Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vefat eden babadan yetim maaşı alan biri 2022 maaşı alabilir mi?

ERK@N

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selam

Teyzem İçin Devlet Hastanesinden %60 nöroloji Bölümünden, %10 Göğüs Kanseri Olduğu İçin (1 Meme Alındı) Sakatlık Maaşı için Heyete Katılmaya Hak Kazandık. Haftaya Çarşamba Günü Heyete Girecek Bu Şekildeki Hastamız Heyetten Yüzde Kaç Rapor Alır....

Ayrıca Heyet Raporunu Alırsak Teyzem Emekli Vefat Etmiş Babasından 185 TL Maaş Alıyor, Bu Maaş Dışında Evine Başka Bir Gelir Gelmiyor, Raporla Sakatlık Maaşına Başvuruda Bulunursak Bu 185 TL Maaşın Zararı Olur mu?
Sakatlık Maaşı Alabilir mi? Alırsa Ne Kadar Maaş Alır Ve Ne Kadar Sürede Bu Maaş Bağlanır (Ankara ilinde İkamet Etmekteyiz)

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler...

yetim maaşı alıyorsa 2022 alamaz ama yetim maaşını özürlü maaşı seviyesine çıkartabilir.madem 185 tl yetim maaşı alıyorsa %60 engellinin alacağı 2022 maaşı da o kadardır zaten.yani boşa uğraşmanıza gerek yok.
ama rapor oranınız %70 ve üzeri çıkarsa o zaman aylık 270 tl ye denk gelir.yetim maaşınızın 2022 sviyesine çıkarılması için yetim maaşı aldığınız kuruma dilekçe ve raporla müracat edebilirsiniz..

Cevaplarınız için Teşekkürederim...

Arkadaşlar Tekrar İlginiz İçin Teşekkürler Dediğiniz Şekilde Başvurularda Bulundum İnşallah Olumlu Bir Sonuç Alırız...Ayrıca PG Değeri 5 Olan Sitemdede Sitenizin Reklam Linkini Yerleştirdim ve Kendimde Grafik Tasarımcısıyım Eğer Birşeye İhtiyacınız Olursa Elimden Geleni Yapmaya Hazırım...

2022 maaşı alan yetim maaşı alabilir mi?

Kaynanam 3 aydan 3 aya 545,00 TL civarında sakatlık maaşı almaktadır. Babasının vefatının ardından annesine maaş bağlandı doğal olarak. Şimdi kaynanam o yetim maaşı için başvursa aynı anda hem yetim, hemde sakatlık maaşı alabilir mi?

şimdiden üstadlarıma teşekkür ederim.

Hayır, aynı anda iki maaş alamaz. Eğer yetim maaşı halen aldığı 2022 maaşından fazla ise, sakatlık maaşını iptal ettirip Yetim maaşına geçebilir.

2022 maaşı alan yetim maaşı alabilir mi?

Kaynanamın sakatlık maaşı 3 aylık=545,00 TL
Yetim Aylığı bağlanırsa şayet (Annesi almaktadır) =100 TL civarında olacağı söylenmektedir. (Annesi ile bölüşeceğinden dolayı ( Baba bağkur emeklisi )

Üst Alt