Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üzerime aldığım daireyi SGK'ya bildirmem gerekir mi? 2022 maaşım kesilir mi?

atakan_abi

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar babam üzerine olan daireleri çocuklar arasında paylaştı ve banada bir daire düştü ben belediyeye üzerime olan daireyi beyan ettim ve vegiden muaf olmak için dilekçe verdim şimdi sonucunu bekliyorum daha önce kiraya wermeyi düşünüyordum fakat 2022 maaşına zarar gelebileceği için kiraya wermekten vazgeçtim şimdi kafama takılan nokta bu durumu sgk ya bildirmeli miyim? bildirirsem maaşım kesilir mi?

2022 bağlatırken sgk ya mal varlığınızı bildiren evraklar topluyorsunuz dolayısıyla mal varlığınızda olan değişiklikleride sgk ya bildirmek zorundasısınız aksi halde bunu ileride sgk kendisi öğrenirse farklı bir uygulamaya gidebilir ödediği paraları faizi ile isteyebilir başıma geldigi için yazıyorum

bunu mail ile bildirebilirmiyim bide maaşın kesilmemesi için nasıl bir yazı yazmam gerekir

bağlı oldugunuz ilin sgk müdürlüğüne şahsen bildirin veya önce telefon ile danışınız

Üst Alt