Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaygın anskiyete problemi yaşayanlar var mı?

metin istanbul

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar çocukluğumdan beri kurtulamadım bu hastalık dan şuan 31 yasındayım çok zor durumda bırakıyor bazen beni korku odaklı şeyler genelde bazı ilaçlar kullanıyorum iyi geliyor ama bu aralar bayağı kötüyüm ne yapmam lazım ?

kafam şuanda 2 ay önce birileriyle yaşadığım tartışmaya çözüm arıyor tartışma yasadığım yere zaten gidemem fobi oldu o kişiyle karşılaşmamak için çözüm arıyorum anormal mi sizce ?

Metin bey, anksiyete zaten kaygı ve takıntılardan oluşmakta. Ben de 15 yaşından beri uğraşıyorum. Kaygı duyduğunuz konuyu unutmak için sevdiğiniz güzel şeyler düşünün. Kısaca kafayı dağıtın. Takıntılar için de aynı şeyleri yapın. Canınızı sıkan herşeyden uzak durun. Yaşadığınız tartışmaya gelince çok sevdiğiniz, sürekli görüştüğünüz biri ise gidip anlaşın derim. İstemediğiniz bir konu üzerinden tartışma Yaşadıysanız bir daha böyle bir konunun yanınızda açılmamasını iletin. Hala devam ediyorsa tartışmadan oralı bile olmayın derim. Tartışma daha farklı konular ise bilemem.

Son olarak İlaçlardan öte kendiniz mücadelenizde başarılı olun. İlaçların yanında en büyük ilaç kendinizsiniz.

siz çalışabiliyormusunuz performnas kaybı oluyor mu sizde ?

bu tip hastalıklara yakalnıp da gerçi benim doğuştan beri var ben iyileştim tamamen diyenini görmedim uzun bir süreçdir bu ne olacağı belli olmaz genelde geçmez ama sadece belli dönemlerde ve zamanlarda iyi hissedebilirsin o kadar !

bende de var dr biri yazmış travma sonrası steres bozukluğu diğeri yazmış yaygın ankresiteye bozukluğu diye benim 5 yıl öncesine göre hiç bir şeyim yoktu her şey kaza ile başladı sağlığımı kaybetmem ve bunun yanında kişilerin görevlerini iyi yapmaması birde üstüne üslük iş yerinde gördüğüm zulüm evdeki beni anlamama eklenince of oldum. kişiliğim daha önceden güçlü ve yıkılmayan bir kadındım şikayet etmem sızlanmaz idim farkına vardımki kendimi hiç saymışım bu hastalıkla yaşadığımı fark ettim ve yeni korkularım oluştu örneğin doktorlara güvenmiyorum bunun için bir kaç haklı nedenim var insanlara güvenmiyorum yine haklı nedenim var hayat para çıkar üstüne kurulmuş gibi bu eşinde olsa yine bana aynı geliyor dar sokaklarda gezemiyorum üstüme sanki o kilimaların yada uydu antenleri düşekcekmiş gibi geliyor insanların sorumsuz olduğunu düşündüğüm için beynim öyle söylüyor daha çok ve çabuk sinirleniyorum kalp atışım hızlanıyor ölecekmiş gibi oluyorum beynim susmuyor elim ayağım titriyor haksızlığıa uğradığım zamanları unutamıyorum ama bunlar olurken daha bir çok şeyde oluyor beni tek ayakta tutan ilaçların yanında çalışmam işteken kendimi normal görüyorum yalnızca işimi yapıyorum insanlardan elimden geldiğince uzak durup kaçıyorum beni incitecekler diye korkuyorum yalnızlık bana iyi geliyor sevdiğim dizinin gününü heyacanla beklemek gün saymak iyi geliyor çizgi film seyretmek hayvanlar ile ilgili belgeseller seyretmeyi seviyorum arada bir pc de oyun oynuyorum okey gibi sos gibi bulmaca çözmeyi sevimoyrum ailemle olmayı seviyorum aklıma bir şey gelip takıldımı ondan kurtulmak için çaba sarf etmek beni daha kötü yapıyor başka uğraşlara atıyorum kendimi bu güne kadar hiç yapmadığım şeyleri yapmak beni motive ediyor hiç resim yapmadım ama resim yapmaya çalışmak hoşuma gidiyor kitap okumak hoşuma gidiyor yalnızken bile ağlamak bana moral veriyor aslında bizler o kadar ince ve narif kişilerizki haksızlığa dayanamayıp tartışmadan kavgadan kaçıyoruz ama diğer insanlar öyle değiller buda biz<i ayrı kılıyor diğerlerinden ben öyle düşünüyorum.tartışdığın kişinin haklı olduğunu düşünüyorsan özür dilersin ama sen haklı isen boşver deyip geçmeyi dene tartışmanın olduğu yer seni sıkıyorsa gitme salla kendini ben eski iş yerimin olduğu sokaktan geçmiyorum anılarım tazeleniyor öfkeleniyorum RABBİME sığınıyorum her konuda bu psikolojik hastalıklar o kadar çok çoğalmış gibi geliyor ki bana sanki o yediğimiz ürünlerin tohumlarının genetiğinin değiştirilmesi bizim de genetik yapımızı bozuyor gibi geliyor doktorun birine öyle demiştim. sanki içten çöküyoruz gibiyiz< demiştim.bu sözü normal bir kişi demez< diyenin dediklerine bakmak lazım arızalı saat bile günde bir kere dopruyu gösterşirimiş belki bizde bir kere doğruyu söylüyoruz.HER ŞEYE RAPMEN KENDİMİ NORMAL GÖRÜYORUM YİNE HER ŞEYE RAĞMEN HER KESDEN DAHA İYİ OLDUĞUMU DAHA MANTIKLI OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM.VE HER KES KENDİNE BAKSIN DEYİP SALLIYORUM HER ŞEYİ GELECEK PLANI YAPMADAN GÜNÜ YAŞIYORUM GEÇMİŞİ ARDIMDA BIRAKMAYA ÇALIŞARAK

metin istanbul

Performans kaybını şöyle izah edeyim. Daha önce çalıştığım kurumun Bilgi İşlem biriminde idim. Yoğun bir iş temposu vardı. Anksiyetenin üzerine ayrıca MS te eklenince bilgi işlem birimini tamamen bıraktım. Şimdi ise en sakin birimlerden birindeyim. Ancak birimdekiler kadar aktif olamıyorum. Onlar beni idare ediyor. Dediğiniz gibi bazı dönemlerde iyisin bazı dönemlerde kötüsün. Hangi gün iyi hangi gün kötü olduğunu sen bilemezsin. Mesela sabah uyandığında çok iyiyim diyorsun ancak daha ilk saatlerde hiç beklemediğin durumlar o günü tamamen rahatsız bitirmeye sebep olurken, tam tersi bir gün de geçirebiliyorsun.

Hilal hanım öncelikle geçmiş olsun. Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Ekleme olarak bu hayatın ne kadar boş bir uğraş olduğunu, dünyalık hiçbir şeyin fayda vermeyeceğini, sevdiklerinin seni anlamadığını, ancak seni yaratan Rabbinin seni bildiğini ve gözettiğini bilmek bütün sıkıntılarını onun bilmesinin en büyük yaşam kaynağı olduğunu öğreniyorsun. Bu nedenle kim sorarsa sorsun Çok şükür iyiyim demek en güzel cevap oluyor. Çünkü ne yaşadığını en iyi bilen aynı rahatsızlığı yaşayanlar ve herşeyi bilen Rabbindir.

iş hayatında kendimi denemek istiyorum aslında 2010 dan beri çalışmıyorum bir yerde sağlığım pek iyi değil ağız yaraları halsizlik ilaçlar felan derken çalışabileceğimi pek düşünmüyorum ama ilerde herşeye ragmen çalışabileceğimi düşünmek istiyorum örneğin seroguel ve solian kullanıyorum seroguel ağır bir ilaç sürekli uyutuyor....

sosyal yönüm pek gelişemedi sanal alemden birilerine randevu verip görüşmek benim için daha mantıklı geliyor pek beceremiyorum bunuda benim için hayati bir sorun ruhsal pozitif bir enerji verimi ve sürekliliğidir kendimi guvende hissedememe hiç kaybolmadı geçmişde yasadığım olaylara bağlı yasadığım olumsuzluklar geleceğimi bir şekilde etkiliyor kararlar alırken verirken olumsuz birşeyler çağrıştırıyor bu olaylardan ileride zamanla bahsederim

31 yaşındayım bir yol haritası çizmem lazım heralde kendime gereken enerji ve gücü bulabilirsem kendimde inş şu hayatın sıkıcılığına monotonluğuna kaptırmayız kendimizi bu daha kötü bir durum schaunpauer ne diyor hayat can sıkıntısı ızdırapdır diyor eğer birinden yakanı kurtarırsan diğeri yapışır yakanıza diyor şimdilik bu kadar ......iyi geceler
hilal72
bu yazıyı okumak ölüm geldi bana biraz kısa ve öz ve boşluk bırakarak yazarsak daha iyi anlaşabiliriz sizede geçmiş olsun son durumunuz nedir ?

metin istanbul
son durumum gayet çok iyi seni uyutan ilaçları doktoruna söyleyerek değiştirebilirsin seruoal benden çok uyku yaptı 150 mg kadar beni çıkarmışlardı ama rispertal ile değiştirdiler daha iyiyim ve uyutmuyor ben kendimce gücü yine kendimde buldum benim ayakta kalmam gerekiyordu bir evliliğim vardı yıkılmasına izin veremezdim cocuklarım vardı kendimi düşünemezdim. benden daha kötü durumda olan oğlum vardı şu an %40 engelli oda değişik olarak psikolojik sorunlar yaşıyor kolaymı oldu mücadele hiç de kolay olmadı intihara teşebbüs bile ettim ilaç içtim yaşamaktan okadar çok yorulmuştumki evden başımı alıp gitmek çok istedim ama her defasında yeniden küllerimden doğdum eşim bile emekli olacağıma inanmazken mücadele edip emekli oldum işimi buldum hiç beynim çalışmıyordu birde muhasebe devamlı beyin çalışması gerekiyor muhasebe deyip geçmeyin okadar zorki o kadar bilmediğim şeyler varmışki hep mücadele ettim işe girdiğimin 2.ayında işleri düzene koymaya başladım şimdi benden her kes memnun buda beni mutlu ediyor sabahları kalkmam için nedenim var işe gitmem gerekiyor bunun yanında hala mücadele ediyorum eşimin ve annemin kızmalarına rağmen iş kazasından aylık alabilmek için hakkım olanı itirazlar ediyorum avukat buldum kimsenin haberi bile yok ailemin parasını zor zar 6 ayda biriktirdim.çok araştırdım yine trf kazam ile ilgili mücadele ediyorum onun içinde bir avukatla anlaştım kimsenin haberi yok çok uzun yazmışım evet arkadaşım belkide içimde dökmek istediğim çok şey olduğundandır.

benim kısa ve özüm bu arkadaşım

Sıkmayın Ruhunuzu Metin Bey :) Hilal Hanımın yazdığı ilk cümleyi okuyun, sadece Doktorunuza söyleyin ilacınızı değiştirsin. İlk olarak bunu yapın, o da olmadı doktorunuzu da değiştirin :) Siz tamam diyene kadar hayatınızda değişiklikler yapın...

Ben de korkuyorum uzun yazmaktan :)

:Dhehehe;) tşk ederim gmars ;)metin istanbulu arkadaşımı seviyorum uzun da olsa okuyor yine metin istanbul arkadaşım sana mutluluk ve huzur dilerim bak bu sefer yazabildiğimin en kısasını yazdım

hilal72

Güldürdüysek ne mutlu :) Biraz da Metin İstanbul Arkadaşımızı güldürebilirsek daha mutlu olacağız :)

Arkadaşımız için ben de aynı dilekleri diliyorum. Hazır 2016 geliyorken umarım hayatımızdaki olumsuzluklar azalır. Daha umutlu ve mutlu yıllar yaşarız...

GMARS

çok teşekkür ederim sizede onunda tek yapması gereken hayata pozitif bakmak alaycı ve negatif olmaması gerekiyor ben bile bana yazdığı kelimelre kızmıştım ama elimden geldiğince iyi niyet ve pozitif bakarak yazmaya çalıştım mutlu olmak ve olmamak zaten kişinin elinde olan bir şey dir ilaçların ve arkadaşların ötesinde bu daha çok gereklidir bence kendimizi mutsuz hissettiğimizde bizimde eksik yönlerimizden kaynaklanıyor olabiliriz örneğin ben hemen her kese inanaırım ve hata yaparım bunuda her kes ile arama mesafe koyarak yapıyorum artık ama kırıcı olmadan bir tek sizlerle uzun uzun yazıyorum normelde üç kelimeyi geçmez ama kırıcıda olmam ramazan bey sizede 2016 yılı tüm güzellikleri ile gelsin EN BAŞTA ÜLKEME HAYIRLAR GETİRSİN DÜŞMANLARLA VE ŞEREFSİZLERLE BİZE MÜCADELE GÜCÜ VERSİN RABBİM

tek çare ilaç ve doktor arkadaşım kısacası bu anlattıkların bu gibi hastalıkların herkesin başına gelen cinsinden ben günlerce amerikan ajanları peşimde sandım sen yine arkadaşından kaçıyormuşun :D boşver hayat olduğu yerde kalsın ve sen iyi olmaya uyumaya çalış yemek ye korkma hayatı yaşa ama ne ilaçsız nede doktorsuz olur bunlar bir dost tafsiyesi biz bir sıfır yenik başlıyoruz bu gibi ddurumlarda ama elimizdekileri koz haline getirebliriz sağlamken işe giremedim şimdi memurum ama herşeyin farkındayım ilaçsız olmuyor ilaç olmassa memurlukta olmuyor hayatta

hilal72
Dualarınıza içten amin demekle birlikte inandığınız kişiler eğer sizi hayal kırıklığına uğratıyorsa elbette mesafe koymalı insan. Tabi bu onlarla görüşmeme anlamına gelmez. Kırıcı olmadan yapıldığında hem kendiniz daha mutlu olursunuz hem karşıdaki herhangi bir tavır almaz... Sosyalde forum siteleri zaten daha çok içini dökme siteleri olduğundan uzun uzun yazmalar doğal oluyor.

emperor007
Bu bakış ta hayata pozitif bakma yönünden oldukça olumlu. Hastalık olmadan memur olmak her ne kadar iyi olsa da sonuçta hastalıkları insanlar seçmiyor. Böyle bir hakkı da değerlendirmek gerek...

can sıkıntısı hali berbat varlığım bile beni rahatsız ediyor o zamanlar böyle uzun uzun yazanlarıda kısknaıyorum heralde çünkü 2 satır yazacak durumda olamıyorum inanın bir iş güç meşgale bulmaya bakacam

Üst Alt