Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tekerlekli sandalye kullanıcısı olarak hangi meslekleri tercih etmeliyim?

Umut3208

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Yüzde 85 engelli raporum var engelim gereği yaşamımı tekerlekli sandalyede sürdürüyorum ilerde is bulmak ve hayatımı garanti altına almak adına meslek lisesi okumak istiyorum fakat engelim gereği ayakta durmami gerektiren işlerde çalışamam ve bir noktadan diğer noktaya Seyehat gerceklestiremem şu ana kadar 3 bolum beğendim harita tapu kadastro muhasebe finansman alani ve buro yonetimi ve yonetici asistanligi alani bu tür bölümlerde çalışmama engel teşkil edebilecek fiziksel bir durum var mi bu işlerde çalışan veya meslek lisesi cikisli biri yardımcı olursa sevinirim

Zabıt Katipliğine uygun muyum

Merhabalar ben %85 raporu olan bir bedensel engelliyim hayatımı tekerlekli sandalyede idame ettiriyorum dolayısıyla bir noktadan öbür noktaya birilerinin yardımı olmadan gidemem yani seyehat engellim bulunmakta ve ayakta durmamı gerektirecek işlerde çalışamam sorum şu; çalışabileceğim yerleri ve bölümleri şöyle bir araştırdığımda meslek lisesinde zabıt katipliği bölümüyle karşılaştım fakat aklımda soru işaretleri var birincisi bir kişinin zabıt katibi olabilmesi için ayakta durması gerekli mi veya seyehat şartı bulunuyor mu ve de mesleğini icra edebilmesi için herhangi bir engellinin bulunmaması gerektiğine dair bir şart var mı cevaplarınızı merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

Üst Alt