Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni yıl zamları sürekli iş göremezlik gelirlerini de kapsar mı?

Konular
13
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben yeni katıldım ailenize 2014 eylülde iş kazası geçirdim ve yüzde 31 engel raporum var sgk 805 tl sürekli iş göremezlik geliri bağladı acaba bizede seyannen zam gelecekmi ?

hocam ocak 2016 yılında ilk altı ay için emekliye yapılacak zam 40 tl ile 50 tl arası .

yani 100 tl lik seyyanen zamdan iş göremez oranında gelire katkı sağlanmıyor sadece emeklilere gelen zam oranında sürekli iş göremezlik gelirine katkı sağlanıyor teşekkür ederim anladım..

ramazan1984 sen seyyanen zammı almışsındır ama fark etmemiş olabilirsin. Herkese 100 tl zam yapılmadı. rapor oranına göre zam yapıldı. senin raporun %31 olduğuna göre 31 tl yapmış olabilirler.... Benim raporum %45 idi 45 tl seyyanen zam yapmışlardı. Babam SSK emeklisi 100 tl zam yaptılar bana 45 tl seyyanen zam yapmışlardı. seyyanen zamda rapor oranlarını dikkate almış olabilirler

TR123 kardeşim benim demek istediğim seyannen zam 2016 yılında rapor oranına göre bize yapılıcakmı yoksa sadece enflasyon farkı olan 3.85 lik oranmı gelire yansıycak ben şimdi sizin yazdığınız yazıya göre artık rapor oranına göre seyannen zam yapılmıycak sadece emeklilere gelen enflasyon farkı yanıstılıcak doğrumudur şunuda itiraf etmeliyim ben yaklaşık 2 yıldır bu siteyi forumları okuyarak bilinçli hale geldim haklarımı bu siteden ve sizin gibi vefalı insanlardan öğrendim beni ve benim gibi kaza geçiren kardeşleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür kelimesi az gelir sizlere sizin gibi değerli insardan ALLAH razı olsun (içimden geldi yazdım kardeşim)

ramazan1984 Allah cümlemizden razı olur inşallah.

seyyanen zam bir defaya mahsus yapıldı. 2017 de ssk işci emeklilerine ne kadar zam yaparlarsa, bize de o kadar yapacaklar.

Üst Alt