Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yargıtay onadı ve iş kazasından emeklilik için sgk'ya başvurdum..?

mıhcı

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar iş kazası sonrası yargıtaydan emeklilik için onama geldi, SGK ya başvurumu yaptım aylığa bağlama süresi ne kadar sürer? BİLGİSİ OLAN VAR MI?

şubat ayı içerisinde birikmş olarak alırsın,,,

Aretias ayın 22 isinde başvuru yapmıştım.. ocak ayın olma ihtimali varmıdır..

Bu ne anlama geliyor acaba.
Yargı kararıylamı emekli oldunuz.

iş kazasından dolayı sgk ile mahkemelik olduk dosya en son yargıtaya gitti...

arkadaşlar iş kazası sonucu sağ kolum dirsek altı ampute, sol kolumuda küçükken kaza sonucu kaybettim.
Eksik günümüde isteğe bağlı yatırdım..
1800 e tamamlayıp 2012 nin 5 ci ayında baş vuru yaptım

SGK emekli etmedi davalık olduk en son yargıtay dan ONAMA geldi, 01.06.2012 tarihinden itibaren geçerli bir tarih yazıyor..

BEN 22.12.2015 te kesinleşmiş kararı SGK ya elden verdim. BENİ EMEKLİ ETMELERİ NE KADAR SÜRER...

tşk ederim kardeşim... aylık miktarı hakkın da bilgi verebilir misin?

22.12.2015 te malulen emeklilik için başvuru yaptım SGK nın sistemde bişey gözükmüyor NE YAPMALIYIM?

mıhcı

Acele etmeyin. Yeni yıl kalabalığından dolayı gecikme olur biraz. Kısa sürede hallolacaktır.

Mıhçı kardeşim benimde 2010 daki iş kazasindan sonra actigim dava yargıtayda 5 aydır arşivde gozukuyor senin yargıtayda ne kadar zamanda onandı..emekliliğin hayırlı olsun. saygılar...

kardeş öncelikle geçmiş olsun, hangi dairede dosyan...

21. Dairede kardeşim..ulaşalı 5 ay olmak uzere hala arşivde gözukuyo..işkazasi ve sag elden iki parmak kaybi..maddi manevi 65 lira kazandm yerel mahkemede

bnm emeklilik 10. dairedeydi 3 , 4 ayda geldi... maddi manavi tazminatta 21. dairede arşivde senin ki gibi...

bulunduğu dairenin iş yüküne göre süre değişiyor... inşALLAH en yakın zamanda gelir dosyalarımız....

Çok yavaş gidiyo bi altı ayda inceleme surer derken bi yıldan fazla sürecek gibi..benim mahkeme 2015 6.ayda bitmişti

inceleme arşiv kadar sürmez herhalde hele bir arşivden çıksın :rolleyes:

şu emeklilik bir bağlansa ondan sonra yargıtaya gitmeyi düşünüyorum..

durmak yok mücadeleye devam....

Hayırlısıyla bi bi bucuk ay icinde baglanır şubata kalmaz inş.kalırsada birikmisiyle alırsn..benim kaza gecirdgm karabuk demircelikte bi arkadaş sol elinde dirsekten ampute oldu ve işverenle anlaşmişti..sanirim 150 bin lira bi para aldi ve emekli olana kadar calişma garantisi vermislerdi

1800 gün ve %60 bakıma muhtaçır, raporuyla sgk 4b olarak maaşı kaçtan bağlar???

arkadaşlar bilgisi olan paylaşırsa sevinirim??

22.12.2015 te başvuru yaptım, hala bir netice yok bu nasıl iş yahu...

Yargıtayda işler ağırlaştı galiba, benim dosyada 21 hukuk dairesinde Arşivde gözüküyor.

mıhcı 5-6 ay falan oldu yargıtaya geleli, Bu 3 cü daire 2 daire gezdi, sonra dosyayı 21.hukuğa yolladılar. Farklı farklı yerlere gönderdikleri için uzadı diye düşünüyorum. iş kazalarına 21.hukuk dairesi bakıyor. Normalde direk 21.hukuğa gönderselerdi biterdi. daha önce üç kez dosyam 21 hukuğa geldi bu kadar sürmemişti. Bir kaç ay içinde sonuçlanır diye düşünüyorum.

TR123 (daha önce üç kez dosyam 21 hukuğa geldi bu kadar sürmemişti) dedin.... kaç kez kaza geçirdin kardeş :) yada avukat mısın?

karşı taraf sindiremedi :) Yargıtayda onanan davaya itiraz ettiler akılları sıra :) yargıtay itirazları reddetti, onu kazandık sıra bunda. bu benim 21 daireye 4 cü gelişim. Kısaca 2 kere maddi 2 kerede manevi tazminat dosyam 21 hukuka geldi. 21 dairede iş yükü çok değil. dosyalar daha çabuk karara bağlanıyor.

3-4 ay içinde dosya sonuçlanır diye düşünüyorum. Tabi 21. hukuk dairesinde bekleyen dosyalar çoğaldıysa 6 ayıda bulabilir.

Dosyam sonunda arşivden çıktı. ön incelemeye geçti, sonra incelemeye gidiyor ve karar çıkıyor.

Arşiv>>>> Ön inceleme >>>> İnceleme

mıhcı bende halen beklemedeyim. Bizde sabır çekiyoruz. adli tatile kadar inşallah karar çıkar. yoksa 40 gün tatil bekleyeceğiz.

bu ne demek?

Davacı vekili tarafından sunulan temyiz dilekçesinin, HUMK'nun 433. maddesi
gereğince davalı şirket vekiline yöntemince tebliğ edilerek, tebligat parçası eklendikten sonra
gönderilmek üzere dosyanın mahalline GERİ ÇEVRİLMESİNE, 11.02.2016 gününde
oybirliğiyle karar verildi.

Üst Alt