Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vasisi olduğum kardeşimi benim sağlık güvencemden nasıl yararlandırabilirim?

Merveaydgn

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

siteye yeni üye oldum. Danışmak istediğim bazı konular var ve şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Kardeşim 7 yaşında trafik kazası geçirdi. Kazadan sonra okula gitmedi ve kekelemeye başladı. Yıllarca ilgilenilmedi. Askerlik için 2 yıl takip edip "oligorfik zeminde uyum bozukluğu" teşhisiyle askerlik yapamaz dediler. Kekelediği için çalışmıyor ve okuma yazmada bilmiyor. Hem rehabilitasyon merkezinde tedavi olabilsin hem vasisi olayım hem de sağlık sigortasından yararlanabilsin diye ama heyet raporu sadece vasilik için verilmiş. Vasisi olarak atandım ama sigorta yada eğitim konularıyla ilgili bir işlem yapamıyorum. Şimdi sigorta için ne yapmam gerekiyor? Evraklarımla SGK ya gitsem yardımcı olurlar mı?

Teşekkürler.

vasilik için verilen raporda da hafif zeka geriliği yazıyor.

iğide sorunuzu biraz açsanız daha faydalı oluruz diye düşünüyorum

Vasisi olduğunuzu gösteren belgei ile sigorta merkezine başvurduğunuzda gerekli işlemleri yapmaları gerek. Ayrıca bir rapora vs. neden ihtiyaç duysun ki sgk?

Üst Alt