Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni atandım ve sonra istifa ettim diyelim. Tekrar atanmak için bekleme süresi var mı?

erola

Üye
Konular
35
Reaksiyonlar
11
Adalet bakanlığına yeni atandığım yer evime baya uzakta istifa ettiğimi varsayarak ilerde tekrar başka kuruma atanmak için bekleme süresi var mı ? cevaplar için teşekkürler atanmak zor biliyorum ama bende ruhsal duygusal engelliyim her yerde yapamıyorum şükür ediyorum ama bakalım hayırlısı

öncelikle atamanız hayırlı olsun, Kendi isteğiyle memuriyetten istifa eden veya istifa etmiş sayılan personel iki defadan fazla olmamak ve açıkta geçen bekleme süresini tamamlamak kaydıyla 657 sayılı Kanunun 92. maddesine göre tekrar memuriyete dönebilir. Usulüne uygun yazılı dilekçe ile çekilme isteğinde bulunan (istifa eden) memurun yeniden memuriyete dönebilmesi için 97’inci maddeye göre en az 6 ay geçmesi gerekir.

Evime uzak diye istifa etmek gerçekten mantıksız bir davranış olmuş olur onun yerine o civarlarda yeni ev bakmanız daha mantıklı olacaktır... ancak başka gelir kaynağım var yada bir şekilde geçinebilirim derseniz bol şanslar diyelim

@16Caner16,

Yanıt için teşekkürler işe başlayacağım bir şekilde fakat ilerleyen süreçte psikolojik durumuma bağlı olarak istifa edersem diye merak ettim

selamlar ,
eğer önlisanstan tercih yapıp geldiyse gitmeyip , bu sene 2024 ekpss ile lisanstan girip tercih yapma durumunda sonuç ne olacaktır ?

teşekkürler

Üst Alt