Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Torba yasasına göre yersiz ödenen maaşlarda faiz silinip sadece ana para mı alınacak?

sunayca

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Bizim 4000+ %50 faizle 6000 tL geri ödeme cezası var idi.Şimdi bu yasalaşan torba yasasına göre faiz silinip sadece ana parayı mı ödeyeceğiz.Ayrıca 6 aydır ödeme yapıyordum.Ödediklerim 6000 tl den mi 4000 tl den mi düşecek acaba?Taksitle ödeme yaptığım miktar 900 tl.

Sunayca az kaldı. Şu yasa yürürlüğe girsin ilgili maddelere bakıp ona göre açıklama yaparız. Fakat şunu bil ki yersiz ödeme yapılan aylıklara eklenen %50 faizden vazgeçilecek ve bu yüzde ellilik faiz hesaplanmayacak. Yeniden başvurdugunda borcun ilgili yasa hükümlerine gore yeniden yapılandırılacak. Başta dediğim gibi ilgili hükümler yürürlüğe girsin daha net açıklarız. Yururluge girmesi gecikmz zaten.
Ayrıca ana parasını da ödmişsin şimdiye kadar. Yürürlüğe girsin yasa, daha net konuşuruz bu konuda...

Borcun tekrar yapılandırılması ıcın basvuru mu yapmamız lazım yoksa bıze gonderırıler mı tekrar

50% faizin kalkması yersiz ödemede torba yasada onaylanmdımı???

Torba konunu 25.02.2011 tarihinde resmi gazete de yayınlanarak yürülüğe girdi
benim de yersiz ödeme cezam var bir kısmını ödedim yeniden yapılandırıp faizi sildirmek için nereye dilekçe yazmam gerekir bilen arkadaşlar dilekçe örneğiyle paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Torba Yasasında Kredi faizleri için af var mı?

Bir yakınım 2007 yılında bir bankadan 5000 tl lik ihtiyaç kredisi kullandı krediyi ödeyemedi şuan avkatlık durumda burcu 12000 tl civarında.. acaba torba yasasında kredi affı gibi bir düzenleme varmı ana para üzerinden taksitlendirme gibi bir olay varmı bilgisi olan varmı??

2022 yersiz ödemelerde 50% faizin kaldırılması ne zaman yürürlüğe girecek?

2022 yersiz ödemelerde 50% faizin kaldırılması nezaman yürürlüğe girecek??? torba yasasında af çıktıda daha yürürlüğemi girmedi???keşke tamamen af çıksaydı birde seçimler yaklaşıyorya ...

slm arkadaşlar bende sgk dan emekli maaşı aldıgım için %90 zihinsel özürlü olan kızım için aylık bağlanmıştı bügün yazı geldi bana diyorki bügüne kadar size ödenen yersiz ödeme %50 fazlasıyla geri ödememizi istiyorlar maaş kesilmiş herhangi bi yasal hakkım yokmu sanki daha önce sgk dan aylık aldıgımı bilmiyorlarmıydi şimdi maaşı kesip daha önce verdiklerini geri istiyorlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Suan torba yasa yururluge gırdı ama bu cezalara ılıskın net bır sey goremedım ben acaba yok mu yoksa goremedım mı baska baslık altında mı

Üst Alt