Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK'da görev yapamaz verilir ise ne yapmam gerekiyor?

Mami003

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Göreve devam edemez verilirse ne olu
Kolay gelsin abi ben 18.06.2018 uzman covuşlugu kazandım ve meslege başladım komandoyum ilk okul menzunuyom ırak kuzeyine görevlendirme gittim nöbet yerim catı mevzisiydi 01.04.2019 da hava yagmurlu ve ruzgarlıydı dolu yagıyordu nikon dürbününün üzerini örter iken dengemi kaybederek 5 metreden aşagı düştüm ve omzum cıktı doktorlar amalıyat diyor şimdi bana komando olamaz verebilirler verir ise ben ilk okul menzunu oldugum için sözleşmem fes olurmu ilk kaza raporumu tutmamışlar ben söyledikden sonra geriye donük tütülar peki görev yapamaz verirlerse ne yapmam gerekiyor şu anda ben cok magdurum cevap verir iseniz sevinirim

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG), çıktısı var mı varsa yükleyin .

omuz çıkması hayati boyu tekrarlayan bir durumdur. yumuşak dokuların esnekliği, hareketin üst sınırlarında eklemi bir arada tutmaya yetmez ve omuz eklem yerinden çıkar

omzu yerinde tutan contaya benzer bir yapı, omuz ilk çıktığı anda zarar görüyor. Bir kısmı yırtılıyor ve yerinde durması zorlaşıyor. İşte bu durumda da omuz çıkıklarının tekrarlaması neredeyse kaçınılmaz
bu nedenle çoğu erler askerde muaf olurlar

sizin durum tetkik görmeden bir şey diyemeyeceğiz.

Piyadeye gece bilirmiyim ilk okul menzunuyum komando olamaz verirler ise

SAĞ OMUZ MRG,
Koronal oblik planda T1A, aksiyel-koronal oblik planda T2A kesitler elde olunmuştur.

Supraspinatus tendonu distal yapışma yerinde tendinozis ile uyumlu fokal sinyal alanı izlenmiştir.
Diğer rotator kaf tendonlarının kalınlığı, konturu ve sinyal yapısı normaldir.

Humerus başında subkondral dejeneratif değişiklikler izlenmiştir.
Glenohumeral eklem ilişkisi, eklemi oluşturan diğer kemik yapılar normaldir.

Glenoid labrumlara ait inceleme limitlerinde gross patolojik özellik saptanmadı.

Eklem sıvısı fizyolojik sınırlardadır. Subakromial-subdeltoidal bursada, subkorakoidal bursada minimal efüzyon artışı izlenmiştir.

Biseps tendon ve kılıfı normaldir.

Akromioklavikuler eklem normal bulunmuştur.

Buda ikinci
dTETKİK ADI:TEK EKLEM (SAĞ OMUZ) MR TETKİKİ ddTEKNİK PROTOKOL: SE T1 koronal, STIR T2 koronal, SE T2 sagittal ve GRE T2 aksiyel planda elde olunan tetkikin değerlendirilmesindeİSTENMEYEN/BEKLENMEYEN DURUM :BULGULAR:dGlenohumeral eklem ilişkisi tabiidir.Humerus başı tabii form ve genişliktedir. Korakoid proçes doğal görünümdedir. Akromioklaviküler eklem doğaldır.Supraspinatus, infraspinatus, teres minör ve subskapularis tendon ve kaslarında patoloji saptanmamıştır.Biceps uzun başı doğal görünümdedir.Glenohumeral eklem ve korakoid bursada minimal efüzyon izlenmiştir. Glenoid labrumlarda yer yer düzensizlik, fokal sinyal artımları ve defektif alanlar dikkati çekmiştir (Yırtık için anlamlı olabileceği düşünülmüştür).Ayrıca glenoidin inferomedialinde kemik yapıda ayrışma ve fokal heterojenite mevcuttur (Bulgular öncelikle kemik bankart lezyonu lehine yorumlanmıştır). dSONUÇ/YORUM:Sonuç ve yorumlar bulgular bölümünde verilmiştir.dRADYOLOJİ UZMANI/İMZA: Rad. Dr. Fezayir TUNÇ

Heyat raporu c/58 verdi

Kolaygelsin görevde düştüm sag kolum cıktı amaliyat oldum amaliyat olmadan önce amirlerim komando olur olamaza göndedi heyet c/58 verdi amaliyat oldum şimdi ne yapmam gerekiyor görev tutanamı tutmamışlar tartıştık geriye dönük tütülar bir sıkıntı yaşanırmı c/58 ne demek

Kifoz kamburluk

Kifoz derecesi kac olunca komando olamaz verirler bilgisi olan varmı teşekkürler

Üst Alt