Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonucu %44 rapor verildi. Ne kadar tazminat alırım?

Avcı hkn

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Bn 1 yıl önce motorla trafık kazası yaptım,astarı ücretle çalışıyordum 1991 doğumluyum ,devlet hastanesınden yüzde 44 özürlü raporu verdıler kazadan sonra 11 ay hıc çalışamadım raporluydum ortalama ne kadar tazminat alabılırm.tesekkurler

Avcı hkn

Sayın Avcı hkn,,

Bildirmiş olduğunuz veriler uyarınca, aktüer hesap uzmanı tarafından yapılan hesaplama sonucu talep edebileceğiniz kalıcı sakatlık (iş göremezlik) tazminatı miktarı 221.319,00 TL. olarak belirlenmiştir.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Selamlar ben ocak ayının 11.de trafık kazası yaptım tutulan kaza raporuna göre %100 karşı taraf suçlu kaza sonucu devlet hastanesınden 2 yıl sureli 2 yılın sonunda devamlı olacağını söyledıler %44ozurlu raporum var bu raporla Sıgorta sırketıne tazminat ıcın basvuru olurmu?

Avcı hkn

Geçmiş olsun.
Hiç durma hemen gerekli işlemleri başlat derim.

Merhaba Iyı günler sıze sorum olacaktı Cvp verdirseniz memnun kalırım.2015 yılı ocak ayında kaza yaptım tutulan raporlara göre %100 karşı taraf kusurlu 1200tl maaş alıyordum bulunmuş olduğum ilçedeki devlet hastanesınden %44sakat raporu verdıler 2 ay gectı rapor alalı avukat tazminat ıcın Sıgorta sırketıne daha başvuruda bulunmadı sizce neden olabilir

Is,trafık kazası

2015 ocak ayında motor kurye olarak çalışırken trafık kazası meydana geldı karşı taraf tamamen kusurlu Bnm herhangı bi kusurum yok

sorum su mesai saatı ıcerısınde çalışırken kaza oldu,kazadan dolayı %44 engelli raporum var,kazadan sonra yaklaşık 11 ay rapor kullandım raporum bittı patronum bana çıkış verdı
toplamda 13 ay çalıştım herhangı bi tazminat vermedı,herhangı bi Hakkı'm varmı
bu konu Hakkı'nda dusuncelerınızı paylaşmanızı ıstıyorum teşekkürler ılgılenen arkadaşlar ıcın

SGK tıp fakultesıne sevk yaptı su an malulıyet oranını beklıyorum

Mahkemeye ver kardeş maddi manevi tazminat iste bas patlat patronuda sen iyi bi avukata danış bence eyer sormak istersen benim avukata sora bilirsin iş kazlarının uzmanı branşı tazminatlar en azından ara bilgi al alacagın tazminatı sana söyler aşagı yukarı 05059232520 şimdide arayabilirsin iyi akşamlar

işverenin iş trafik kazası olarak sgk ya bildirdi mi? Eğer bilmediyse işyerinin bağlı olduğu iş müfettişliğine git ve dilekçe ver şikayet et.
iş tarfik kazası geçirdim de ve sürekli iş görememezlik geliri bağlatmak istiyorum de ara beni yardımcı olurum aynı olay başımdan geçti.
0535 587 1202

Bildırmıs Sgk benı tıp fakultesıne gonderdı sekel bulgularımdan muayene oldum oran gelmesını beklıyorum bu olay mesaj saatı ıcerısınde oldu karşı taraf tek basına kusurlu us yerınden tazmınat almam mumkunmu ve bu tazmınat neye göre hesaplanıyor

1,5 yıl once ıs kazası, trafık kazası yaptı karşı taraf asli kusurlu %37 IGO çıktı askerı ücretle çalışıyordum ne kadar maaş alabılırım ortalama

10.01.2015 tarıhınde paket servıscısı olarak çalışırken trafık kazası gecırdım 10 ay kadar rapor kullandım 01.11.2015 te Sgk ya dılekce yazdım maaş bağlanması ıcın,kaza tarıhınde 1200 tl maaş alıyordum,kazadan sonra ılk defa gecen ay çalıştım maaşım 1650 tl,bır ayın Sonunda ısten ayrıldım,Sgk bana %37,2 İGO verdı meydana gelen kazada kusursuzum karşı taraf asli kusurlu,ne kadar maaş alacam ve dılekceyı yazdığım tarıhten ıtıbaren mı maaş almaya başlıyacm

Bu konuda bılgısı olan Insanlar bizi aytınlatsmasıını arzuluyorum

@simader[FONT=sans-serif]

simader forumda tek niyetiniz müşteri bulmak sizi arayıp ben evraklarımı gönderdim beni avukatlada telefonda görüştürdünüz aslında hiç de yardımcı olmuyorsunuz size bunları burdan yazayım burdakilerde görsün istedim hiç de yardımcı olmuyorsunuz [/FONT]

@Avcı hkn

dava açrak hem işyerinden hem sigorta şirketinden tazminat alma hakkınız var nasıl hesaplanıyor diye soruyorsan aktüarya hesabı var yaşam taplosunu gösteren kaza tarihi yaşın ve aldığın aylık olarak hesaplanıyor asgari ücrette çalışıyor isen zaten kazadan sonraki hesaplanan tazminatta asgari ücret baz alınıyor ama asgari ücret üstünde ise kazadan sonraki aylıkalrına gelen zamlarıda bildirmen gerekiyor yol yemek ücreti ikramiye v.s. var ise bunların bilfdirilmesi gerekiyor kaza tarihi ile tazminatın hesaplanmaya başladığı tarihe kadar olan aktif dönem diğer yaşam süresi için pasif dönem diye hesaplanıyor forumlarda okadar meşajlarını gördünm dhala bir avukat bulmadınmı dava yı açtığında bile dava günü vermeleri okadar uzun sürüyorki neden bu kadar uzatıp duruyorsun

ayrıca sevk edilen fakülte maluliyet oranı vermeyecek durumun hakkında durum bildirir rapor düzenleyip sgk göndercek sgk ya ankara yada istanbuldaki sağlık kuruluna göndercek orana burası karar verecek verilen oran oranında 10 ve üstünde verilmiş işe iş göremezlik aylığın bağlama işlemi olacak

hakan dediğim gibi senin aldığın oran bir hst aldığın oran senin aylığını hesaplıyabilmek için sgk nın verdiği oran gerekli buda uzun zaman alır daha tecrübe ile denenmiştir.

Ben bunların hepsını gectım,ben bağlanacak olan maaşı merak edıyorum sadece

iyi günler %44 engelim var kaza temmuz 2015 maaşım 4300(şu anda) tl bekar doğum t 1980 devlet memuru ne kadar tazminat alırım teşekkürler

Üst Alt