Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tedavi amaçlı olarak yurt dışına nasıl gidilir?

MUR37

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
1
herkese selemlar
benim yurt dışında tanıdığım birileri var ve bana birkerede buraya gel bir tedavin olur belki dediler banada cazip geldi,
FAKAT bu işin yolu yordamı nedir ben emekli birisi olarak sevk yaptırabilir miyim devletin bana ne kadar katgısı olur yoksa kendi imkanlarımla mı gitmem gerekir

bu konuda aydınlatırsanız sevinirim
bazı kişiler oradan istek yapmalılar diyorlar ne kadar doğru oturma izni almammı gerekir
oradaki tedavi masrafları devletinmi yoksa benim mi karşılamam gerekir :confused:

Cebinde paran, tedavi olacağın hastaneden davetiyen olacak ve konsolosluktaki insanları vize için ikna edeceksin.
SGK hiç bir şekilde böylesi bir "tedaviyi" karşılamaz.

fakat oturan boğa,yanlış hatırlamıyorsam,sgk'nun yurt dışı tedavi amaçlı hizmeti de sağlamaklı yükümlü..(eğer şartlar gerektirirse)....değilmi?

Evet, ama omurilik felcinin tedavisi olmadığı için, tedavi edilebileceğine dair bir kurul raporu verilmez ve yurt dışı tedaviye gönderilmez.

Tedavisi mümkün olan bir rahatsızlık bile olsa,Ülkemizdeki üniversite hastanelerinde bunun mümkün olmayıp,yurtdışında kesin olarak tedavi mümkünse ancak o şekilde olabilir.
Kurumlar ayrılmadan önce ssk,üniversiteye bile sevk yapmıyordu,bu ameliyatı ssk falan hastane de yapıyor diyordu,yurtdışını varın siz düşünün.

Üst Alt