Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşlılık maaşı alan ananem teyzemin sigortasından faydalanabilir mi?

GÖKHAN ÖCAL

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
yaşlılık maaşı alan anaannem emekli olan teyzemin sigortasından nasıl yararlanabilir teşekkürler

2022 aylıklarına dair uygulama klavuzu'nda bu konu çok net olarak ifade edilmekteri. Buna göre, eğer gelir kriterleri aşağıdaki örneğe uygunsa, anneniz 2022 aylığı alırken kızının sağlık güvencesinden yararlanabilir.

Rmoi1.png

OturanBoğa;

Öncelikle cevap için teşekkürler fakat aşağıdaki örnek diye belirtiğiniz çıkmamış. kılavuza girdim ama orada bulamadım

tekrar merhaba;

konuyu net bir şekilde yazayım anaannem yaşlılık maaşı alıyor. fakat hiç bir sağlık güvencesi yok bolu ssk ya gittim anaannemin yaşlılık maaşı aldığını fakat emekli olan teyzemin sigortasından yararlanmak istediğini belirttim. yaşlılık maaşının kesileceğini ancak o şekilde sigortadan yararlanabileceğini belirttiler.

Evet, memurlar uygulamayı böyle yapmak konusunda direniyor! Ama mevzuat açısından bu uygulamayı dayandırabilecekleri hiç bir düzenleme yok. Aslında -yukarıdaki örnekte de olduğu gibi- hem 2022 aylığı alıp hem de kızının bakmakla yükümlü olduğu birey kapsamında sağlık güvencesinden yararlanabilir anne.

Üst Alt