Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TSK'da sözleşmeli erim. Multiple skleroz teşhisi konulursa işimi kaybeder miyim?

wordex56

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,
Ben TSK'da 2016'dan bu zamana Sözleşmeli er olarak görev yapmaktayım,fakat 2 yıl önce geçirdiğim rahatsızlığından dolayı doktorlar MS olabileceğimi söyledi tekrardan gittim hastaneye doktor beni sevk etti büyük ihtimalle MS'sin dedi sormak istediğim soru şu eğer MS teşhisi konulur ise meslekten atılır mıyım atılırsam ne gibi haklarım olur tazminat alabilir miyim yada bu hastalığım meslek hastalığı olarak geçer mi şimdiden vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.

wordex56

MS sözleşmenin yenilenmesine mani sayılır çok büyük olasılıkla. Ama düzeyi de önemli. Belki de geri hizmete geçebilirsiniz.

Komutandan gelen cevap şöyledir. Selametle.
MS hastalığı normal askerliğe de engel. Sözleşmeli erde çıkması da çok büyük ihtimal mesleğine engel olur. Adam 2016.lı. Sözleşmeli erlik en fazla 7 yıl. Kanunen 2023.te 7 yıllık süresi doluyor. Sözleşmesi bitene kadar sağlık raporu için muayeneye gönderilmezse problem yok. Eğer muayeneye gitmek zorunda kalırsa ve sağlık nedeniyle sözleşmesi feshedilirse tazminatını problem olmadan alır. Her türlü tazminat alır, içi rahat olsun.

Üst Alt