Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek böbrek için yüzde kaç rapor veriliyor? [Soru]

pelinagb

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Sorum şu: tek böbreği ssk lı çalişirken alınmış biri, vergi indiriminden ve iş kura gidip özürlü iş bulma statüsünden yararlanabilmesi için yüzde kaç raporlu olması lazim? çünkü tek böbrekli diye başvurğu 5 iş yerine de alınmamış

.

Hayır başlığı değişmişsiniz ben tek böbreğe kaç rapor diye sormuyorum yüzde kaçı felan değil tek böbreği ssk iken alınan kişi özürlü statüsünde midir iş kur da iş ararken yada vergi indiri için vs vs

:) İşte ben de diyorum ki, sakat statüsünde olabilmek için vergi indirimi talebiyle defterdarlığa ya da sakat statüsünde işe girmek için hastaneye gitmek gerek. Hastaneye gittiğinde %40 ve üzerinde rapor alırsan, sakat statüsüne girersin, alamazsan giremezsin.

2 parmaktan dolayı yüzde 20 alıp vergi indirimi ve özür statüsünde yararlananlar nerden alıyor peki bu raporu? yani siz illede yüzde 40 diyosunuz bakın ben malulen yada sakat demiyorum iş kurda özürlü statüsünde olmak icin diyorum + verdiğiniz link te il ve hastaneler yazıyor bunu her yerdebn bulabiliyorum özür lü statüsü ile ilgili açık bi şey veremiyomusunuz yani hangi durumdakiler bu statüdedir kimler yüzde 40 alır yüzde 20 alana ne gibi durumlar vardır

Yüzde 20 ile sakat statüsüne limse dahil olamaz. Sakat statüsüne dahil olmak için en az %40 olmalı. İş-Kur'da sakat statüsünden işe girmek için de, herhangi başka bir haktan yararlanmak için de alt sınır %40'dır.
O verdiğim linkteki dosyada hangi hastalığa yüzde kaç rapor verileceği yazılı. Hastane listesinin alt sayfalarında.. Dosyanın tamamen açılmasını bekle ve aşağılara doğru in...

evet kardeşim tek böbreğe yeni çıkan yasayla beraber %30 rapor veriyorlar ve bu da bi iş görmüyor maalesef!

Arkadaşım 2006 yılında değişen cetvele göre diğer böbrek normal ise tek böbreğe %10 veriyor

Üst Alt