Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasim olan annemin 2022 maaşımı alması için gerekli belgeler nelerdir?

• Konbuyu başlatan sere
  • Başlangıç tarihi
S

sere

Merhaba,

Benim 2022 maşımı annem vasi olarak atandı. Şimdi annem bu maaşı pazartesi gidip sadece benim nüfus cüzdanı fotokopimi götürerek alabilir mi? Yoksa başka belgeleri de alması zorunlu mudur?
Acilen cevap yazarsanız çok sevinirim.
Bu maaşı alabilmek için yanında hangi belgeleri getirmesi lazım?
Bilgilendirirseiz sevinirim. İyi günler..

eğer mahkeme annenize ''maaşı alma yetkisi'' vermişse.kendi kimliği ve sizin kimliğinizle çekebilir.fotokopi olmasın ama kimliğiniz..ben böle çekiyorum ..bende vasiyim..

Maaş çekerken vasilik raporunu göstermek şart mı?

Abim ve ben 2022 maaşı alıyoruz. Fakat annem bize kendi ve akrabaların zoruylka bize vasilik atandı.
Mart maaşımı çekerken annem de yanımdaydı. ve vasilik raporuunu ptt memuruna gösterince ptt memuru
bana sen birdaha çekemezsin maaşını dedi. Mahkemeyede başvurma senin maaşını busefer keserler dedi.
Git hemen vasilik raporunun bir fotokopisini çektirin dedi.
Şimdi ben bu raporu ptt memuruna verirsem birdaha ben maaş çekemiyeceğim. Bankada biraz para mevcut onuda annem vasi tayin
edildiği için çekemedim annen gelsin dediler.
Annem dediğine göre vasilik raporu olmadan da abimin maaşını çekemiyormuş. Acaba bu doğru mu?
Daha önce bu forumda yazıştığım arkadaşlar ben de vasiyim nüfus cüzdanı fotokopisiyle çekebiliyorum demişlerdi.
Yani sözün özü; Bu vasilik raporunu anneme verirsem bir daha çekemiyoeum.
O yüzden abimin maaşını çekerken o raporun (vasilik) olması şart mı?
İyi günler.......

merhaba sere
vasilik sadece kendi kararlarını alamayan ,zeka özürü,akıl hastalığı ,zararlı madde kullanımı vs.. gibi kişilere atanır..yazılarından ve yorumlarından anladığım kadarıyla siz aklı başındasınız...size neden ve nasıl vasi atandı???
annenizin sözüne güvenmiyorsunuz gibi bir izlenim içindeyim??
vasi atanan kişi hiç bir işlemi kendi yapamaz.çok rahatsız ediyorsa annenizin vasiliği İPTAL davası açabilirsiniz...zaten vasilik kararı alındığında İTİRAZA açıktır yazar...aileden biri de annenizin vasiliğine itiraz edebilirdi..ama bunun geçerli bi süresi vardır.
bide şu var artık vasilik HER 2 YILDA bi yenileniyor..yeni kanun bu...vasiliğin yenileme günü geldiğinde itiraz et madem..ben kendi işimi görebiliyorum vasiye gereğim yok de.
mahkeme vasi atadığında (eskiden ziraat tı,şimdi ptt yazı yolluyo.ve ödemelerin bi kopyasını istiyor)...

slm arkadaşlar benim de bi sorum olucak kardeşimin 2022 maaşını benim alabilmem için vekaletim olması lazımmış o yanımda olmadan parayı alamıyorum ptt den.kardeşim zihinsel özürlü ne yapmam gerekiyo bi bilgisi olan varmı.şimdiden teşekkürler.

mikado456; inanırmısın üzerime öyle bir baskı yaptılarki hem eniştem hem de annem biraz yalan biraz gerçek sözlerle beni kandırdılar. Çok üzerime geldiler. Onadan dolayı kardeşim. Şimdi ise öyle bir pişmanımki sorma. Mahkemeye gidip itiraz etsem bu kezde ptt deki memur maaşını keserler dedi.

Şimdi çıkmazdayım. Vasilip raporu olmadan annem bana abinin maaşını çekemiyorum diyor. E şimdi ben o raporu ptt'ye verirsem artık ben kendi maaşımı çekemiceğim. O da beni çok üzüyor. Ki vermediğimi düşünelim o zmanda abimin maaşını annme çekemiyormuş. İşte benim de sormak istediğim bu annemin maaşı alması için o belge hakikaten şart mı? bu arada vasilik raporu kasım 2009'a kadar geçerli diye bir not var raporun aşağısında.

abinle senin vasi kararın AYRI değil mi.özrün ne..heyete girip almadın mı raporu..sen özrün dolayısıyla maaş alıyosun.vasin var diye değil..mahkeme hangi gerekçeyle vasi atadı..
valayetle vasi farklı şeyler..18 yaşından büyük müsün..ana-baba ayrı velayet mi yoksa sözünü ettiğin?
en iyisi bi avukata danış.

abimle benim vasl kararım aynı. Bir raporda ikimizinde adı geçiyor. Özrüm psikotik bozukluk. Aklı melekelerinin yerinde olmadığı gibi şeyler. 25 yaşındayım. Hakkımızda hayırlısı diyecel başka birşey yok.

çok acil yardım vasilik hakkında

vasilik raporunu göstermeden maaş çekilebilir mi? Annem benim vassi. O raporu göstermesi şart mı yok sa kendi çekebilir mi? ben o raporu anneme verdim. şimdi artık birdahaki maaş döneminde kendi maaşımı çekebilir miyim? Ptt memuru annemden o vasilik rapoırunun fotokopisini istemişti. Şimdi annemde ptt memuruna verecek. Lüütfen yardım edin. Çok önemli bu iyi günler...

Vasilik raporunun göstermeden maaş çekilmez.Bunun tek istisnası vardır.Daha önce vasilik kararını para çektiğiniz kuruma ibraz etmişseniz,parayı çekebilirsiniz.Aksi takdirde çekemezsiniz.

Üst Alt