Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşım 27, %92 raporum var. Herhangi bir maaş alamıyorum!?

teknolojik

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Selamlar.

Öncelikle bu işlerden pek anlamam, vermem gereken başka bilgi varsa beni yönlendirirseniz memnun olurum.

92% oranında raporum mevcut (Osteogenesis Imperfecta rahatsızlığım var) Yürüme engelliyim.
Yaşım 27
Bekarım ailemle birlikte yaşıyorum.
Herhangi bir işim ve gelirim yok.
Tahsilim : İlkokul mezunu (Açık öğretimden liseyi bitirmeye yeni karar verdim)

Babamın sosyal güvencesinden yararlanıyorum. Babam karayollarında işçi, bu yıl emekli olacak.
Bu zamana kadar devletten hiçbir para almadım. 1 yıldır bikaç defa Sosyal hizmetler il müdürlüğü, valilik gibi yerlere başvurup soruşturduk, babamın maaşı yüksek diye ne engelli maaşı ne de bakım ücreti vermiyorlar.
Doğrudur maddi durumumuz kötü değil fakat kendime harçlık yapacak 200 - 300 tl para alabilseydim benim açımdan iyi olacaktı, sonuçta kendime ait bir gelirim yok. Ailemden ikide bir harçlık istemek istemiyorum bu yaşta.

Devletten herhangi bir aylık bağlanması benim için mümkün değil mi benim açımdan ?

Mümkün değilse boşuna araştırmayayım.

4 kişiyiz.

Maaşı 4 e bölünce o oranı aşıyor zaten sorun orada.
Ev kira değil.

"evde kaç kişi yaşıyorsunuz? eve giren aylık gelir ne kadar toplam?
eviniz kira mı?"

Benim düşüncem bu gibi sorular olmamalı. Özürlü aylığı raporu olan alabilmeli . Özürlü bağımsız olmalı 18’den sonra baba gözüne bakmamalı …………..

Evet. Yani işsizlere bile az çok bir işsizlik maaşı verilirken, bana babamın maaşı bahane edilerek hiç bir imkan sağlanmaması haksızlık.

Sonuçta babamın trilyonları olsa bana ne faydası var ?

bumudur bukadarmıdır yani bir özürlüye verilen deger bu ülkede yazıklar olsun orda oturan okadar sözde siyasetçiye

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Dava açınca sonuç alabileceksem denerim.

Faydalandığım tek hak belediye otobüslerine bedava binebilmem için verilen kart.

Onda da otobüslerin yarısından çoğu tekerlekli sandalyenin kapıdan sığabilmesi için uygun değil.

Üst Alt