Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi için Eviss üzerinden yeni sisteme raporumu yüklettim

Konular
14
Reaksiyonlar
5
Iyi akşamlar arkadaşlar 23/07/2020 de %48 raporumu çalıştığım isyerimden sevk ile bulunduğum ilin maliyesine müracaat ile vergi indiriminin sonucunu beklemekteyim.Bir çok arkadaşında bildiği gibi engelli vergi indirimi için işlerin daha hızlı irrellemesi için yeni sisteme geçilmiş Şubat ayında.Vergi dairesine gittiğimde bunu söyledim dosyama baktılar şuan müracaat ettiğim işyerinde çalışıp calismadıgimı sordular.Yeni sisteme yüklerken çalıştığım işyerinin vergi numarasınıda giriyorlar .Yani sisteme kayıt etmesi için sigortanın aktif olması gerekiyor.

Sisteme girmenin avantajı ne diye sorarsanız sistemi direkSaglik kurulundakiler görüyormuş sonucuda oraya yazıyorlarmış.Bulundugun maliyede sana anında mjs ile bilgilendirme yapıyor yani.Vergi indirimi müracaatı yaptıktan sonra işten çıkmış arkadaşların sonucu eski düzen den sonucları gelir yani.ortada bir bilgi kirliligi var önemli olan vergi indirimine müracaat ederken sigortalı olmak ankaradan sonuç beklerken sigortalı olmamanın bir önemi yok.Vergi indirimi sonucu müracaat ederken hangi işyerinde isen oraya ve ikamet adresine gönderiyor bulunduğun maliye.

Eski sistemde vergi indirimini müracaat ettiğim maliye gönderiyordu oradaki memurlar düzenleyip kurula sunuyordu yeni sistem ise direk sisteme girince kuruldaki heyet orada görüyor ve aynı sistem üzerinden sonuçu giriliyor.Arada dosya kaybolması minder altı edilme gibi bir durum ortadan kalkıyor.Eksik evrak durumunda da bulunduğun ilin kalitesinden çalışan memur direk sisteme yükleme yapar kurulda anında görülür. işler oldukça dağa hızlı irelleyecek yanı

Güzel açıklama, bilgi için çok teşekkür.

İst vergi dairesinde 07/10 2020 ginderdigim evragim icin 2 kez gittim yeni sisteme tarattik dediler ama halen evissde 07/10 gozukuyo bir degisme yok bi aksilikmi var acaba

eviss ten sorgulama yapamıyorum sürekli ana sayfaya atıyor bendemi sorun yoksa site çalışmıyormu

Üst Alt