Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türkiye'den 2 üniversite dünya sıralamasında ilk 10 içinde kendine yer buldu!?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
625
Reaksiyonlar
218
Türkiye'den, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Abdullah Gül Üniversitesi, İngiltere merkezli uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu "Times Higher Education (THE) Dünya Üniversiteler Etki Sıralaması"nda üç farklı kategoride ilk 10'a girdi.

Sevindirici bir haber olsa gerek bana göre.

Odtu bilkent bogazici koc universiteleri ilk 500e giremedigi yerde abdullah gul universitesi🤣🤣🤣

Haber şöyle:

"….THE, 2024 yılında 125 ülke ve bölgeden toplam 2 bin 152 üniversiteyi araştırma, yönetim, sosyal yardım ve öğretim olmak üzere dört alanda ve 17 göstergede değerlendirdi.

Söz konusu göstergelerden üçünde Türk üniversiteleri dünyada ilk 10’a girdi.

İTÜ, “nitelikli eğitim” (erken yaşlara ve hayat boyu öğrenmeye katkıda bulunma ve kapsayıcı eğitim taahhüdü) kategorisinde 5. sırada yer alırken, Abdullah Gül Üniversitesi “yoksulluğa son” (açlıkla ilgili araştırma, gıda sürdürülebilirliği üzerine öğretim ve kampüste ve yerelde gıda israfı ve açlıkla mücadele taahhüdü) kategorisinde 5’inci, “iklim eylemi” (iklim değişikliğiyle mücadele ve sürdürülebilir bir geleceğin teşvik edilmesi taahhüdü) kategorisinde 7’nci oldu…."

Link şöyle.:

https://bolgeninsesigazetesi.com/turkiyeden-2-universite-dunyada-ilk-10a-girdi.html

Başka kaynaklar daha var da bir tanesini belirttim sadece.

Yalnız dikkat edilmesi gereken husus şu:

Türk üniversiteleri bilimde mi dereceye girmiş?

Buluşta, icatta mı dereceye girmiş?

En çok akademik makale yayınlayan üniversitelerden birisi mi olmuş?

İngiliz ve Amerikan üniversitelerine en çok akademik personel yollayan üniversiteler Türk üniversiteleri miymiş?

Üfürükten tayyare kategorilerinde derece yapılmış sadece.

Hikaye yani.

Selametle

@alifatih1958,
ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Koç, Sabancı, Bilkent ve bir kaç tane daha hariç Türk Üniversitelerinin çoğu kimse üzerine alınmasın ama torpilli akademisyenler çöplüğüdür bilimde, yayında, kalitede sıfır çekerler dediğiniz gibi ancak üfürükten kategorilerde dereceye girebilirler

Dünyanın en güvenilir insanı söylesene ona bile inanmam dünyada şuan değil gelecektede giremeyiz şuana kadar ne üretmişler de konusuyolar bu şekilde yada ne keşif etmişler düşünmek lazım

İktidar döneminde onlarca kez milli eğitim bakanı akabinde müfredat değişti. ÖSS soruları skandalları mı dersin yurtlardaki tecavüz skandalı mı dersin yurtlarda asansör kazası skandalı, "bi kereden bişey olmaz" muhabbeti mi dersin.. okullarda dağıtılacak süt olayını bile becerememek. kreşlerde minicik çocuklara şiddet mi dersin. medyaya yansıyanlardı.
"Eğitim şart"

En kaliteli ilk 25 üniversiteyi bırakıp diğerlerini kapatsalar hiç bir şey eksilmez.

@Breh81,

Bunu yaparkende cekirdekten yetismis eski ustalari aratiyorlar
Sanat okullarina agirlik vermeden imamhatip en iyisiymis onlara gore

@faruksinan, bencede ilk 10 yeterli ama hadi gençler üniversite okumak istiyorsa 25 oluversin dedim .

@Breh81,
dediğiniz gibi savunmacılar da olabilir benim dini bilgim çok yeterli değil ilahiyatçı olsaydım belki daha kesin konuşurdum kim ne derse inanıyoruz işte :)

@faruksinan, bencede ilk 10 yeterli ama hadi gençler üniversite okumak istiyorsa 25 oluversin dedim .
aklıma ilk gelenler ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Koç, Sabancı, Bilkent, Hacettepe, İstanbul, Ankara, Ege, Marmara, Gazi, Dokuz Eylül, belki bunlara bir on tane daha ilave etsen zorlasan zorlasan aynen 25'i geçmez

Üniversitelere siyasetçi ismi konmamali bence .

Kamu yönetimi okuyor bim'de çalışıyor.

babasının emekli maaşı olduğu gibi sadece bir çocuğun dandirik üni.sine gidecek anası da emekliyse kalanla da aile karnını doyuracak tabii ki en az bir evleri de varsa yani para da mühim değil madah bir eğitim alacak olsa versin anası babası parayı da alacağı eğitim Afrika'da misyonerlerin açtığı okullardan bile daha geride olacak

Bence tenknik üniversiteye gitmeliler okumayanlarda durunlarin daha kotu olduğunu düşünüyorum üniversitelerde ne kadar çok zeki insanla dolu olmasada en azından eğitim kültürünün nesiller boyunca yerleşmesi gerektiğini düşünüyorum

Üst Alt