Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tozlu ve kimyasal olan ortamda calışamaz raporu ile tazminat alabilir miyim?

Hunsan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar,
Sorum şu,yaklasık 6 yıldır sedef hastasıyım,market ortamında calışıyorum,ellerimde geçen seneye kadar sedef yok idi,su an yüzeysel olarak yarısını kaplamış durumda,iş verenime tozlu ve kimyasal ortamda çalışamaz raporu versem tazminat hakkım olur mu,ve bu raporu nereden alabilirim?

Böyle bir rapor almak için yetkili bir hastaneye başvurmanız gerekir.
Şayet raporu alırsanız,4857 Sayılı iş kanununun 24.maddesi a bendine göre tazminatınızı talep edip işten ayrılabilirsiniz.

böyle bir raporu istanbul meslek hastahanesinden alırsınız en kolay meslek has maltepe başıbüyükte

ilgi alakanız icin çok tesekkur ederim.

Herkese merhabalar,bugün meslek hastalıkları hastanesinden hasta epikriz raporunu aldım (kesin rapor 20 gün sonra sağlık kurulunca verilicektir diye doktor raporun üstüne tükenmez kalem ile not düştü),raporda aynen şu yazıyor ;
Ön Tanı : L40.0-Proriazis Vulgaris ; Z10.0-Mesleki Sağlık Muayenesi
Poliklinik Karar Önerisi : L40.0-Proriazis Vulgaris (MD)
-2016 da ayaktan tetkik edildi
....gün ayaktan sağlık kurulu
Halen temasta olduğu kimyasallara,tozlara maruz kalmayacağı,aşırı soğuk ,aşırı sıcak,sürtünme,basınç maruziyeti olmayacağı bir bölümde çalışmasına
Mahallinde dermatoloji kontrolüne
OBSKK DIR

Bu rapor iş yerimin bana daha elverişli bir çalışma alanı,yada tazminat hakkımı almama yeterlimidir.

arkadaşım size görev yerinizin değiştirilmesinde öneri vermiş dr semih bey ancak rahatsızlığınızın yani ekzama nın mesleki olmadığı yönünde rapor düzenlenmiş

size uygun bir yer vermezse işveren sizde iş kanunu 24 maddesi ne göre bir dilekce ile durumunuzu anlatın ve sağlık nedeniyle tazminatınızı alabilirsiniz ihbar ödemez işveren

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Üst Alt