Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşadığım ilde aile hekimi uygulaması başlayacak. Hekim tercihi bana mı ait olacak?

S&S

Üye
Konular
41
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bizim ilde (Tekirdağ) aile hekimliği uygulamasına başlanacakmış.
Bildiklerinizi burada paylaşırmısınız.
Mesela Doktoru ben mi seçecem veya başka bir seçme kriteri mi var.
Paylaşırsanız sevinirim.

merhaba

merhaba, bildiğim kadarıyla ilk doktor tercihini sana baglı bulunduğun sağlık ocağındaki bir doktoru otomatik atıyorlar... 3 ay sonra o doktordan memnun kalmazsan değiştirme imkanı oluyor diye biliyorum.

İlk olarak sağlık ocağı belirliyor hekiminin kim olacağını bir kaç ay deneme süresi oluyor..:) Sonra sen memnun kalmazsan aile hekiminden değiştirebiliyorsun.. Yani Samsun'da böyle oldu her ilde farklı bir sistem uygulanıyor da olabilir belki..

Peki,ilk baş aile hekimine daha sonra uzman doktora mı gidilecek.
Direkt olarak Devlet hastanesine gidip istediğim Doktora gidemeyecem mi.

Arkadaşlar ben size detayını anlatayım eczanede çalışıyorum burdur da aile hekımı uygulaması var ilk önce ikamet ettğiniz yeri dr belirleniyor şayet dr beğenmediniz 6 ay boyunca değişiklik yapamıyorsunuz ve sevk zinciri şuan yok isteyen aile hekımıne iseyen uzman dr gidebilir

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim

Üst Alt