Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasi kararı çıkarana dek banka birikmiş maaşı Kuruma geri göndermiş!?

bülent kemal

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar, ben de geçen yıl abime engelli maaşı bağlattım. bize ödeme emri nisan ayında geldi, bankadaki birikmiş maaş tutarı belirtilmişti. zihinsel engelli olduğundan vasi olmadan ödemeyi yapamayacağını söyledi ziraat bankası.. vasi kararını 1 hafta önce alabildim. dün bankaya gittiğimde parayı emekli sandığına geri gönderdiklerini söylediler. 2 gündür ankarayı arıyorum ama telefonlara cevap veren yok. paranın tekrar bankaya gönderilmesi için ne yapmalıyım? bankadan da kimse ilgilenmedi oysa daha önce dilekçe vermeye gitmiştim vasi kararı için başvuru yaptım parayı geri göndermeyin demeye, görevli memur geri gitse de bi dilekçeyle isteriz demişti şimdi gidin halledin bişey yapamayız diyorlar. lütfen yardımcı olun bana..

teşekkür ederim de nereye ve nasıl bir dilekçe yazmalıyım. bir de posta ile mi e-maille mi daha çabuk cevap alırım? şimdiden teşekkürler..

2022 maaşı için eksik belgeyi gönderdim. Hala bir gelişme olmadı..?

Evet yıl sonu olduğu için hazineden para aktarımın da gecikme olmuş yakın da gereken paranın aktarılacağını umuyorum.

Merhabalar, benim toplu param da geri gönderilmişti. Bilgi edinmeye danıştığımda nüfus kayıt örneği ve dilekçe istediler, 19 aralıkta evrakları aps ile gönderdim Ankara'ya. Ayrıca aynı evrakları faksladım. Dilekçenin sonunda da 'şahsıma bilgi verilmesini' istedim. Fakat ne faks ne de posta ile cevap geldi :( Acaba sebebi yıl sonu oluşu mudur? Yasal olarak cevap süreleri ne kadar? Bazen postada gecikmeler yaşanabiliyor ziraat bankasının hangi birimine danışsam cevap alabilirim? Son olarak şu an yeni bir ödeme emri mi bekleyeceğim? Şimdiden teşekkürler...

Henüz çok yeni göndermişsiniz... Yıl sonuna da denk geldi ki, postada da gecikir, kurumda da...

Sosyal Güvenlik Kurumu'na gönderdiniz değil mi dilekçeyi? Öyleyse, 10 gün sonra SGK bilgi edinmeye dilekçenizin durumu hakkında yazar sorarsıznız...

Ödeme emri üzerinde yazılı olan Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü (Milli Müdafaa Caddesi No:24 Bakanlıklar/Ankara)'ne gönderdim. Yanlış değildir inşallah...

ben yeni raporumu emekli sandığı pirimsiz ödemeler genel müdürlüğü tuna caddesi no:7 kızılay ankara,ya gönderdim benmi yanlış gönderdim acaba

adres dogru ama evrak ulaşmış olup halen işleme alınmadıgı için takip sitesinde görünmüyordur korkacak birşey yok..
adres:
Pirimsiz ödemeler genel müdürlügü,
tuna caddesi no:7 kızılay ankara

Evrağın iki kez tahsise gönderilmesi?

Merhaba, daha önce bağlanan fakat 6 ay dolduğu için geri giden toplu paramla ilgili yazmıştım.
Geçen yıl maaş bağlandığında evrak takibinde
09/04/2008 evrak tahsis servisine gönderildi,
29/04/2008 tarihinde kısıt ödeme

yazıyordu. bize gelen ödeme emri ise 29/04/2008 tarihliydi.

Dilekçemin sonrasında evrak takibe baktığımda;
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 09/04/2008
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 09/01/2009
TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/01/2009
şeklinde iki yeni tahsis görüyorum.
Neden iki kez tahsise gönderiliyor? Acaba para hesaba geçmiş midir?

Ben bu ikinci tahsis servisinden, süreç işliyor sonucunu çıkartıyorum. Bence kısa sürede maaşınız ödenecektir.

Üst Alt