Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonrası kifo-skolyoz teşhisi konuldu sizce ameliyat derler mi?

kontesbaron

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba herkese. Tek taraflı Trafik kazası geçirdim yolcu konumundaydım ve post travmatik kifoz teşhisi konuldu. Daha derecesini ölçtürmedik. Aynı zamanda sağ omzumda aşağıya düştü kazadan sonra. Yamuldum bildiğiniz hem öne hemde yana doğru. Sırtımda da 8 tane kırıgım var. Acaba trafik kazası sonucu cok ciddi bir eğrilik ve ameliyat durumu söz konusu olur mu? Salı günü ölçülecek Çok korkuyorum ameliyat derler diye. Bir de acaba bu durumdayken kalıcı sakatlık raporu alabilir miyim sigortaya dava acacagım da. Kifoz ve skolyoz gibi hastalık durumlarına en düşük yüzde kaç veriyorlar bir bilginiz var mı?

Bende de skolyoz var ama skolyoza engel puanı vermiyorlar. Skolyoz genellikle nefes darlığına sebeb olur. Orta derece nefes darlığın varsa %20 ileri ise %40 engel puanı verirler. Eğer skolyozun % 40 derece ve üstü ise ameliyat olmak zorundasın iyileşmek için. Şimdiden geçmiş olsun.

Ama benim kifozumda yoktu skolyozumda. Kazadan sonra sırt kemiklerim kırıldığı için ve çarpmanın travmasıyla ben kambur kaldım yani öne eğrildim. Sonucta geçmeyek kalıcı bir görüntü bozuklugu ve hastalık meydana geldi vucudumda genç yaşta. Ben bundan da yüzde alabileceğimi düşünüyorum. Doğuştan olsa haklısınız ama kaza sonucu bu hale geldim hem öne kaydım hemde sağ kolum aşağıya doğru düştü. Sol üstte sağ altta olmak üzere eğrildim.

Dediğim gibi bende %45 skolyoz var şu an ama %1 engel puanı bile vermediler. Nefes darlığına %20 verdiler. Skolyoz ve kifoz ameliyat sonrası düzeliyor. Şekil bozukluğu da öyle. Denemek istiyorsan dene bakalım.

Peki nefes darlığına %20 kalıcı engel raporu mu verdiler? Ama zaten nefes darlıgında skolyozdan dolayı değil mi yani skolyoz yol actı sonucta. 45 derece skolyoz cok ciddi bi rakam herkesin nefes almasını engelleyebilcek türden. Bende yarın ölçtüreceğim bakalım ne cıkacak

Üst Alt