Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tedavim sürerken sigortam kesildi! Ne yapabilirim?

hnr

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
merhaba, bir süredir tedavi görüyorum. 25 yaş altı ve öğrenci olduğumdan vefat eden babamın sigorta haklarından yararlanıp, aylık alıyordum. yaklaşık bir aydır, hastane yatma sırası bekliyorken SGK maaş ödememi kesip sigorta hakkımı sonlandırdı. Ben öğrenci belgemi de ekleyip bir dilekçeyle duruma itiraz ettim, ayrıca bimer üzerinden bilgi talep ettim. fakat bu süreç en az bir ay sürecek, bu gün hastaneden arayıp sıramın geldiğini söylediler, sigortam olmadığı için gidemiyorum. bunun dışında kullandığım ilaçlar ağır ve pahalı bunları tedarik edemem ve kullanmayı kesemem. ilaçlarım bitmek üzere, hakkım olan bir konuda sgk tarafından mağdur ediliyorum ve söz konusu olan sağlığım. nasıl bir yol izlemeliyim? yardımlarınızı bekliyorum?:(

kardeşim sgk binası yokmu yaşadığın yerde olmadı SGK il müdürlüklerine git,oda olmadı kaymakamlığa git durumunu izah et yasal şartlar çerçevesinde uygulanmıştır bi hüküm.Maaş hakkın ve Sigortadan faydalanma hakkın bitmiştir.Fakat Aile Sosyal Yardımlaşma merkezine gidersen durumunu izah edersen hemen kısa sürede gelir testi yapılıp ücretsiz sağlıktan yararlanabilirsin..Devlet bu imkanı veriyor..Ha gelirin tespit edilirse ( ne kadar veya neye göre bilmiyorum ) Örneğin;aylık 40 TL , 50 TL yatırdığında sağlık haklarından yararlanabiliyorsun..Bence beklemeden git..

Bulunduğum ildeki müdürlüğe gittim sorunun ne olduğunu çözemediler, bunun üzerine Ankara'ya dilekçe gönderdim. Sigorta hakkımın bitmesi söz konusu değil. Bu sorunu daha öncede yaşadım. Her yaz aynı rezillik dönüyor. Dilekçe gönderince düzeltiyorlar fakat bu aylar sürüyor. Benim gibi bir çok öğrenciye aynı sorunu yaşatıyorlar. Gidip GSS'ye başvursam bu defa SGK senin sigortan var diyerek gönderdiğim dilekçeyi dikkate almayacak.

Bence valiliğe git sen kardeşim, idari olarak yüksek biriyle görüşki senin işi telefonla biran önce çözsün veya hızlandırsın.. Yerinde olsam valiyle görüşürüm

bu gün bimerden cevap geldi. benden güncel tarihli öğrenci belgesi istiyorlar. kesintinin sebebi buymuş. ben bu öğrenci belgesini en baştan dilekçeyle gönderdim, şu an yolda. bu sorunu daha önce yaşadığım için öğrenci belgesi isteyeceklerini tahmin ediyorum. durum bu, fakat üzerine konuşmak istiyorum. ben bu belgeyi e-devletten indiriyorum. buradaki sorun devletin kendi sistemiyle entegre çalışamayıp vatandaşı mağdur etmesi. benim devletin sistemi üzerinden ulaşabildiğim veriye sgk ulaşamıyor, tabi yersen. bir şey için işimiz düşse 7 ceddimizi sorgulayabilen sgk öğrenci belgesini sorgulayamıyor.

Üst Alt