Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Toplu paramı bankaya yatırdım. 2022 maaşım için sorun olur mu?

relax1275

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
1
toplu paramı gecen gün aldım fakat ölümlü kalımlı dünya yarın ne olacagımız belli olmaz diye bankaya vadesiz hesap açtırdım ve oraya yatırdım.
acaba 2022 maaşım için bir sorun teşkil edermi bunu ögrenmek istiyorum
şimdiden teşekkürler.

evde

evde bakım alıyosan sorun olur bende yatırıcaktım bankadan arkadas yatırma dedi

Bence de kendi adına yatırma... Bişey olacağından değil de (yani kimse fark etmez bence ama) yine de işte insan pipirikleniyor...

Sanırım yapılan sorgulamada artık bankalardaki hesaplarda kişi adına her hangi bir hesap varmı diye kontrol ediliyor

Yatırmamamız daha iyi olur bence..

hayır evde bakım degil %60 raporum var emekli nevi sakat diye geçiyor ben en iyisi çekim parayı geri ilgilendiginiz için sagolun

kardeş

senin yerinde olsam bankaya yatırmaktansa amerikan doları alırım ben olsam şayet

Bence sorun olmaz. En kötü ihtimal araştırırlar bu parayı nerden aldın derler sende 2022 toplu param dersin. herhalde onlarda 2022 den toplu para aldığın için 2022 maaşını kesmezler.:)

yeni çıkan yasal düzenlemelere göre artık devlet kimin nerde ne parası var bilecek.
kimlik numaranı girdiğinde şu kişinin nerde ne işlem yapmış ne kadar parası var hepsi bilinecek.
o nedenle bankadaki paran sana sorun olabilir.
yastık altı en sağlamı

bunu kesin olarak bilen varmı varsayımlarla olmazki .ya alırsalarr.

Bence, "madem bu kişi 2022 maaşını harcamıyor, demek ki ihtiyacı yok" denebilir. Dedim ya, ben olsam cesaret edemem bankada tutmaya...

valla bu memleketten korkmaya başladım ben.

rahat edemedim az önce bankadan paramı geri çekip hesabımı sildirdim artık kafam rahat.inşallah bankada kaldıgı 1 hafta içinde maaşım hakkında olumsuz bir işlem yapılmamıştır.

Yok yok icin rahat olsun 1 hafta bankada kalmakla bişey olmaz hoş sürekli kalsada olmazdıya sen yinede eşeği sağlam kazığa bağlamış ol.:)

yani arkadaşın telaşı doğrumu bilemem ama burdan bazı arkadaşlarda babam evimizi yada arabamızı sattı parasını benim adıma bankaya yatırdı zararı olurmu falan diye sormuşlardı
yani engellinin hiç bir birikimi olmamalı mı bankaya yatırmamalı mı 2022 maşım kesilecek diye buna bir açıklık getirebilen varmı bu önemli

abdullahım, bankadaki para belli bir miktarın üstüne çıkarsa sorun olabilir tabi. Peki engellinin hiçmi birikimi olmayacak? olaçak tabi ama bunu bankaya yatırarak yapmak şart değil "yastık altı" birikimi denen bir şey var altın olarak saklarsın doviz olarak saklarsın yeterki paran olsun.

belli bir miktar nekadar peki alt sınır üst sınır varmı dediğim gibi engellinin ailesi evini sattı yada arabasını sattı 50 milyarı koydu bankaya yada engelliye bir şekilde 100 milyar bankaya vadeli olarak yatırıldı ordan gelecek olan faizlede engelli iş yapacak yada geçinecek bu 2022 alanlara zararlı mı yani belli bir alt sınırı üst sınırı varmı neye göre tespit edecek ,
zaten devletin gücü engellilere ve halka yeter iş adamları vergi borçlarını ödemeden herşeyi yaparlar rahatca dolaşırlar onlara bişey diyemez

Oooo abdullahım 50 milyar olsa anında fark edilir. Çok yüksek bir rakam 50 milyar. yani net miktarı kimse diyemez ama 1-2 bin tl yi geçmemek en iyisi. engellinin babası evini v.s satarsa altın yada döviz olarak saklasın bu kadar basit. riske girmeye gerek yok devlet bahaneye bakıyor zaten.

Üst Alt