Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonucu ağır engelli oldum. Ne kadar tazminat alırım?

dogukanfa34

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Babam 5 ay önce trafik kazası geçirdi. Arkadan arabasına vuran adam hem alkollü hem hız sınırına uymuyor ve olay yerinden kaçıyor. Sonra tekrar gelip ifade verip nöbetçi savcı adli kontrol şartı ile serbest bırakıyor.
Babamın sağlık durumuna gelecek olursa boyundan aşağısı felç , ciğerleri tamamen çalışmıyor sönük olduğu için omurgasından ameliyat olamadı ve beynine oksijen gitmediği için bitkisel hayatta yoğun bakımda 1 kez kalbi durdu. Şu an taburcu çünkü yapılacak birşey kalmadığı için evde bilinci olmadan makineye bağlı bir şekilde yatıyor. Nöroloji %100 rapor verdi ağır engelli ve süresiz şekilde engelli raporu verildi. Sigorta şirketine avukatlar başvurdu ilk önce 6 ay beklenip maluliyet raporunu bekleyeceğiz denildi fakat eğitim araştırma hastanesi bu hastaya 6 ay beklemeye gerek yok deyip raporu kazadan 5 ay sonra verdi. Şimdi sormak istediğim soru şu sigorta şirketi bu rapora 1 ay erken diye sorun çıkarır mı bu durumdaki bir hasta için bile durumu haklı olduğumuz halde uzatır mı birde babam sigortalı bir çalışan değildi serbest meslek yapıyordu kendisi 41 yaşında nasıl bir hesaplama yapılır kesin net bir maaşı yok ve biz ne kadar tazminat alabiliriz sigorta şirketinden. Lütfen işi bilen bu konuda deneyimli olanlardan yardım istiyorum. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Avukatlar başvuruyu gerçekleştirdi fakat ben de bilen deneyimli kişilerden detaylı bilmediğim bilgileri almak istiyorum. Teşekkürler..

Üst Alt