Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üniversite hastanesine sevkte yol harcırahı alabilir miyiz?

sen/duyar

Yasaklı Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Fethiye devlet hastanesinden Akdeniz tıp fak .hastanesine genel tahliller için eşimle beraber sevk yaptırdık .Akdeniz ün.tıpfak.işlemler yaklaşık üç hafta sürecek .
Bu işlemler sonucu yol parası yanında ,işlemleri ayakta yaptırdığımız için ,Antalya'da pansiyonda kalıyoruz onun için de harcıgah verilir mi...ve alınacak olan yol parasını nereden alacağız .Net de bilgi bulamadım da...
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim .Herkese sağlıklı günler için ...

Bulundugun yere en yakın üniversiteye sevk aldıgında kurumundan yol hacrahını alıyorsun.(gittigin yere göre degil)Aynı dertten bizde muzdaribiz hemde üç kardeş Ordu'dan İstanbula yol parası alamıyoruz(her ay gitmek durumundayız)Bu konuda yardımcı olan arkadaşlar olursa bizde yararlanırız.konuyu açtıgın için teşekkürler....

Yol parası tamam ama, konaklamak için harcırah alınabileceğine hiç ihtimal vermiyorum doğrusu..?

Evet sayın yöneticim.yol parası ve yevmiye veriliyor ama konaklamak için ödenek verilmiyor.

Bu arada, çalışan 4a (ssk) statüsünde mi sigortanız?

jon83

sen/duyar selam malulen emekliyim yazmışssın sana bi kaç soru sorucam öncelikle hayırlı olsun arkadaşım tam 4 kez başka hastanelere sevk edilip duruldu malulen emekli olmak istiyor bize neden sevk ettiklerinin sebebini söylemiyorlar bülent hocamız tek hastalıktan yüzde 60 ve maluliyet cetvelindeki hastalıklardan biri olucak diyor siz nasıl malulen emekli oldunuz tak hastalıktanmı aldınız maluliyet cetvelindeki hastalıktan mı malulen emekli oldunuz cevap bekliyorum

Ben ve eşim (diyalizde tanıştık).%80 ve %92 raprumuz var .Diyalize girdiğin zaman ,%80 garanti iş görmezlik raporu verilir.İşitme engelim de var.O zaman %90 geçer ama sürücü belgem iptal olmasın diye %80 de tutuyorum .

Arkadaşlar ..üniversiteye sevk yaptırdığınız zaman ,ilgili poliklinikten sevki onaylatıyorsunuz ve var ise refakatcınızı da bildiriyorsunuz .Sonrada bulunduğunuz yerde SGKişlemi yapılan birime bir dilekçe ile başvurup banka hesap numaranızı da veriyorsunuz .Size yol ücretini banka hesabınıza yatırıyorlar .Sanırın harcıgah yok ,benim eline geçmedi .Ama yol parasını aldım .

Yol ücreti

Veriyorlarda nasıl veriyorlar
sgk ya her gidişimde prosüdür değişmiş oluyor. Bundan önceki gidişimde gittiğim yerden yazılı evrak istemişlerdi (burada tedavisi uygundurdiye) şimdi fotoğraflı heyet raporu istiyorlar.( .... Hastanesinde tadavisi yapılması uygundur)
bu işlemleri aştıktan sonra(tabiki sgk daki memuruda aştıktan sonra) yol ücretini, yemek bedelini ve konaklama bedelini alabiliyorsun daha önce yol ücretini aldımda diğerlerini alamadım.dün tarihli yine sevkim var.allah yardımcımız olsun.

Nasıl olur BAŞLARINA TAŞ'MI düşmüş. Hem yol ödenegi,hem konaklama ve yemek bedeli????Şakamı bu!!!

Daha bizim bilmediğimiz neler var kimbilir
bilgi amaçlı son değişikliklerin yazısını istedim yok dediler.
Yazı gelmeden nasıl değişir.yani işlerine geldikleri gibi davranıyorlar.

Üst Alt