Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protez sonrası uyuşukluk karıncalanma gibi şikayetleri olan var mı?

BAHAR8467.

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba total kalça protezi sonrası ağrı uyuşukluk ve karıncalanma gibi şikayetlerim var. buna benzer sorunlar yaşayan var mı

Gecmıs olsun benımde esım amelıyat oldu aynı sorunları yasadı aralık 20 sınde gazıde amelıyat oldu hala uyusukluk var ayak bılegını hıssedıyor ama oynatamıyor dr duzelecek dıyor su an fızık goruyor

Size de çok geçmiş olsun. ayak bileğimde çok şişlik oldu nedeni ne bilmiyorum. haftaya dr kontrolüm var. İnşallah hepimiz için herşey yolunda gider

Ben ameliyat olalı bir buçuk yıl oldu; hala dizden aşağıda ön ve iç kısmında his kaybı var. Azalarak devam ediyor, ama çok yavaş ilerleme oluyor. Sanırım normal hissedecek ama normale dönmesi daha bir yada iki yıl daha sürecek gibi.

Geçmiş olsun öncelikle 3 yıl oluyor benimde ameliyat olalı 2020 haziranda oldum . şuan çok şükür ağrılarım kalmadı .ilk aylarda uyuşukluk bende de vardı 3 ay sonra topladım bir şikayet yada problemle karşılaşmadım

Evet. Bende de oldu ayak bileğimi hissedemedim üstünde yürüdükçe azalıyor. Ben iki ay oldu ameliyat olalı hala devam ediyor ama ilk günlere göre daha iyi

@turan yılmaz,

Geçmiş olsun eşinizin ayağı duzeldimi aynı sorun bendede var ayağımın ön tarafını hissetmiyorum

HAREKET GELGI HISSIYAT BAYA GELDI AMA AYAKTA AYAK BILEGINDE DUSUKLUK VAR TENDON AMELIYATI OLACAK BEKLEMEDEYIZ
AYAK BILEGINI GERI CEKEMIYOR CE PARMAKLARDA KIPIRDAMA YOK

SENIN AYAK BILEGINDE KIPIRDAMA GITMISMIYDI ----HARAKET
ESIMDEKI HISSIYATTAN OTE AYAK BILEGI HAREKETI HIC YOKTU DIZI BILE TAM KULLANAMIYORDU
15 AY OLDU INSALLAH GELIR DEYIP SABIRLA BEKLIYORUZ

@turan yılmaz,

Bende bu durumlar olmadi eşinizin sinirlerdemi hasar olustu acaba çünkü protez ameliyatlarda sinirlerle alakali
durumlar olabiliyormus ameliyat esnasinda

Benimde ayak bileğim şiş parmaklarımı ileriye hareket ettirebiliyorum ama kendime doğru çekemiyorum.ameliyat olalı 36 gün oldu doktor daha üstüne bastirmiyor wolkir ile yürüyorum. yuruyemiycem diye çok korkuyorum.hala ayağımın üstünde hissizlik var.ne zaman geçer yuruyebilcem mi acaba

@Fatıma.,
Bende çok zor bı ameliyat geçirdim. Sinirlerim zayiflamis nasi güçlendircem hiç bilmiyorum 20 gün sonra kontrolum var belki fizik tedavi onerir

Evet fizik önerir sende bi sıkıntı fazla yokmuş bizim siyatik sinir hasar almıştı dr doğruladı sonra şükür gelmeye basladi

Üst Alt