Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Uyku yapmayan sizofreni ilaci var mi?

mehmet_ea

Üye
Konular
96
Reaksiyonlar
0
Evt arkadaslar uyku yapmayan sizofreni ilaci varmi yani antipisikotik ilac.

solian kullanıyorum uyku yapmıyor ama her bünye farklıdır en iyisini doktorunuz bilir

Doktor bilmezse kim bilcek?? tabi ki,doktor bilecek.Kendi basiniza ilac kullanmayin,zarari,yan etkileri ola bilir.

Uyku yapar normal bir şey . uyku ile beyin dinlenecek tedavi olacak . Kilo yapan ilaç fazla birden kilo aldırıyo vermesi çok zor .

90 lı yıllarda eski nesil ilaçlar kullanılıyordu . Yatalak hale getırıyordu ilaçlar surekli uyku ve sarhoşluk yapıyordu . Dil sarkması - çene çıkması - göz kayması ve salya akması yapıyordu . Şimdi ki yeni nesil ilaclarla kıyaslanırsa uçurum var arada. Hafif uykunun o kadar zararı yok.

Evt arkadaslar uyku yapmayan sizofreni ilaci varmi yani antipisikotik ilac.

dün farklı bir hastaneye gittim.
bayan bir psikiyatri doktoru.
onunla ilk defa konuştum...30 dk sohbet ettik.
şizofreni teşhisi ve raporum olduğunu,ama doktorun yanıldığını bu nedenle doktor değiştirdiğimi söyledim.
havadan sudan konuştuk biraz.
gayet mantıklı konuştum.Normal sıradan.
ama inanmadı oda bana..

kısacası bu tanı bir kere yakanıza yapıştımı,ne yaparsanız yapın inanmıyor doktorlar size.
halbuki benim rahatsızlığım okb ve majör depresyon du..
yazık psikiyatri bilimi çok aciz bir durumda.
daha doğru düzgün teşhis bile koyamıyorlar.

hindi çiftliğimiz vardı 30 bin lik . veterıner gelirdi 30 bin hindi içinde karşıdan bakarak hangisi hasta hangisi kuvvetten düşmüş anlardı gezınmeye gerek kalmadan .. doktoru düşün günde kaç hasta görüyor onu yıl hesabı yap .kaç tür rahatsızlık teshişi koyuyor ve ilaç yazıyor .. hastanın konuşmasından mimiklerinden kapıdan girmesinden anlar .. çoğu kişi taklit yapar hastayım diye .. kimi gercek hastadır onu ayırt eder

Bakın arkadaşlar size soruyorum hasta gerçekte hasta değil ama Dr teşhis koymuş normal olduğu için diyelim mahsus şizofren taklidi yapmış bu kişi ilaç kullanırsa ne olur yan etkiler nelerdir.
fringe

furkan-)

şizofrenlere verilen ilaçlar antipsikotik.Antipsikotik ilaçların çok değişik yan etkileri vardır. Genel olarak yüksek potensli ilaçların en çok nörolojik yan etkilere, düşük potensli ilaçların en çok nörolojik olmayan yan etkilere neden olduğu kabul edilir. Yan etkiler önemine göre şu alt başlıklarda incelenecektir: Ekstrapiramidal yan etkiler, merkezi sinir sistemiyle ilgili diğer yan etkiler, periferik antikolinerjik yan etkiler, adrenerjik yan etkiler, malign nöroleptik sendrom, kalple ilgili yan etkiler, kanla ilgili yan etkiler, agranülositoz, karaciğerle ilgili yan etkiler, endokrin yan etkiler, deriyle ilgili yan etkiler, gözle ilgili yan etkiler, hamilelik ve loğusalıkta kullanım, aşırı doz, güvenli olup olmadıkları, ilaç etkileşimleri.

çok kötü sarhoş eder gözleri küçülür yan etki fena olur boyun bölümü özellikle kasılır tutulur dik tutamaz boyununu

Üst Alt