Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası sonucu destekten yoksunluk tazminatı miktarı..?

Kazasız Günler

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese Selam ederim,
Siteye yeni üye oldum.Kardeşimin ailesi ile birlikte geçirdiği trafik kazası sonucu hayatımızda meydana gelen değişiklik siteye üye olmama neden oldu.Böyle bir sitede sesini duyurabilmenin ne kadar önemli olduğunu anlayan biri olarak aranızdayım.
Bilen kişilerden bilgi almak ve tecrübelerini paylaşmak isterim.Kazada eniştemizi ve yeğenimiz kaybettik.Ablam da bedebndsel olarak sakat kaldı.Sakatlığı yüzünden ve aort damarının değişmesinden kaynaklandı.Ayrıca dalağı yok ve çeşitli kemikleri yerine dolgu malzemeleri var ama onları her ne hikmetse sağlık kurulu es geçti; bunun mücadelesini veriyoruz. Benim asıl öğrenmek istediğim, destekten yoksunluk tazminatına ilişkin.Polis raporuna göre kazada karşı taraf %100 kusurlu.10 yaşındaki kızımız için Ergoİsviçre Sigorta firması destekten yoksunluk tazminat tutarı olarak 7.250-TL hesap çıkardı.Ablamın yaşı 44. Temi nat tutarı ise 100.000-TL.
Aktüerya hesabı adında birilerine yaptırılan ve haksızlıklarla dolu olduğuna inandığım bir hesaplama yapıldı.Bu tutarı henüz kabul etmedik.Hazine Müsteşarlığına itiraz ettik ancak değişiklik olmayacak gibi görünüyor.
Çünkü oradakilerin de ne yaptıklarını bilmiyor gibi geldi bana. Bu durumda yargı yolunu tercih etmek ve hakkımızı orada almaya çalışmak, 'Dimyata giderken evdeki bulgurdan olmaya' mı neden olur yoksa bu yolu da denemeye değer mi? Örnekler varsa lütfen yazarlarsa sevinirim.

Bence de çok çok düşük bir rakam. Mahkeme yoluna gitmek daha doğru geliyor bana.

Ayrıca Güvence Hesabı diye de bir şey var:

Sıkça Sorulanlar & Cevaplar:

1. GH'ndan hangi durumlarda tazminat talep edilebilir?
  2. GH'ndan karşılanmayacak zararlar nelerdir?
  3. Plakasını alamadığım bir araç, park halindeki aracıma çarparak kaçmıştır. GH, aracımda meydana gelen hasarı öder mi?
  4. Çalıntı bir aracın kusurlu olarak sebep olduğu bir kazada yaralanma ve ölüm durumlarında GH’na başvurulabilir mi?
  5. GH’ndan talep edilebilecek tazminat tutarı ne kadardır?
  6. İflas eden ve bütün branşlarda ruhsatları iptal edilen sigorta şirketleri hangileridir?
  7. İflas eden ve bütün branşlarda ruhsatları iptal edilen sigorta şirketleri ile ilgili olarak nasıl başvuru yapabilirim?
  8. Ödemeler nasıl yapılmaktadır?
  9. GH’nın ödediği tazminat nedeniyle rücu hakkı var mıdır?
  10. GH’na ne kadar sürede başvurmak gerekmektedir?
  11. Sürücüsü bulunduğum araçla, kendi kusurumla kaza yaptım. Trafik poliçem bulunmamaktadır. Zararımı GH’ndan talep edebilir miyim?
Başvuru Bilgileri

Yaralanma Halinde Gereken Belgeler :
Kaza tespit tutanağı resmi tasdikli sureti,
Hastane raporu aslı veya resmi tasdikli sureti,
Dökümlü tedavi faturaları asılları,
Maluliyet sözkonusu ise, maluliyet oranını gösterir hastane raporu aslı veya resmi tasdikli sureti,
Olayın mahkemeye intikal etmesi halinde mahkeme kararı,
Kaza ile illiyeti gösteren diğer belgeler.

Ödemeler:
Hesap yönetimince, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, tazminat miktarında ve hak sahiplerinde tereddüt bulunmadığı takdirde belirlenen miktar, hak sahiplerine ilgili banka aracılığı ile ödenir.
Güvence Hesabı’nın sorumluluğu; rizikonun gerçekleştiği tarihte geçerli zorunlu sigorta poliçesinin teminat limitleri ile sınırlıdır.
Teminat Limitleri için lütfen tıklayınız...

İletişim:
Güvence Hesabı
Adres : Harman Cad. Polat Plaza B Blok No:4 Kat:15 34394 Levent/İSTANBUL
Telefon : (0212) 324 45 00
Fax : (0212) 324 44 99
Web : Güvence Hesabı
e-mail : guvencehesabi@tsrsb.org.tr

Sayın genel yayın yönetmeni Oturanboğa :
Güvence Hesabı bu tür olaylarda ödeme kesınlıkle yapmaz bu bir, Güvence hesabının ödeme yapması için faili meçhul bir trafik kazası olmalı ( kazaya sebeiyet veren aracın tespit edilememesi ), aracın zorunlu trafık sıgorta polıcesı olmaması durumlarında ancak ödeme yapabilmektedir.Bu sebeple verdiğiniz adres kesınlıkle yanlıs bır adrestır.Lutfen daha dikkatli yorum yazalım ve insanları oyalamamaya çalısalım.Gercekten bildiğiniz bır konu varsa onu arkadaslarla paylasalım lütfen..

Öte yandan sayın Kazasız günler üyemiz . Sizlere başsağlığı ve yaralılarınıza çok acıl sifalar dilerim.Sunu bılmenızı ısterım kı adı ustunde destekten yoksun kalma tazmınatı talebınız aktuerya hesaplaması sonucu 10 yasındakı kızımız ıcın 7.250 TL. tazmınat mıktarı cıkartmıs.Aktuerler bu hesaplamayı yaparken vefat edenın yasına,calışma durumuna,aileye yaptıgı maddı destege vs. krıterlere göre ödeme yapmaktadır.sonuc olarak cıkan tazmınat mıktarınızı kabul edıp etmemek tabıkı sıze kalmıs fakat benım sızlere önerım kısaca ;
Ergoİsviçre Sigorta Aktuer hesabı yaptırmıstır.Cıkan sonuc 10 yasındaki bır kız cocugumuz ıcın fazla degısıklık göstermeyecektır.dava konusu yapılırsa emın olun kı 3 yıl veya 5 yıl gıbı bır surec sızlerı beklemektedır.Ve bu surec sonunda 100.000 TL.olan polıce bedelı emın olun kı degısmeyecektır.Yanı maddı tazmınatta faız ıslememektedır.kısaca 5 yıl sonrada alabılecegınız destekten yoksunluk tazmınatı cocugumuz acısından ancak bu rakamlar olacaktır.Taktır sızındır tabıkı dınler veya dınlemezsınız.Ama ben cevremde boyle magdurlar görunce cok uzuluyorum.sıze baska bır tavsıyemde ılle benımle ıs yapın demıyorum ama lutfen bunu bır aracı kurum hızmetı veren kısılerle gorusun.

bu meyanda ;
Uzun zamandır özel bir sigorta aracı kurumda trafik kazaları üzerine mağdurların alacakları tazminatlar üzerine çalışmaktayım. Bu durumdaki arkadaşlar ararlarsa her zaman yardıma hazırım.
Ahmet GİRGİN
0534 980 44 22

Üst Alt