Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vizite kağıdının geçerlilik süresi ve maksimum rapor alma süresi..?

jon83

Üye
Konular
43
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar işyerinden alınan vizite kagıtları kaç gün geçerli

ikinci sorum pratisyen 10 gün uzman docdor 20 gün ıstıraat yazma hakları varmış. örnekleme ocak ayında 20 gün ıstırat aldık mesela şubat ayında bi 20 gün daha ıstıraat alabiliyor muyuz

21 ve üstü için saglık kuruluna girme gibi bir olay duydum dogrumu

bu konu hakkında bilgisi olandan acil cevap istiyorum yani uzman docdor yada pratisyen docdora kaç defa ıstaraat alabiliriyoruz bunun bir sınırı varmı mesela üroloji docdoru bana 20 gün ıstaraat yazdı diger bi 20 gün daha yazma hakkı varmı bunun bir sınırı varmı

vizite kağıdnın geçerlilik süresi 3 iş günüdür..... 20 günü aşan istirahatler sağlık kurullarının onayıyla verilir..

uzman doktorunuz 2.kez 20 günlük rapor verebilir...

jon83

uzman docdor saglık kurulu kararı olmadan 20 gün ıstıraat veremezmi kesin bilgi lazım

20 güne kadar istirahatlerde 10+10 şeklinde doktorlar tek imzayla verebiliyorlar 2 ci 10 gün olması için 1 ci raporda 10 günün sonunda kontrol yazmalı iş başı yazarsa iş başı yapmak zorundasın.bu sene yeni çıkan bir yönetmelik bu alınan 10,20 gün istirahatler 40 günü geçtiğinde 2 gün bile istirahat alsan heyet raporu istiyorlar.bu 1 sene içinde alınan istirahatlerde geçerli.her sene 40 güne tabi.heyet raporunda süre önemli değil 3 ay bile alabilirsin.3 doktorun imzası ve resimli olacak.kendimden biliyorum.

jon83

ısoduzce ben sorayım sen benim anladıgım şekilde yaz soru 1 uzman docdor 20 günlük ıstıratı tek başına yazabilirmi soru 2 1 sene içinde kaç tane 20 vs 10 gün ıstıraat alma hakkımız var soru 3 saglık ocaklarındaki pratisyen docdorlar 10 gün yazabiliyor diyelim 10 gün yazdırdık belli bir süre sonra gidip bir 10 gün daha yazdırabilirmiyiz soru 4 3 docdorun resmi imzası lazım diyosun bunun için hasteneye yatış gerekirmi soru 5 en önemlisi biz rahatsızlandıgımız zaman uzman docdoramı gidip ıstıraat alalım yoksa pratisyen docdora gidip ıstıraat alalım bu konuda taktik alabilirmiyiz senden

----------

şuda bu konuyla ilgili son sorum diyelim 10 gün docdora yazdırdık 0 10 gün sonunda aynı docdora gidip bi on daha yazdırabilirmiyiz birde bunu saglık ocagındaki pratisyen docdora yazdırabilirmiyiz senede 40 gün mü hakkımız var diger ay gidip 0 20 günüde kullanabilirmiyiz şimdiden tşk ederim

diyelim bir rahatsızlığınız var devletin anlaşmalı olduğu sağlık ocağı,özel hastahaneler,devlet ve ünüversite hastahaneleri ve acillerden pretisyen olsun uzman olsun 10 gün daha sonra 10 gün 40 güne kadar alabilirsin.20günün üstündeki raporlar heyete giriyor.yanlız 10 gün aldığın istirahatr raporunda kontrol yazdığında aynı bölüme gidip kontrol muayenesi oluyorsun doktor durumuna göre ya çalışır yazıyor veya 10 güne kadar tekrar istirahatinin devamına karar veriyor dediğim gibi yıl içinde 40 güne kadar normal istirahat yazıyorlar.sonraki aldığın her istirahat için heyet raporu istiyorlar.

----------

heyet raporu için hastahaneye yatmaya gerek yok gittiğin doktorda zaten işin büyük kısmı bitiyor.sonra iki doktor raporun altına imza atıyor dikkat yanında devamlı 3 adet vesikalık resim olsun.heyet raporu için.aynı doktordan isdediğin kadar rapor alabilirsin yanlız aynı doktor içim sgk sıkıntı çıkarabilir.artık her resmi yazı bilgisayar ortamında göründüğü için bir zaman sonra problem olabilir.sana tavsiyem anlaşmalı özel hastahanelere gitmen presedür daha az.

arkadaşlar bir kaç sorum olucak
1:10 günlük rapor parası bügün için ne kadardır asgari ücretliler için
2:vizite kagıdı kalktı diyorlar dogrumu tc numarası rapor almak için yeterlimi
3:işden çıkıştan 9 gün içinde rapor alma hakkı var diyorlar bu dogrumu
4:arkadaşım işden çıkıştan sonra rapor almak istiyor 10 günlük rapor alırsa sgk 8 günümü ödüyor
5:arkadaşım işden çıkıştan sonra 10+10 rapor almak istiyor ilk 10 günü aldı diyelim docdor kontrol yazdı ikinci 10 günü yazdırmak docdora 10 günmi gidicez ilk aldıgımız 10 günü çalışdıgı muhasebeye vericek herhalde arkadaşlar sizlere sormak istedim
6:10+10 gün rapor alan asgari ücretlinin eline ne kadar para geçer

Üst Alt