyorum..

Benim dosyam haziran ayında gitti aralıkta geldi.

Amme alacaklarına uygulanacak yasal faiz oranı, buda aşağı yukarı hersene belirlenen yeniden değerleme oranına tekabül eder..Olayın gerçekleştiği tarihten sizin tazminat hakkınızın hukuki olarak onaylandığı tarihler arasında geçen zamanda, belirlenen tazminat miktarı üzerinden faiz işletilir..Hakimlerin tayin ettikleri bilirkişi bunları hesaplar.. Bilirkişi raporunu görme hakkınız ve eğer yanlış bir hesaplama varsa itiraz hakkınız vardır..Olayın vuku bulduğu ve tazminata hükmedildiği tarihler arasında geçen zamanda ilk cümlemdeki belirlenen faiz oranına göre hesaplama yapılır..Avukatınız varsa hesabı inceler zaten..

tşk ederim kardeşim. inş. hayırlısı ile senin davada yargıtayda onanır

semaver28 kardeşim iş kazası davandaki senin ve işyerinin kusur oranı ve senin sürekli iş görememezlik raporun yüzde kaç idi. lütfen bu cevapları yazarmısın benimde işkazası davam devam ediyor bende ortalama bir hesap yapabilirim en azından

Benim kusur oranım %50 idi işyerinede %50 verdiler benim sürekli iş göremezlik raporom %29.2

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kardeşim. peki sen sürekli işgörememezlik geliri alıyormusun

sağol kardeşim verdiğin bilgiler icin allah güle güle yemeyi nasip etsin. benide yanlış anlama lütfen sormamdaki sebep benimde dava devam ediyor fikir edinmek açısından yönelttim soruları. benim davadada kusur oranı bana %40 şu an %80 ile emekli oldum.ama bana kontrol muayene yazıldığı için davam devam ediyor en son işgòrememezlik raporuna kaldık onuda artık mecburen adli tıppa gidecez gibi görùnüyor. sana son bir sorum olcak kusuruma bakmazsan aklıma geldikçe sordum hep. evlimisin çocuk sayısı kaç evli isen. bunlarda hesaplanıyormuş bildiğime göre

birde yaş kaç kardeşim. ve sana şunuda söyleyeyim iş kazasından dolayı oluşan maluliyetin arttığı zaman tekrar dava açabilirsin.

Benim yaşım 29 şuanda evliyim birde çocuğum var ama iş kazasını yaptığım tarihte evli olmadığım için bunu hesaba katmıyolar.

sağol kardeşim allah razı olsun her soruma cevap yazdın beni aydınlattın.allah cc. yar ve yardımcın olsun hayırlı şifalar nasip etsin

slm benimde bilir kisiye gitti mufetdis raporu yuzde 90 is yeri suclu hastaneden yuzde 10 rapor var suret ne olur senin sonuclanmis fikrini alabilirmiyim saol

Merhaba ben cem 07.04.2004 te iş kazası veçirdim.ve 01.06 2006 da avukat 100bin lira tazminat davası açtı.sigortam yoktu ve dosya yargıtaya gitti ordan onandı ve yaklaşık 14 yıldır devam ediyor avukat kazandığı tazminattan %15 ini alacak bu şekilde benim eline ne kadar bir para geçer acaba nasıl hesaplanır cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Cengiz1981

14 yıllık yasal faiz uygulanır yıllık .%9 olarak yani ne kadar alacağınızı kestirmek zor bilirkişi raporuna paylaş üç aşağı 5 yukarı bir rakam vereyim sana

Merhaba ben cengiz bilirkişi raporu yüze 70 iş yerine yüzde 30 beni kusurlu bulmuş.2006 da 100 bin liralık tazminat davası açıldı

Üst Alt